Juubeliüritusel esines legendaarne Ivan Orav

Õpetajate Maja põnevat ajalugu meenutasid ajaloolane Jaak Juske, maja direktorid läbi aegade ja loomulikult Ivan Orav. Oli ju Eesti Vabariigi Ajautise Valitsuse asupaik Õpetajate Majas ja lühikest aega asusid seal ka ministeeriumid.

60 aastat kultuuri- ja hariduskeskust

Kultuuri- ja hariduskeskus, mis algselt kandis nime Tallinna Haridus- ja Teadusala Töötajate Maja, alustas tööd Raekoja plats 14 kinnistul 2.septembril 1957. Alles 1990.aastast teatakse seda tänase, natukene lühema nimega. Õpetajate Maja väärikas minevik ja suursugune siseilme jutustavad külastajale põneva peatüki Tallinna arenguloost.

Meie koolituskava täienes taas!

Esimesed kursused ja koolitused algavad juba vähem kui kuu aja pärast, aga meie koolitusvalik aina täieneb. Viimati, kuid mitte viimasena lisandus uue hooaja kursuste ja koolituste valikusse Prantsuse veinide koolitus. Kursuse juhendaja Rünno Lumiste on Prantsusmaalt veine importiva “Le Vignoble” tegevjuht ja Tallinna Tehnika Ülikooli eriala “Ettevõtte ja ekspordi juhtimine” õppejõud, kes ise on mitmeid kordi külastanud ja tunneb tänu oma prantsuse… Loe rohkem »

Populaarseimad kursused uuel hooajal

Registreerumised Õpetajate Maja uue hooaja kursustele on täies hoos, kusjuures paljud septembris alustavad grupid on juba täis. Populaarsemad kursused ja huvikoolitused on hetkeseisuga: “Meditatsioon ja sisemised rännakud” psühholoog Kristel Rannamees juhendmisel, kuhu on registreerunuid 15 ja sama palju ootejärjekorras! “Meigikooli meisterklass” Eesti tele-, teatri- ja filmikunsti tippgrimeerijate juhendamisel, kus suisa 2  inimest on juba ootelistis,… Loe rohkem »

USA asepresident Pence’i intervjuu Õpetajate Maja taustal

Esmaspäeval, 31.juuli hommikul kohtus USA asepresident Mike Pence Õpetajate Maja ees, Raekoja platsil ajakirjanikega ja jagas oma Eesti visiidi muljeid. Nüüd on Õpetajate Maja kaunis fassaad ka FoxNews’is!

Uue hooaja koolitusprogramm täienes taas!

Peagi algava uue hooaja koolituskava täienes möödunud nädalal uute kursuste ja koolitustega: 05.09 Stilistika kursus “Too endast välja parim!” stilist Maarja Siim juhendamisel 15.10 Kouk Sun Do Korea jooga vene keeles 19.10 Fotokursus algajatele profifotograaf Aivar Pihelga juhendamisel 26.10 Mõtte jõust, mõttemustrite muutmisest ja säilitamisest psühholoog Rita Rätsepaga 06.11 Esimesed sammud Hiina meditsiinis. TUTVU TERVE AJAKAVAGA!

Maria Viidalepa padjanäitus “33 sammu” juulikuus

Alates 5. juulist on meie kunstigaleriis eksponeeritud Maria Viidalepa padjanäitus “33 Sammu”. Kollazi ja pritsmetehnikas valminud kujundid patjadel on valminud erinevatele, enesevaatlust julgustavatele peatükkidele Kaisi Kase inspiratsioonipäevikus “Minu väga hea aasta” (2014), mis kannavad sümboolset spirituaalset tähendust. Näiteks seeria redelitega (redel, mis viib puu otsa, kuule või suisa tähtedele) tähistab meie eesmärke ning tuletab meelde,… Loe rohkem »

Nüüd saad registreeruda sügiskursustele

Sügishooajal on Õpetajate Maja valikus enam kui 10 täiesti uut kursust ja koolitust, mis toetavad Sinu enesearengut, pakuvad meeldivat ajaviidet ning annavad võimaluse luua põnevaid kontakte. 06.09 Ajastute stiilide kursus 11.09 Sügis ja tervis läbi hiina iidsete tarkuste 13.09 Jooga läbi meridiaanide 03.10 Mälutreening ja –tehnikad 14.10 Oskuslik ajajuhtimine 16.10 Enesekindluse saavutamise kunst 16.10 Ärksuse… Loe rohkem »

Toomas Altnurme näitus “Taevamanna” juunikuus

Näitus “Taevamanna” on esimene näitus plaanitavast näituste sarjast “Tühjad Maastikud”, kus kuraator on võtnud eesmärgiks uurida ja analüüsida maastiku nii öelda varjatud poolt, mitmekesisust, tuues esile alternatiivsete maastike vormid. Looduslikku elukeskkonna iseloomustamisel võib seda liigitada mitmeti. Loodusgeograafias eristatakse maastikke, kuid maastik pole ainult füüsilis-geograafiline kategooria, tähtis on, et teda tajutakse iga hetk, igas paigas oma… Loe rohkem »

Bastor Studio maalinäitus „Lummus“ maikuus kunstigaleriis

Näitus „LUMMUS“ lubab rõõmustada lõpmatuse ja ammendamatuse üle, need võimalused avanevad igaühele kes otsustab improviseerida. Meie maitsed ja kired muutuvad ning meie meisterlikkus areneb, kuid just mitme tehnika ühendamine aitab meil väljendada oma isikupära. Lapsepõlves seadsime vaevata ühele pildile kõik mis jättis mingigi jälje paberile. Täiskasvanuks saades ja oma inspiratsiooni järgides pole me kaotanud muutuva… Loe rohkem »

Sotsioloogiakonverents “Tõejärgne ajastu: faktid või alternatiivsed faktid?”

Laupäeval, 15. aprillil toimub Õpetajate Majas sotsioloogiakonverents “Tõejärgne ajastu: faktid või alternatiivsed faktid?”. Konverentsil lahatakse tõejärgse ajastu teemat läbi erinevate vaatenurkade –ettekannetega astuvad üles ajakirjanik Rain Kooli, ajakirjandusõppejõud Barbi Pilvre, sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika vanemteadur Mare Ainsaar ja sotsioloog Mikko Lagerspetz. Ürituse võtab kokku paneeldiskussioon, kus osalevad politoloog Tõnis Saarts, ERRi portaalide peatoimetaja ja ajakirjandusõppejõud Marju… Loe rohkem »

Haridusminister Mailis Reps kohtus haridusjuhtidega Tallinna Õpetajate Majas

Kolmapäeval, 5. aprillil kohtusid Tallinna haridusjuhid minister Mailis Repsiga, et rääkida riigi ja kohaliku omavalitsuse koostööst hariduskorralduses. Koos arutleti järgnevatel teemadel: riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöö hariduskorralduses, hariduslikud erivajadused, kaasav haridusja arengutest huvihariduses.

Aprillis kunstigaleriis: Aleksander Lefbardi maalid

Aleksander Lefbard püüab oma töödes kujutada positiivseid ja sooje emotsioone. Tema maalides on luulet ja põgusat realismi, kirge ja rahu. Lõigates ära liigsed detailid, keskendub ta õnnehetkedele – viivuks rahus tardunud linnavaatele, tango tantsijate liigutustesse kontsentreerunud kirele, idamaise kaunitari kutsuvale pilgule. Millal: 1.-30. aprill 2017 Avatud: E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja… Loe rohkem »

Kevadine kammermuusika kontsert

Meie uhkes Kroonisaalis toimub kolmapäeval, 12.aprillil kell 18 kammermuusika kevadkontsert. Pianist: Kirill Lissijenko Vokaal: Harald Weiler Klaver: Anneli Merelaid Kevadine kammermuusika kontsert on Sulle tasuta!

Õpetajate Majas anti 46 uuele Eesti kodanikule pidulikult üle tunnistused

Täna õnnitlesid Tallinna Õpetajate majas toimunud pidulikul tseremoonial siseminister Andres Anvelt ja Põhja prefekt Kristian Jaani Eesti Vabariigi kodanikuks saamise puhul 46 eestimaalast. Seekordsel traditsioonilisel tseremoonial tervitati Tallinnas ja Harjumaal elavaid uusi Eesti kodanikke ja nende lähedasi. „Oleme Eesti kodakondsuse saamise võimalust pidevalt lihtsustanud ja teeme seda ka edaspidi. Meie eesmärk on, et kõigil Eestis… Loe rohkem »

Sisekujunduse kursus

“Ega tõeliselt põnevaks läkski alles siis, kui meie kohtumised ei toimunud mitte Õpetajate Majas, vaid erinevates salongides ja keskustes, kus meile räägiti teooriat, aga demonstreeriti ka ette või lasti käega katsuda.” Vaata, mida põnevat Kristallkuul veel kirjutab ja mida ta arvab meie kursusest Kodukujundaja ABC tema blogist Kristallist Elu.

Huvikursuste valikust leiad Portreefoto töötoa Toomas Volkmanniga

Portreefoto tegemine on omaette kunst. Kui suurt rolli mängib fotograafi „käekiri“ ja kui palju oleneb modellist, räägib Toomas Volkmann. Tutvume portreefoto ajalooga ja mõistagi teeme ka pilti. Millal: neljapäeviti kell 18.00-21.00, kokku 5 korda: 30. märts, 6., 13., 20., 27. aprill 2017 Juhendajad: Toomas Volkmann (meigikunstnik Merit Veldi) Hind: 150.00 eur

25 ideed meeskonnakoolituseks

Meeleolukas meeskonnakoolitus on koos tegutsemist võimaldav populaarne firmasündmuse või –koolituse osa. Kursusi on hea tellida nii koolituspäeva lõpetuseks kui ka meelelahutuslikele firmaüritustele või firmapeoks. Ühendada saab omavahel ka mitu erinevat koolitust – näiteks toiduvalmistamine ja salsa, vanalinnamäng ja toiduvalmistamine vm. Siit leiad 25 põnevat meeskonnakoolituse teemat: 1. Jaapani kultuur ja tavad – 7 teemat 2…. Loe rohkem »

Märtsis kunstigaleriis: Dmitry ja Nina Dobrovolsky maalid ja graafika

Meie kunstigalerii eksponeerib Ukraina kunstnikepaari Nina ja Dmitry Dobrovolsky graafikat ja maale. Kui Dmitry on osalenud mitmetel Ukraina ja rahvusvahelistel näitustel, siis tema abikaasa Nina Dobrovolska, kunstitudengi ja -õpetaja, töid näeb esmakordselt. Ta on pea kümme aastat olnud abikaasa Dmytro manageriks ja korraldanud koos temaga näitusi ja kunstiprojekte Eestis, Inglismaal, Ameerikas jm. Millal: 3.-30. märts 2017 Avatud:… Loe rohkem »

Õpetajate maja pakub taas diskorikoolitust

Õpetajate majas saab uuel hooajal valida kodu ja aia, kunsti ja loomingu, söögi ja joogi, näite- ja kõnekunsti, käsitöö õpitubade ja joogakursuste vahel. “Paljud seostavad Õpetajate maja rangelt pedagoogide täiendõppe ja kooliteemadega, kuid tegelikult pakume meie ajaloolises hoones laias valikus tänapäevaseid kursusi inimestele alates kuueteistkümnendast eluaastast,” ütles direktor Allan Kaljakin. Kokku pakutakse uuel hooajal kuni… Loe rohkem »