Meeskondlik orienteerumismäng Tallinna vanalinnas

Ilusate kevadiste ilmade saabudes kutsume Sind oma sõprus- või meeskonnaga avastama Tallinna imelist vanalinna. Meie vanalinnamäng pakub  suurepärast võimalust veeta ühiselt põnevalt aega, saada uusi teadmisi ning arendada läbi võistlusmomendi meeskonnatunnetust. Pärast seiklusmängu värskes õhus on võimalik jätkata koosviibimist Raekoja platsi ääres asuvas ajaloolises Õpetajate Majas, kus on 9 erinevat ruumi vastavalt seltskonna suurusele ja ürituse eripärale…. Loe rohkem »

Tasuta koolitus uuendusmeelsetele õpetajatele Tallinna Ülikoolis

Hea õpetaja, kes Sa töötad üldhariduskoolis, Kui Sa tunned, et Sinus on tahet olla enda koolis muudatuste algataja ja eestvedaja, aga teadmistest ja oskustest jääb veidi puudu, siis Tallinna Ülikool ootab Sind kursusele “Õpetaja kui liider ja muutuste juht“. Sul on võimalus arendada endas muudatuste protsessiks vajalikke personaalseid kompetentse. Õpid rakendama enda igapäevases praktikas erinevaid… Loe rohkem »

Otsime oma meeskonda koolitusjuhti

Tallinna Õpetajate Maja kuulutab välja avaliku konkursi õpetajate koolitusjuhi leidmiseks. Peamised tööülesanded: õpetajatevahelise koostöö arendamine ja õpetajate aineteülese ühistegevuse süsteemne ja tulemuslik juhtimine; koolitustegevuste kavandamine ja korraldamine vastavalt erinevate sihtgruppidega kokkulepitud riiklikele ja Tallinna linna haridusvaldkonna eesmärkidele; oma valdkonna eelarve koostamine ja jälgimine; koolitustegevuste tulemuslikkuse analüüsimine ning finants- ja sisuaruannete koostamine; õpilaste ülelinnaliste ainevõistluste kavandamine… Loe rohkem »

Prantsuse keele päev toimub sel aastal Õpetajate Majas

Prantsuse Instituut koos partneritega korraldab märtsis toimuva frankofooniakuu raames taas prantsuse keelele pühendatud päeva laupäeval, 10.märtsil Õpetajate Majas. Teil võimalik osa võtta  mitmetest lõbusatest tegevustest, keelekohvikust ning kuulata lühikest harivat prantsuse keele ja mitmekeelsuse teemalist konverentsi. Rõõmsa päeva avamiseks olete oodatud vaatama Tallinna Euroopa Kooli õpilaste korraldatud teatrietendust, millele järgneb Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilaste prantsuse laulude esitlus. Seejärel on võimalus… Loe rohkem »

Eesti 100. sünnipäevaks pühendatud fotonäitus “Vöö kütkes”

Alates 15. veebruarist kaunistavad Õpetaja Maja galerii seinu Tiiu Heinsoo ja Silver Pramanni fotonäitus “Vöö kütkes”. Näituse keskmes on rahvuslik vöö. Kuidas kõnetavad need vööd tänapäeva inimest? On need kammitsad endistest aegadest või hoopis inspiratsiooni allikaks? Rahvarõivaste vöömustrid on saanud rahvuslikkuse sümboliks. Vöödel ja paeltel oli lisaks tarbeesemena ka rituaal- ja kinkeesemetena kindel koht eesti… Loe rohkem »

Algab eesti keele kursus inglise keele baasil

19. veebruaril algab eesti keele algkursus, mis on mõeldud Tallinnas elavatele välismaalastele. Tegu on praktilise kursusega, mille eesmärk on õpetada osalejaid end võimalikult kiiresti lihtsasti eesti keeles väljendama. Lisaks keeleõppele pakume võimalust õppida eestlasi paremini tundma. Ühepäevane kultuuridevahelise kommunikatsiooni kursuse toimub laupäeval, 14. aprillil. Küsimusele, kuidas eestlased väljendavad oma rõõmu, saab vastuse Eesti rahvusmustreid tutvustavalt… Loe rohkem »

Kalli Kalde graafika näitus „Päikesetuul”

Näitus on avatud 13. jaanuarist – 11. veebruarini 2018 Õpetajate Maja galeriis. Päikesetuuleks nimetatakse laetud osakeste voogu, mis vabaneb Päikese pealmisest atmosfäärikihist. Eesti esimesel kosmosesateliidil ESTCube-1 oli teaduslik siht katsetada elektrilist päikesepurje. Selle näituse litograafia ja fotopolümer tehnikas graafikatööd ongi inspireeritud Eesti esimese kosmosesateliidi ESTCube-1 loomisest ja üleslennust. Iga leiutaja suur kosmoselend saab alguse paberlennuki… Loe rohkem »

15. detsembril: Paberi marmoreerimise töötuba

Tule 15. detsembril (reedel) kell 12.00 proovima paberi marmoreerimist traditsioonilises Türgi tehnikas Garip Ay. Osalemine on tasuta, ette pole vaja registreerida. Töötuba kestab maksimaalselt 2 tundi Õpetajate Maja Hansasaalis. Korraldaja: Türgi Saatkond

Täiesti uued kursused kevadhooajal

Kevadhooaja esimesed uued kursused on nüüd avalikud ja ootavad Sind registreeruma: 09.01 Jooga – taastav ja rahustav 17.01 Gooti kirja kalligraafiakursus 06.02 Edukas stressiga toimetulek 06.03 Näitlejameisterlikkuse jätkukursus Margus Prangeli juhendamisel 08.03 Jooga – teadvelolek läbi jooga astanate 03.04 Läbirääkimiste psühholoogia   Ajakava täieneb jooksvalt!    Lähenevate jõulude eel saad teha oma kallile inimesele meeldejääva kingituse – vaata lähemalt kinkekaardi kohta.  

Algab loodus- ja keskkonnateemaliste koolituste sari õpetajatele

Tallinna Keskkonnaameti tellimusel korraldab Keskkonnahariduse ühing Etalon novembris ja detsembris Tallinna alushariduse ja üldhariduskoolide bioloogia, geograafia ja algõpetuse aineühenduse õpetajatele viis loodus- ja keskkonnateemalist koolitust. Koolituste teemade valikul on koostööd tehtud valdkonna aineühenduste ja Tallinna Õpetajate Maja spetsialistidega. Koolituste eesmärk on omandada praktilisi oskusi kui uudseid teadmisi loodusteaduste valdkonnas, mida üle kanda oma õppetegevusse. Koolitused… Loe rohkem »

Soovid tänada oma töötajaid jõulupeoga?

Üllata oma meeskonda meeldejääva jõulupeoga Tallinna vanalinna südames, jõuluhõngulise Raekoja platsi ääres. Suursuguse miljööga Õpetajate Majas on mitmeid sobivaid ruume jõulupeo korraldamiseks: Kroonisaal (267 m2) kuni 200-le inimesele; Hansa saal (93 m2) kuni 50-le inimesele; Saadiku tuba (109 m2) kuni 40-le inimesele; Vürtsituba (31 m2 ) kuni 14-inimesele (sobib ideaalselt meeskonnaürituseks).   Meilt saad ka põnevaks ühistegutsemiseks… Loe rohkem »

Maalinäitus Võluv Virumaa – Heli Mänd

Õpetajate kuu puhul avame 3. oktoobril kell 16:30 Heli Männi maalinäituse „Võluv Virumaa“. Õpetajate Maja galeriis eksponeerime Tallinna Arte Gümnaasiumi kunstiõpetaja Heli Männi õlimaale Ida–Virumaa looduskaunitest kohtadest. Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni E-R kell 9.00-17.30 Tallinna Õpetajate Maja kunstigaleriis. Tulevikus saab sellest loodetavasti ilus traditsioon, et õpetajate kuul on oma töid võimalik eksponeerida ka teistel… Loe rohkem »

Tajumängud

Näitus “Tajumängud” esitleb valitud fotokunstnike loomingut, mis mängib suuremal või vähemal määral tajunihestuste ja visuaalsete kujundite peegeldustega. Fotokunsti sünnihetkel imetleti fotot, kui kõige võimsamat ja objektiivsemat reaalsuse jäädvustamise vahendit. Elizabeth Eastlake, kes oli üks esimestest fotokunstist kirjutajatest, võrdleb oma 1857. a ilmunud essees foto võimalusi Rembrandti maalidega ja idealiseerib fotograafia suutlikkust talletada ümbritsevat ülima tõetruudusega…. Loe rohkem »

Pilvede abstraktne kunst – Mare Iknojan

Kahe fotoraamatu autor ja usin loodusfotograaf Mare Iknojan on seekord üllatamas vaatajat abstraksete kujunditega, ning üllatavalt rohkete värvivarjunditega mis tekkivad taevas valgusemängu saatel. Näitus ,,Pilvede abstraktne kunst,, pakkub nii avastamisrõõmu kui hurmavat taeva draamat. Eksponeeritud tööde seast leidub nii tugevaid värve ja varjundeid kui ka pehmemaid ja pastelsemaid toone oma kõrval ja alatoonidega. Antud näituse… Loe rohkem »

Juubeliüritusel esines legendaarne Ivan Orav

Õpetajate Maja põnevat ajalugu meenutasid ajaloolane Jaak Juske, maja direktorid läbi aegade ja loomulikult Ivan Orav. Oli ju Eesti Vabariigi Ajautise Valitsuse asupaik Õpetajate Majas ja lühikest aega asusid seal ka ministeeriumid.

60 aastat kultuuri- ja hariduskeskust

Kultuuri- ja hariduskeskus, mis algselt kandis nime Tallinna Haridus- ja Teadusala Töötajate Maja, alustas tööd Raekoja plats 14 kinnistul 2.septembril 1957. Alles 1990.aastast teatakse seda tänase, natukene lühema nimega. Õpetajate Maja väärikas minevik ja suursugune siseilme jutustavad külastajale põneva peatüki Tallinna arenguloost.

USA asepresident Pence’i intervjuu Õpetajate Maja taustal

Esmaspäeval, 31.juuli hommikul kohtus USA asepresident Mike Pence Õpetajate Maja ees, Raekoja platsil ajakirjanikega ja jagas oma Eesti visiidi muljeid. Nüüd on Õpetajate Maja kaunis fassaad ka FoxNews’is!

Maria Viidalepa padjanäitus “33 sammu” juulikuus

Alates 5. juulist on meie kunstigaleriis eksponeeritud Maria Viidalepa padjanäitus “33 Sammu”. Kollazi ja pritsmetehnikas valminud kujundid patjadel on valminud erinevatele, enesevaatlust julgustavatele peatükkidele Kaisi Kase inspiratsioonipäevikus “Minu väga hea aasta” (2014), mis kannavad sümboolset spirituaalset tähendust. Näiteks seeria redelitega (redel, mis viib puu otsa, kuule või suisa tähtedele) tähistab meie eesmärke ning tuletab meelde,… Loe rohkem »

Nüüd saad registreeruda sügiskursustele

Sügishooajal on Õpetajate Maja valikus enam kui 10 täiesti uut kursust ja koolitust, mis toetavad Sinu enesearengut, pakuvad meeldivat ajaviidet ning annavad võimaluse luua põnevaid kontakte. 06.09 Ajastute stiilide kursus 11.09 Sügis ja tervis läbi hiina iidsete tarkuste 13.09 Jooga läbi meridiaanide 03.10 Mälutreening ja –tehnikad 14.10 Oskuslik ajajuhtimine 16.10 Enesekindluse saavutamise kunst 16.10 Ärksuse… Loe rohkem »

Toomas Altnurme näitus “Taevamanna” juunikuus

Näitus “Taevamanna” on esimene näitus plaanitavast näituste sarjast “Tühjad Maastikud”, kus kuraator on võtnud eesmärgiks uurida ja analüüsida maastiku nii öelda varjatud poolt, mitmekesisust, tuues esile alternatiivsete maastike vormid. Looduslikku elukeskkonna iseloomustamisel võib seda liigitada mitmeti. Loodusgeograafias eristatakse maastikke, kuid maastik pole ainult füüsilis-geograafiline kategooria, tähtis on, et teda tajutakse iga hetk, igas paigas oma… Loe rohkem »