Sügisel palju uusi kursuseid ja koolitusi

Sügishooajal on Õpetajate Maja valikus enam kui 10 uut kursust ja koolitust, mis toetavad Sinu enesearengut, pakuvad meeldivat ajaviidet ning annavad võimaluse luua põnevaid kontakte. 06.09 Ajastute stiilide kursus 11.09 Sügis ja tervis läbi hiina iidsete tarkuste 13.09 Jooga läbi meridiaanide 03.10 Mälutreening ja –tehnikad 14.10 Oskuslik ajajuhtimine 16.10 Enesekindluse saavutamise kunst 16.10 Ärksuse teekond… Loe rohkem »

Toomas Altnurme näitus “Taevamanna” kuni 16.juunini kunstigaleriis

Näitus “Taevamanna” on esimene näitus plaanitavast näituste sarjast “Tühjad Maastikud”, kus kuraator on võtnud eesmärgiks uurida ja analüüsida maastiku nii öelda varjatud poolt, mitmekesisust, tuues esile alternatiivsete maastike vormid. Looduslikku elukeskkonna iseloomustamisel võib seda liigitada mitmeti. Loodusgeograafias eristatakse maastikke, kuid maastik pole ainult füüsilis-geograafiline kategooria, tähtis on, et teda tajutakse iga hetk, igas paigas oma… Loe rohkem »

Bastor Studio maalinäitus „Lummus“ maikuus kunstigaleriis

Näitus „LUMMUS“ lubab rõõmustada lõpmatuse ja ammendamatuse üle, need võimalused avanevad igaühele kes otsustab improviseerida. Meie maitsed ja kired muutuvad ning meie meisterlikkus areneb, kuid just mitme tehnika ühendamine aitab meil väljendada oma isikupära. Lapsepõlves seadsime vaevata ühele pildile kõik mis jättis mingigi jälje paberile. Täiskasvanuks saades ja oma inspiratsiooni järgides pole me kaotanud muutuva… Loe rohkem »

Sotsioloogiakonverents “Tõejärgne ajastu: faktid või alternatiivsed faktid?”

Laupäeval, 15. aprillil toimub Õpetajate Majas sotsioloogiakonverents “Tõejärgne ajastu: faktid või alternatiivsed faktid?”. Konverentsil lahatakse tõejärgse ajastu teemat läbi erinevate vaatenurkade –ettekannetega astuvad üles ajakirjanik Rain Kooli, ajakirjandusõppejõud Barbi Pilvre, sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika vanemteadur Mare Ainsaar ja sotsioloog Mikko Lagerspetz. Ürituse võtab kokku paneeldiskussioon, kus osalevad politoloog Tõnis Saarts, ERRi portaalide peatoimetaja ja ajakirjandusõppejõud Marju… Loe rohkem »

Haridusminister Mailis Reps kohtus haridusjuhtidega Tallinna Õpetajate Majas

Kolmapäeval, 5. aprillil kohtusid Tallinna haridusjuhid minister Mailis Repsiga, et rääkida riigi ja kohaliku omavalitsuse koostööst hariduskorralduses. Koos arutleti järgnevatel teemadel: riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöö hariduskorralduses, hariduslikud erivajadused, kaasav haridusja arengutest huvihariduses.

Aprillis kunstigaleriis: Aleksander Lefbardi maalid

Aleksander Lefbard püüab oma töödes kujutada positiivseid ja sooje emotsioone. Tema maalides on luulet ja põgusat realismi, kirge ja rahu. Lõigates ära liigsed detailid, keskendub ta õnnehetkedele – viivuks rahus tardunud linnavaatele, tango tantsijate liigutustesse kontsentreerunud kirele, idamaise kaunitari kutsuvale pilgule. Millal: 1.-30. aprill 2017 Avatud: E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja… Loe rohkem »

Kevadine kammermuusika kontsert

Meie uhkes Kroonisaalis toimub kolmapäeval, 12.aprillil kell 18 kammermuusika kevadkontsert. Pianist: Kirill Lissijenko Vokaal: Harald Weiler Klaver: Anneli Merelaid Kevadine kammermuusika kontsert on Sulle tasuta!

Õpetajate Majas anti 46 uuele Eesti kodanikule pidulikult üle tunnistused

Täna õnnitlesid Tallinna Õpetajate majas toimunud pidulikul tseremoonial siseminister Andres Anvelt ja Põhja prefekt Kristian Jaani Eesti Vabariigi kodanikuks saamise puhul 46 eestimaalast. Seekordsel traditsioonilisel tseremoonial tervitati Tallinnas ja Harjumaal elavaid uusi Eesti kodanikke ja nende lähedasi. „Oleme Eesti kodakondsuse saamise võimalust pidevalt lihtsustanud ja teeme seda ka edaspidi. Meie eesmärk on, et kõigil Eestis… Loe rohkem »

Sisekujunduse kursus

“Ega tõeliselt põnevaks läkski alles siis, kui meie kohtumised ei toimunud mitte Õpetajate Majas, vaid erinevates salongides ja keskustes, kus meile räägiti teooriat, aga demonstreeriti ka ette või lasti käega katsuda.” Vaata, mida põnevat Kristallkuul veel kirjutab ja mida ta arvab meie kursusest Kodukujundaja ABC tema blogist Kristallist Elu.

Huvikursuste valikust leiad Portreefoto töötoa Toomas Volkmanniga

Portreefoto tegemine on omaette kunst. Kui suurt rolli mängib fotograafi „käekiri“ ja kui palju oleneb modellist, räägib Toomas Volkmann. Tutvume portreefoto ajalooga ja mõistagi teeme ka pilti. Millal: neljapäeviti kell 18.00-21.00, kokku 5 korda: 30. märts, 6., 13., 20., 27. aprill 2017 Juhendajad: Toomas Volkmann (meigikunstnik Merit Veldi) Hind: 150.00 eur

25 ideed meeskonnakoolituseks

Meeleolukas meeskonnakoolitus on koos tegutsemist võimaldav populaarne firmasündmuse või –koolituse osa. Kursusi on hea tellida nii koolituspäeva lõpetuseks kui ka meelelahutuslikele firmaüritustele või firmapeoks. Ühendada saab omavahel ka mitu erinevat koolitust – näiteks toiduvalmistamine ja salsa, vanalinnamäng ja toiduvalmistamine vm. Siit leiad 25 põnevat meeskonnakoolituse teemat: 1. Jaapani kultuur ja tavad – 7 teemat 2…. Loe rohkem »

Märtsis kunstigaleriis: Dmitry ja Nina Dobrovolsky maalid ja graafika

Meie kunstigalerii eksponeerib Ukraina kunstnikepaari Nina ja Dmitry Dobrovolsky graafikat ja maale. Kui Dmitry on osalenud mitmetel Ukraina ja rahvusvahelistel näitustel, siis tema abikaasa Nina Dobrovolska, kunstitudengi ja -õpetaja, töid näeb esmakordselt. Ta on pea kümme aastat olnud abikaasa Dmytro manageriks ja korraldanud koos temaga näitusi ja kunstiprojekte Eestis, Inglismaal, Ameerikas jm. Millal: 3.-30. märts 2017 Avatud:… Loe rohkem »

Õpetajate maja pakub taas diskorikoolitust

Õpetajate majas saab uuel hooajal valida kodu ja aia, kunsti ja loomingu, söögi ja joogi, näite- ja kõnekunsti, käsitöö õpitubade ja joogakursuste vahel. “Paljud seostavad Õpetajate maja rangelt pedagoogide täiendõppe ja kooliteemadega, kuid tegelikult pakume meie ajaloolises hoones laias valikus tänapäevaseid kursusi inimestele alates kuueteistkümnendast eluaastast,” ütles direktor Allan Kaljakin. Kokku pakutakse uuel hooajal kuni… Loe rohkem »

5 head põhjust tulla kursustele

Miks tulla kurustele Tallinna Õpetajate Majas? – Kursuste kõrge kvaliteet – Tipptasemel juhendajad – Laialdane valik erinevaid teemasid – Asukoht Tallinna vanalinna südames – Ajaloohõngulised koolitusruumid Lisaks eelnevale on Tallinna Õpetajate Majal on juba 60.aastat kogemust haridus- ja koolitusvaldkonnas

Eesti Maalikunstnike Liidu näitus “Tõe ja õiguse inimesed”

Näitus on pühendatud A. H. Tammsaare “Tõe ja Õiguse” I osa juubelile – Eesti kirjanduse suurteose I osa ilmumisest 1926.a. möödub tänavu 30. oktoobril 90 aastat. Tammsaare “Tõe ja Õiguse” I osa –  meie kirjanduse tüvitekste – ning selle kirjandusteose tegelaskujud ja sündmused on antud näituseprojekti vundamendiks ja ankruks. Just Tammsaare ehe tekst “T&Õ” I… Loe rohkem »

Talendid kodus: kontsert “Chanson d’Amour”

Reedel, 23. septembril kell 19 astuvad Tallinnas Õpetajate Majas publiku ette kolm talendikat noort: Elizabeth Paavel (sopran), Tuuri Dede (mezzo-sopran) ja Kristiina Rokashevich (klaver). Kõik kolm solisti on noored eesti muusikud, kes alustanud õpinguid kodumaal, kuid magistrikraadi omandanud Eestist väljaspool (Lyon, Helsingi, London). Kontserdil kõlavad prantsuse laulud ja aariad sellistelt heliloojatelt nagu Berlioz, Massenet, Messiaen, Poulenc, Ravel… Loe rohkem »

Õpetajate Maja taaselustas üheks õhtuks Eino Baskini Vanalinnastuudio

Tallinna Õpetajate Maja tähistab 59. aastapäeva teisipäeval, 6. septembril programmiga „Vanalinnastuudio sünnilugu” ja päev kulmineerus meenutusõhtuga „Vanalinnastuudio sünnilugu”. Pärast oma 50. juubelit Draamateatrist lahkudes leidis Eino Baskin just Tallinna Õpetajate Majja oma teatrile esimesed ruumid. Tema loodud Vanalinnastuudio näitetrupp tegutses aastatel 1980-1990 just Õpetajate Maja peasaalis ehk Kroonisaalis, kus toimub ka meenutusõhtu. Meenutusi toonasest teatritegemisest… Loe rohkem »

Suhtlemisoskus – elu ilma arusaamatusteta

Me kõik oleme kuulnud väljendit: „Sa kuuled küll, aga ei kuula.” Paraku moodustavad konfliktid lahutamatu osa meie igapäevaelust ja nende lahtiharutamine võib mõnikord tunduda võimatu ülesandena. Sellegipoolest võib konfliktide edukas lahendamine pöörata halvad suhted heaks ja muuta head suhted veelgi paremaks. Probleemi käsitlemise puhul on oluline, et igal osapoolel oleks võimalus oma arvamus välja öelda… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja tähistab 59. aastapäeva 6. septembril programmiga „Vanalinnastuudio sünnilugu”

Tallinna Õpetajate Maja 59. aastapäeva tähistame avatud uste päevaga. Avatud uste päeval on kõigil võimalik tutvuda Tallinna Õpetajate Maja ajaloohõnguliste ruumidega, osaleda ringkäikudel ja avatud tundides, külastada kunstigaleriid, saada lisateavet sügishooaja huvikursuste ja koolituste kohta. Päev kulmineerub meenutusõhtuga „Vanalinnastuudio sünnilugu”. Pärast oma 50. juubelit draamateatrist lahkudes leidis Eino Baskin just Tallinna Õpetajate Majja oma teatrile… Loe rohkem »

Vanalinna stuudio esimene asukoht Tallinna Õpetajate Majas sai meenutustahvli

Täna pandi Tallinna Õpetajate Maja fassaadile Eino Baskini bareljeef. Bareljeefi autor on skulptor Mati Karmin, vahendas “Aktuaalne kaamera”. Just Õpetajate majas asutas Baskin 1980. aastal Vanalinnastuudio, olles selle pikaajaline juht. Pärast Vanalinnastuudio sulgemist asutas Eino Baskin Vana Baskini Teatri. Eino Baskin suri eelmise aasta märtsis. err.ee, Jaanika Valk, 17.06.2016