Artiklid
Siit leiad Tallinna Õpetajate Majaga seotud meedias ilmunud artikleid.
ÜleTULEK eestikeelsele õppele
Erika Veide | 09.05.2024
Miks olen võtnud omaks retoorika „ületulek“, aga mitte niivõrd „üleminek“, sest arvan, et ühiskonda kaasates kogu temaatikasse on eestikeelsele õppele ületulekust rääkides teine sisu.
See on kutsuv ja samas ka vastuvõttev, kui ma juba kutsun, siis olen ka ise kaasatud ja valmis panustama.
Loe edasi
Õpetajate võrgustikud: professionaalne tugi õpetajatele
Maris Uusküla, Kairi Välling | 18.04.2024
Tallinna Õpetajate Maja õpetajate võrgustikud on loodud toetamaks õpetajate professionaalseid oskusi, hoides neid kursis tänapäevaste arengusuundumustega ja toetades seeläbi muutusi õppimises.
Loe edasi
(Tõsi)mängud, mida organisatsioonid mängivad
Inese Freimane | 16.08.2022
Ivo Linna laulis kunagi, et mäng on väikese inimese töö. Väga väga tõsine töö. Kas mängul on oma koht ka täiskasvanud inimeste tööelus?
Loe edasi
Koolitusjuhi 10 surmapattu
Inese Freimane, Sander Kiviloo | 21.04.2022
Oled just lõpetanud oma hommikukohvi ja nosid tükikest šokolaadi, kui su kabineti uksest imbub sisse mõni su töökaaslane ja ütleb, et nüüd on jama ning on koolitust vaja...
Loe edasi
Supervisioon aitab muredest üle saada
Raivo Juurak, Õpetajate Leht | 25.02.2022
Koolielu on stressirohke, olgu põhjuseks viirus, ülekoormus, arusaamatused, konfliktid vm. Tagajärjeks väsimus, ärevus või ka läbipõlemise tunne. Supervisioon aitab sellele kõigele vastu panna.
Loe edasi
Tallinna teema-aasta vili: võimalused klassijuhatajatöö tõhustamiseks
Heiki Raudla, Õpetajate Leht | 03.12.2021
Läinud nädalal Tallinna Õpetajate Majas esitletud „Kogumik klassijuhatajate töö toetamiseks“ aitab olla õigete küsimuste ja mudelitega kolleegidele abiks.
Loe edasi
Vana maja uued naelad – ajaloolisest koolituskeskusest kaasaegseks õpikeskkonnaks
Inese Freimane, Sander Kiviloo | 10.09.2021
Nüüdseks juba 20 aastat tagasi kingiti ühele alustavale koolile tükk natuke koitanud ja pisut ka pehkinud puitu, mille sisse oli löödud uus sepanael. Selle kunstiteose nimeks oli „Uus vanas“. Ma alati arvasin, et see sümboliseeris vana maja ja uut kooli selles. Nüüd, olles ise natuke vanem ja omades uusi mõtteid, olen avastanud, et „Uus vanas“ võib tähendada midagi hoopis muud. See on sümbol elukestvast õppest ning lõppematust arengust, muutustest, unustamisest ja kadumisest.
Loe edasi
Elu ei luba meil olla õppimata
Madli Leikop, EPALE | 24.05.2021
Tallinna Õpetajate Maja koolitus- ja arendusjuht Kristi Vimberg ning koolitusjuhid Inese Freimane ja Sander Kiviloo on mõtetega juba sügises ja uues õppeaastas. Nad ütlevad, et kriisiolukord ja suletud maja aitasid tegelikult uusi lähenemisi leida. Nüüd, mil töötajad ise juba majas liikuda saavad, vaatavad nad tuttavaid ruume, koridore ja isegi trepihalli uue pilguga – kuidas need terviklikuks õpikeskkonnaks kujundada. Nii, et Õpetajate Majast saaks veel enam Õppimise Maja.
Loe edasi