Working Genius – leia oma meeskonna potentsiaal

Lihtsasti rakendatav mudel produktiivse meeskonnatöö saavutamiseks

Working Genius on Patrick Lencioni meeskonnatöö mudel. Lühidalt ütleb see, et iga töö koosneb kolmest olulisest etapist – idee loomine, aktiveerimine ja lõpuleviimine. Veidi sisse suumides on näha, et igas etapis on kaks olulist funktsiooni, mis kokku moodustavadki 6 geeniust.  

Working Genius meeskonnatöö koolitus

Igaühel meist on omad tugevused ehk valdkonnad, milles on ta eriliselt pädev ja andekas.

Ühtlasi oluline on see, et nendes valdkondades töötamine ei röövi meilt energiat vaid pigem annab rõõmu ja rahulolu ja nii suudame seda kauem ja efektiivsemalt  teha. 

Vastukaaluks on ka valdkondi, millega tuleme küll hästi toime, kuid pikas perspektiivis nõuavad need meilt palju rohkem energiat. Ning paratamatult on ka neid valdkondi, milles me pole kuigi head ja täidame neid tegevusi vastu tahtmist (ning ilmselt mitte ka eriti tõhusalt).  

Kui meeskond on kaardistanud, millises valdkonnas on tiimiliikmete tugevused ja energiaröövlid, saab iga projekti tööle panna nii, et maksimaalselt rakendada tugevusi ja vältida frustratsioone. Tulemuseks – vähem süütunnet ja süüdistamist, tõhusam ja tulemuslikum koostöö, rõõmsamad ja rahulolevamad kolleegid ja kõrgem pühendumus.   

Mida selleks teha tuleb?

  1. Esmalt tuleb igal meeskonnaliikmel täita lühike ingliskeelne küsimustik, et saada oma isiklik profiil mõistmaks oma tugevusi ning frustratsiooni tekitajaid.

2. Kõrvutades isiklikke profiile näeb meeskonna üldpilti – kes millist rolli meeskonnas täitma peaks, kellele millises koostööetapis toetuda saab ja kas mõni oluline aspekt on meeskonnas katmata. 

3. Andmetele baseerudes saame planeerida sammud tulemuslikkuse tõstmiseks, rahulolu suurendamiseks ja nauditavamaks koostööks.  

 

Working Genius mudel sobib hästi kasutamiseks olenemata valdkonnast. See võimaldab juhtidel paremini mõista oma meeskonnaliikmete tugevusi ja nõrkusi ning töötajatel omakorda õppida kasutama oma tugevusi ning meeskonnana paremini suhelda. 

Koolitusi korraldame meie ruumides Tallinna vanalinnas või Sulle sobivas asukohas. Minimaalne koolituse kestvus on 4 tundi, kuid kohandame koolituse vastavalt teie meeskonna ja ettevõtte eesmärkidele.


Uuri koolituse kohta lähemalt ja võta meiega ühendust

Inese Freimane

Inese Freimane

koolitusjuht
(+372) 5565 5486
inese@opetajatemaja.ee
EST, LAT, RUS, ENG, GER
SaadaSaada päring