Näitused galeriis

Väärika maja klassitsistlikus stiilis galerii tõstab esile iga siin eksponeeritava maali. Oma loominguga on Tallinna Õpetajate Maja Galerii seinu kaunistanud nii tõusvad tähed kui ka juba tuntud kunstnikud.

89 m² suurune galerii on suunatud peamiselt majas toimuvatel üritustel osalejatele, tavaajal külastab ühekuulise näituseperioodi jooksul seda ca 2000-4000 inimest. Galerii asub maja põhisaalide tuiksoonel ja siit pääseb meie esindussaalidesse: Kroonisaali, Salongi ja Hansasaali. Ruum on kahes osas: põhiosa ja piklikum klaasgalerii Hansasaali ees.

Üldinfo

Lahtiolekuaeg: E-R 09:30-16:00
Aadress: Raekoja plats 14, teine korrus
Sissepääs: kõigile tasuta
E-post: info@opetajatemaja.ee

Näituse korraldamisest

Me pole tavapärane muuseum-galerii, vaid tavaajal elav ja üritustest tulvil maja, kohtumispaik ja uute ideede genereerimiskeskus. Ootame heal meelel eelkõige klassikalises stiilis maalitöid, ent võid pakkuda ka muid lähenemisi ning saame koos otsustada, kas see Õpetajate Majja ka sobiks. Kui soovid meie maja galerii seinapinnal oma näitust korraldada, anna endast märku!

Galerii ajaloolisest taustast

Tallinna Õpetajate Maja Galerii nime all alustasime tööd 01. oktoobril 2002. Enne seda kandis galerii nime Tokko & Arraku Galerii, hiljem ka Raatuse Galerii.

Oma töid on eksponeerinud Tiina Tammetalu, Airi Luik, Ilmar Kruusamäe, Orest Kormašov, Lilian Mosolainen, Renee Aua, Silvi Lepparu, Vilja Promet, Esti Kittus, Ülle Linnuste, Krista Perli, Vivian Vaher, Helga Voog, Laura Koržets, Tiiu Esnar, Oivi Tulve, Aapo Pukk, Tiiu Übi, Ülo Sarapuu, Avo Paistik, Siima Škop, Lev Vassiljev.

Noored kunstnikud Grete Ulman, Mirjam Mölder-Mikfelt ning Aleksei Šatunov, Aleksander Lefbard, Dmytro Dobrovolsky, Mainori kõrgkooli tudengid ja õppejõud, Eesti Maalikunstnike Liit (Enn Tegova, Juss Piho, Margus Tiitsmaa (Sorge), Albert Gulk, Kätlin Stahl, Tiina Tammetalu, Owe Büttner, Kai Kaljo, Heli Tuksam), Eesti Nahakunstnike Liit, Narva kunstnike ühendus jpt.

Fotokunsti on meie galeriis eksponeerinud Mare Iknojan ja Tunne Kelam, keraamikat Ilona Gaidukova ja tekstiili Astri Müüli jpt. Siin on toimunud ka Läti tuntud kunstniku Jurgis Skulme juubelinäitus ja Peterburi noorema põlvkonna kunstniku Filipp Kazaki maalide näitus jpt.


Võta meiega ühendust

Toomas Palm

Toomas Palm

müügi- ja haldusjuht
(+372) 5850 5087
toomas@opetajatemaja.ee
EST, RUS
SaadaSaada päring