Varasem Gertrudi toa kõrvalruum läbis värskenduskuuri ja sai endale nimeks Dorothea tuba15.12.2023

Gertrudi toa kõrval kolmandal korrusel asus pikka aega kasutuseta ruum, mille ilme ei sobinud ülejäänud maja esteetikaga kokku.

Otsustasime uuendustega luua mitmeotstarbelise ruumi, kus saaks lõõgastuda, segamatult vestelda või kontsentreeritult töötada. Hubase atmosfääri tekitamiseks asuvad ruumis ripptoolid ning muud õdusust rõhutavad elemendid. Tuba sobib hästi näiteks nõustajale, loomeinimesele või ettevõtjale, kes soovib töötamiseks või vestluste läbiviimiseks omanäolist ja mugavat töökeskkonda. Ruumi on võimalik kasutada nii eraldi kui koos kõrvalasuva Gertrudi toaga.

Augustist oktoobrini kestnud remonditööde käigus tuli päevavalgele palju põnevat ruumi ning maja ajaloost. Näiteks tapeedid erinevatest maja ajaloo ajajärkudest, lae algupärased karniisid (ühes kohas ka vanem säilinud laeornamentika).

Korraldasime enda sotsiaalmeedia jälgijatele auhinnamängu, mille raames palusime valida uuele toale nime. Nimekandidaatideks kasutasime hoone endiste elanike ajaloolisi isikuid. Valituks osutus Dorothea nimi. Dorothea Elisabeth oli Revali bürgermeistri Heinrich zur Mühleni tütar, kes oli abielus Gottlieb Burchartiga (Gottlieb sai kodanikuks 1747. a). Hiljem lesena kinnistu omanik, misjärel müüs kinnistu kaupmees Bernhard Justus von Villenile.

Dorothea toas on õdus viia läbi vestlusi või teha fookust nõudvat loomingulist tööd. Mugavalt lähedal asuvad nii tualett kui iseteenindusega kohviruum.

Ruumi kohta saad lähemalt lugeda või seda broneerida SIIT.

Galerii

SaadaSaada päring