Alustab Filmiklubi koostöös BFM-iga21.09.2023

Rõõm jagada teiega veel üht uut koolitusformaati, mille algatame keele- ja kultuuri aastal koostöös Balti filmi, meedia ja kunstide instituudiga.

Filmiklubi on suunatud kõigile õpetajatele, kes soovivad kasutada teadlikumalt filmi – ning multimeedia vahendeid enda õppetöös.

Plaanis on neli Filmiklubi kohtumist järgmistel teemadel:

  • Hõimukuu – Õpetaja kui õpiraja disainer. Disainmõtlemine ja õpimotivatsiooni tõstmine minu tunnis
  • Traditsioonide kuu – Mõtestatud digitehnoloogia rakendamine loovates ülesannetes – mobiiliga video loomine
  • Kodukuu – Õpilase toetamine isikupärase loovtöö koostamisel. Avastusõppe meetodil lihtsama animatsiooni ja heliklipi loomine
  • Sõnakunsti kuu – Meediapädevus. Fakt ja arvamus. Uudis. Infosõda. Koolimeedia

Filmiklubi kohtumised toimuvad Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis (Narva mnt 27).

Miks Filmiklubisse tulla?

Filmiklubi kohtumised koosnevad kahest osast – praktiline töötuba ning ühine teemakohase filmi vaatamine. Töötoas toimuvad interaktiivsed tõhustatud lühiloengud, juhtumite analüüs, lahendatakse praktilisi ülesandeid ja õpitakse uusi oskusi – näiteks, mobiiliga animatsiooni loomist jmt.

Ühise filmivaatamise lisaväärtuseks on BFM kino programmijuhi Jaak Lõhmuse sissejuhatav kommentaar enne filmi.

Ja mitte vähem oluline boonus on ka võimalus tutvuda BFM Nova majaga ja 105-kohaline kinosaal SuperNova, mis on varustatud kaasaegseima projektsiooni- ja helitehnikaga. Saalis on kasutusel Eestis esimene 4K resolutsioonis digitaalne kinoprojektor.

Kuidas ja kus?

Oleme avanud registreerimise esimesele Filmiklubi kohtumisele: “Õpetaja kui õpiraja disainer. Disainmõtlemine ja õpimotivatsiooni tõstmine minu tunnis“, mis toimub 15. novembril.

Töötuba viib läbi Katrin Sigijane – BFM täiendkoolituste koolitaja; audiovisuaalse tehnoloogia külalislektor; BFM Laste filmikool projektijuht. Katrin töötab BFMis õppejõu ja koolitajana. Tema kirg on arendada õpimotivatsiooni tõstvaid protsesse ja keskkondi, kombineerides osalejate omandatavaid oskuseid loojutustuse ja mõjustamise psühholoogiaga.

Elu nagu filmis! Ootame sind Filmiklubisse!

SaadaSaada päring