MEKK: huvi eestikeelsele õppele üleminekut toetavate koolituste vastu on suur16.04.2024

Tallinna Õpetajate Majas on alanud eestikeelsele õppele ülemineku koolitused.

Metoodika- ja kompetentsiüksuse (MEKK) juhtimisel on alanud nii esimese ja neljanda klassi kui ka  alushariduse õpetajate koolitused.
Kõikide koolituste  eesmärk on anda õpetajatele vajalikud oskused  ja vahendid, et alustada sügisel eestikeelse õppega. Osalejad saavad teada, milliseid metoodilisi võtteid kasutada lähtudes laste keelelisest arengust ja kuidas  luua turvaline keeleõpet toetav õpikeskkond.
Kui alushariduse puhul keskendutakse keelelisele arengule, varase keeleõppe meetoditele ning tutvustatakse mängulisemaid lahendusi, siis esimese- ja neljanda  klassi õpetajatele suunatud  koolitused keskenduvad eelkõige LAK-õppe ehk lõimitud aine-ja keeleõppe alustele konkreetsetes klassis. Õpitakse tundma LAK-õppe põhimõtteid, olemasoleva õppevara kasutamist  ja toetavate õppematerjalide koostamist, samuti jagatakse parimaid praktilisi näiteid ainetundideks.
Osalejate sõnul on sellised koolitused hindamatu väärtusega, sest tekib võimalus jagada teiste õpetajatega parimaid praktikaid ja saada  metoodilisi võtteid ja näpunäiteid, mida koheselt tundides kasutama hakata.

MEKKi koolitused ja õpisündmused ootavad kõiki Tallinna õpetajaid! Hoia tegemistel silma peal SIIN.

Natalja Mjalitsina
metoodika- ja kompetentsi üksuse (MEKK) juht
(+372) 5883 1095
natalja@opetajatemaja.ee

Galerii

SaadaSaada päring