Tallinna Õpetajate Maja pälvis aasta õpiteo eripreemia13.10.2023

10. oktoobril 2023, toimus Tallinna Raekojas pidulik üritus, kus anti üle Tallinna aasta õppija 2023 tiitel. Selle sündmusega tähistati ka üle-eestilist täiskasvanud õppija nädalat (TÕN), mis kestab 11. -22. oktoobrini.

Traditsiooniliselt tunnustatakse TÕN-i raames võitjaid neljas kategoorias: aasta õppija, aasta koolitaja, aasta õpitegu ja aasta õppijasõbralik tööandja. Sel aastal esitati Tallinnas konkursile muljetavaldav arv kandidaate, kokku 40. Tallinna Õpetajate Maja meeskonnal on rõõm ja au teatada, et pälvisime kategoorias „Aasta Õpitegu 2023“ eripreemia Aasta tõsimänguline õpitegu: “Tõsimängude loomine ja populariseerimine”.

Tallinna Õpetajate Maja on üheks oma eesmärgiks seadnud tõsimängude idee-kontseptsiooni populariseerimise täiskasvanud õppijate hulgas ja eriti haridustöötajate seas, selgitades selle lõimimisvõimalusi õppetöösse. Tõsimängud on laialdase kasutusvõimalusega ning pea piiramatu potentsiaaliga õppimise ja kaasamise abivahendiks nii täiskasvanud õppijatele kui lastele. Panustame järjepidevalt teadlikkuse tõstmisel ja kompetentsi arendamisel (nt erinevad digitaalsed platvormid tõsimängude loomiseks jmt), nii ka selle täiskasvanud õppija nädala raames oli kõigil huvilistel võimalus tasuta osaleda tõsimängude töötoas, kus meie koolitusjuht Inese Freimane jagas teavet ja praktilisi nippe ning igaüks sai osaleda ühe liikumist sisaldava teema-aastast inspireeritud tõsimängu loomises. Tulemusena sündis kaks uut tõsimängu lastega peredele, mida lõid kohal olnud mänguhuvilised ise. Osalejad lahkusid inspireerituna, uute praktiliste oskustega ja ideedega, kuidas õppeprotsess rikastada.

Plaanime sarnast töötuba haridustöötajatele korraldada ka aprillis nutikuu raames – jälgige meie infot!

Kuulake ka meie podcasti saadet tõsimängude teemal koos Martin Sillaotsaga!

Galerii

SaadaSaada päring