Valminud on uus tõsimäng – arengu- ja koostöövestluste lauamäng
Kust selline napakas mõte ja miks on sellist lauamängu vaja? Nii juba kord on, et meile meeldib mängida. Kohe tõsiselt. Ja olles HR vallas enam kui 15 aastat tegutsenud, olen näinud enda ümber erinevaid juhte ja erinevat suhtumist, kas, kui tihti, millest ja mis vormis peaksid juht ja töötaja omavahel vestlema. Ja kuigi hoiakute spekter on kaleidoskoopiline, peab siiski paika tõsiasi, et mitte midagi ei asenda vahetut vestlust. Vestlust, mis peaks kulgema avatud ja usalduslikus õhkkonnas, luues võimaluse jagada mõtteid, tagasisidet, inspiratsiooni ja eesmärke. Aga jällegi – inimesi on erinevaid. Ühed on jutukad ja avanevad kergelt. Neile võib olla raske piiratud aja jooksul fokuseerida kindlatele teemadele, sest üks jututeema viib teiseni ja kokkulepitud aja möödudes tuleb üllatusega tõdeda, et me ei jõudnudki nende teemadeni, millest tegelikult rääkima pidime. Teised on kinnisemad, lakoonilisemad ja taoline vestlemine võib neile isegi piinarikas olla. Kui selline on juht, siis paarikümne minutiga on mõned kriitilisemad küsimused läbi vaadatud ja tagasihoidliku peanoogutuse saatel minnakse laiali. On kogenud juhte, kelle jaoks on vestlused rutiiniks muutunud – tahaks vaheldust, midagi uut. Ja on alustavaid juhte, kellel oleks kasu toetavast abivahendist, et vestluse juhtimise pingest vabaneda. Arengu- ja koostöövestluste lauamäng on loodud just kõiki neid erinevaid aspekte silmas pidades.
Mängu eesmärk on lõbusal, kuid struktureeritud viisil aidata töötajal koos juhiga vaadata tagasi eelmisele perioodile, analüüsida koostööd ja planeerida järgmist perioodi, pidades silmas ka töötaja heaolu ja arengut. Mängul on mitu variatsiooni ja iga juht ja töötaja saavad endale leida sobivaima viisi.
Mängu autor on Tallinna Õpetajate Maja koolitusjuht Inese Freimane. Kujunduse loojad on kunstnik/õpetaja Anne Mari Roost ja meie uus tugiteenuste juht Lisette Liise Lilleorg.
Kui tekkis huvi – tule meie lauamängu tutvumisüritusele 16.veebruaril kell 15 – ikka Tallinna Õpetajate Majja (Raekoja plats 14)!