Praktiline häälekoolitusKolmapäeviti 16.10.-6.11.2024 kell 18.00-20.00

Koolitus annab ülevaate, kuidas hääl ja kõne tekivad ning kuidas edastada oma emotsioone ja edastatavat teavet selgelt ja vastupidavalt nii, et säiliks hea artikulatsiooni ja hääle kvaliteet.

Koolituse läbinud osaleja:

  • Tunneb oma hääle- ja kõnevõimalusi ning oskab neid efektiivsemalt kasutada.
  • Oskab rakendada lihtsaid harjutusi ja tehnikaid hääle toetamiseks suure koormuse korral.
  • Oskab kohandada hääletämbrit ja -tugevust vastavalt olukorrale.

Registreeru

Registreeru

Koolituse detailid

Asukoht

Tallinna Õpetajate Maja

Aeg

Kolmapäeviti 16.10.-6.11.2024 kell 18.00-20.00

Maht

12 akadeemilist tundi

Koolitaja

Andres Köster

Grupi suurus

16

Hind

Täishind 240 eurot, haridustöötajatele üle Eesti (soodushind -30%) 168 eurot

Inimese kõne on nagu väikeste paadikestega voolav jõgi: voolav vesi sümboliseerib õhku, millest tekib hääl, ja paadikesed esindavad artikuleeritud sõnu. Nii nagu paadid vajavad liikumiseks vett, vajavad ka sõnad õhku ja häält, et kõlada.

Hääle tekkemehhanismi on lihtsam mõista, kui kujutleda häält muusikainstrumendina. Iga muusikainstrumendi heli loomiseks on vaja algset vibratsiooni (pillikeel), mida resonaator (instrumendi keha) võimendab. Sarnaselt tekib inimese hääl, kui kopsudest väljuv õhuvool paneb häälepaelad vibreerima, mille tulemusena tekib heli. Seejärel võimendavad heli resonaatorid – kõri, suu- ja ninaõõs.

Hääle tekitamine on holistiline protsess, mis hõlmab kogu keha. Näiteks vale asend lülisambas, õlavöötmes või vaagnas võib mõjutada hääle kvaliteeti. Mälumislihaste ülepinge võib piirata suu liikumist või põhjustada valu raskendades nii artikulatsiooni. Meeleolulangus võib põhjustada pindmist hingamist, mille tõttu ei teki piisavat õhurõhku häälepaelte tõhusaks tööks. Samuti võivad stress ja ärevus tekitada lihaspingeid, mis häirivad hingamisrütmi ja halvendavad kõne kvaliteeti.

Koolitusel kasutatavad õppemeetodid:

Õpe hõlmab loenguid, praktilisi harjutusi, paaris- ja grupitöid ning iseseisvat tööd.

Õppekavarühm: Muusika ja esituskunstid

Koolitaja

Andres Köster

Andres Köster töötab nooremteadurina Tartu Ülikoolis Meditsiiniteaduse valdkonnas, Hambaarstiteaduse Instituuudis ja  SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla taastusravi osakonnas logopeedina ning logopeedi/müofunktsionaalse terapeudina kliinik32-s.  Lisaks Tartu Ülikooli magistrigraadile logopeedias kuulub tema haridustee juurde  klassikalise laulu õpingud  Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis,  Rimski-Korsakovi nimelises Peterburi Konservatooriumis,  Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja  Viini Muusikaülikoolis (Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien).  Köster on olnud RO Estonia koosseisuline solist,  laulnud ca 30 erinevat ooperi-, opereti- ja muusikali rolli. Lisaks RO Estoniale on laulnud ooperirolle Austrias, Soomes, Saksamaal ja Ungaris.


Võta ühendust koolitusjuhiga

Inese Freimane

Inese Freimane

koolitusjuht
(+372) 5565 5486
inese@opetajatemaja.ee
EST, LAT, RUS, ENG, GER

Registreeru

SaadaSaada päring