Inspiratsioonipäev “Muusika, teater ja kunst”4. märts 2025 kell 10.00-15.30

Päev täis muusikat, loovust ja naeru! Inspiratsioonipäeva eesmärk on innustada, toetada vaimset tervist, loovust ja spontaansust ning pakkuda praktilisi ideid oma loovate projektide elluviimiseks õpilastega. Kohtumisel toimub kolm töötuba - improteatri töötuba, kostüümitöötuba ja muusikateraapia töötuba. Iga osaleja saab endale valida 2 töötuba, millest osa võtta. Inspiratsioonipäeva esimese tunni saame veeta dirigent Rasmus Puuri ja Vanalinna Hariduskollegiumi keelpilliorkestri muusikutega.

Registreeru

Registreeru koolitusele Tallinna Haridusameti haldusalas oleva asutuse töötajana:

Registreeru

Registreeru koolitusele Tallinna erakooli või riigigümnaasiumi töötajana:

Registreeru

Koolituse detailid

Asukoht

Tallinna Õpetajate Maja

Aeg

4. märts 2025 kell 10.00-15.30

Maht

6 ak/h

Koolitaja

Alice Pehk, Toivo Värbu, Gerli Mägi

Grupi suurus

50

Hind

Tallinna haridusasutuste töötajatele tasuta

Inspiratsioonipäeva osaleja:

  • on kogenud muusika inspireerivat ning energiat lisavat toimet
  • on kogenud spontaansust ja loovust koostöös
  • on saanud ideid ja oskusi kostüümide meisterdamiseks, mida saab hiljem koolis või lasteaias rakendada

Sihtgrupp:

Õpetajad, huvijuhid, tugispetsialistid

Õppemeetodid:

Arutelu, praktiline tegevus töötoas.

Ajakava:

  • 9.30-10.00  Kogunemine ja hommikukohv
  • 10.00-11.00 Rasmus Puur ja Vanalinna Hariduskollegiumi keelpilliorkestri muusikud – vestlust juhib Karin Salumäe
  • 11.00-12.30 Töötuba I (paralleelselt erinevates ruumides toimuvad töötoad)
  • 12.30-13.30 lõuna (omal kulul)
  • 13.30-15.00 Töötuba II (paralleelselt erinevates ruumides toimuvad töötoad)
  • 15.00-15.30 Päeva kokkuvõtte

Koolituse teemad:

Inspiratsioonilaks: Rasmus Puur ja Vanalinna Hariduskollegiumi keelpilliorkestri muusikud

Inspiratsioonipäeva esimese tunni saame veeta dirigent Rasmus Puuri ja Vanalinna Hariduskollegiumi keelpilliorkestri muusikutega.
Tunnustatud helilooja, dirigent ja Eesti Vabariigi president Alar Karise kultuurinõunik Rasmus Puur töötab VHK orkestri juures 2015.aastast ning on viinud aktiivse ja mahuka kontserditegevusega orkestri silmapaistvalt kõrgele tasemele.
Vestluses Rasmusega uurime, mis motiveerib teda töös õpilasorkestriga, kas dirigent on ka pedagoog, milles peitub VHK orkestri edu saladus, kuidas sünnivad põnevad kontsertprogrammid ja kust tuleb inspiratsioon talle, kui heliloojale.

Juttu rikastavad VHK keelpilliorkestri esitatud muusikapalad Rasmus Puuri dirigeerimisel. Vestlust juhib Karin Salumäe.

Rasmus Puur on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni erialal, õppinud dirigeerimist Tõnu Kaljuste juures ning vahetusüliõpilasena Helsingi Sibeliuse Akadeemias. Rasmus Puuri loomingut on esitanud pea kõik Eesti professionaalsed ning paljud harrastuskollektiivid. Ta on ka hinnatud arranžeerija ja orkestreerija. Puur on olnud mitme muusikalavastuse muusikajuht ja dirigent.

I töötuba: Improteatri töötuba

Improteatri töötoas paljastab Toivo impromaagia telgitaguseid. Osalejad kogevad, mida tähendab spontaansus, kuidas koostöös saab luua midagi, mille peale üksinda ei tuleks ning kuidas vähendada hirmu teadmatuse ees. Läbi lõbusate ja kaasavate ülesannete ei panda kedagi halvasti tundma vaid vastupidiselt – keskendutakse sellele, mis meis on head.

Toivo Värbu on hariduselt lennundustehnoloog, aga hingelt tuline improviljeleja. Lisaks Ruutu10 kaasasutamisele vedurdab ta ka suhtlusoskuste koolitusettevõtet BeWise. Tänu improkunstile on olnud Toivol võimalus astuda lugematuid kordi kordumatu sisuga laiahaardelise publiku ette, juhendanud palju erinevaid töötubasi ja kaasa aidanud akrediteeritud improõppe ülesehtusel Eestis.

II töötuba: Kostüümitöötuba

Teatrilaval kõneleb kostüüm näitleja seljas nii mõndagi tema tegelase kohta. Kostüümitöötoas tutvutakse kostüümide loomise põhimõtetega ning põnevate mõtteülesannetega vaadatakse loodud kostüümide ideede taha. Töötoa eesmärk on anda osalejatele inspiratsiooni ja praktilisi ideid, kuidas lihtsaid vahendeid kasutades luua põnevad ning meeldejäävad kostüümid. Töötoa käigus otsitakse erinevatele muinasjututegelastele iseloomulikke elemente ning ootamatutest materjalidest sünnivad ainulaadsed kostüümid.

Töötuba viib läbi teatrikunstnik Gerli Mägi, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia eriala 2015. aastal. Peamiselt võib Gerli töid näha Eesti Noorsooteatri lavadel. Näiteks on hetkel repertuaaris lavastused „Nutude salajutud“ ning „Tulipunane vihmavari“. Lisaks töötab Gerli Nukuteatrimuuseumis kuraatorina, kus saab igapäevaselt kasutada teatrikunstniku tööriistu näituste ja haridusprogrammi loomisel.

 

III töötuba: Muusikateraapia töötuba

Muusikateraaapia töötas  kogetakse muusika ja loovtegevuste tasakaalustavat, sisevaatlust võimaldavat, inspireerivat ning energiat lisavat toimet hinnanguvabas õhkkonnas.  Töötoa põhiosa moodustab muusikateraapia kuulamistehnikatele põhinev juhendatud kujutlusmatk, võimaldades sügava sisevaate, mille käigus saab avastada ja teadvustada eneses peituvaid ressursse ning neid võimestada. Kujutlusele lisandub käeline loovtegevus, arutelud, tagasiside. Töötoas antakse ka näpunäiteid muusika kasutamiseks vaimse tervise toetamisel.

Koolitaja Alice Pehk, PhD on muusikaterapeut-psühhoterapeut, paariterapeut, muusikaterapeutide koolitaja ja superviisor ning meeskondade loovkoolitaja, kes on valdkonnas tegutsenud üle 30 aasta. Ta on Muusikateraapia Keskuse looja ja juht ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikateraapia õppeprogrammide juht.

Galerii


Võta ühendust koolitusjuhiga

Inese Freimane

Inese Freimane

koolitusjuht
(+372) 5565 5486
inese@opetajatemaja.ee
EST, LAT, RUS, ENG, GER

Registreeru

Registreeru koolitusele Tallinna Haridusameti haldusalas oleva asutuse töötajana:

Registreeru

Registreeru koolitusele Tallinna erakooli või riigigümnaasiumi töötajana:

Registreeru
SaadaSaada päring