Alexanderi tehnika – saavuta kontroll oma koordinatsiooni ja reaktsioonide üle

Alexanderi tehnika arendab kontrolli inimese reaktsiooni üle. See on  sada aastat vana ja rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud meetod, mille abil me võime teadlikult taastada oma loomuliku koordinatsiooni, et meie tegutsemine oleks tõhusam ja pingevabam. Tehnika õpetab teadvustama ja muutma oma sissejuurdunud reaktsioonimudeleid, saavutades paremaid tulemusi igas tegutsemisvaldkonnas. Eestis on Alexanderi tehnika koolitused võrdlemisi eksklusiivsed.

Paljud otsivad Alexanderi tehnikalt abi füüsiliste probleemide leevendamiseks: valud, stress, hääldus- või hingamisraskused. Teised õpivad tehnikat aga enesearengu soovist. Kogu maailmas õpetatakse Alexanderi tehnikat muusika- ja draamakoolides, selle hea mõju tõttu koordinatsioonitunnetusele peetakse seda oluliseks aineks ka esinejate koolitamisel. Tehnika sobib suurepäraselt ka õpetajatele ja koolitajatele, aidates vältida pingeid ja tõstes efektiivsust.

 

Koolitaja Eva Püssa on näitleja ja Alexanderi tehnika õpetaja. Ta on lõpetanud Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia muusikapedagoogika ja lavakunsti erialal 2000. aastal ja Eesti Alexanderi tehnika Instituudi 2018.a. Ta on töötanud näitlejana ER Nukuteatris ja teatris “Vanemuine”, tegutsenud muusikaõpetajana ja erinevate huviringide juhina, samuti saatejuhina Raadio2-s. Viimastel aastatel Eva olnud vabakutseline näitleja.

 

Õpiväljundid

Edukas koolituse läbinu:

  • Oskab tuvastada oma keha harjumuslikke  reaktsioone ning neid Alexanderi tehnika printsiipe kasutades suunata
  • Oskab kasutada Alexanderi tehnika printsiipi “nii vähe kui võimalik, nii palju kui vajalik” ja tehnika põhimeetodeid

 

Õppemeetodid

Loeng, praktilised harjutused, individuaal- ja grupitöö

 

2021. a sügishooaja Alexanderi tehnika koolitusel osalejate tagasiside:

"Hästi põnevad koolitustunnid. Juba hommikul oli teistsugune tunne, ootusärevus, saan tundi! Eva tunnid olid kogemustele üles ehitatud, vähe materjali, millele hiljem viidata või kust järele vaadata. Aga see-eest väga meeldejäävad. Aitäh!"

"Koolitus oli väga praktiline ning kolme päeva jooksul sai põhjalikult süvenetud oma kehakasutuse märkamisse. Kuidas seisan, istun, arvuti, mobiili või teiste vahenditega töötan. Leian, et õpetajatöös on see väga oluline. Alexander tehnika puhul on võimalik ennetada ja leevendada lihaspingeid, õppida oma kehahoiakut teadlikult suunama ennastsäästva tegutsemise poole. Olen tänulik, kindlasti jätkan õpitud teadmiste kasutamisega!"

 

👉 Kuula Eva Püssat meie podcastis Alexanderi tehnikast rääkimas

👉 Vaata Eva Püssat videos Alexanderi tehnikast rääkimas

KOOLITUSE DETAILID

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja
Aeg:
Teisipäeviti 17.10 - 05.12.2023 kell 18-20
Maht:
18 akadeemilist tundi
KOOLITAJA:
Eva Püssa
Hind:
Koolituse täishind on 216 eurot. Soodushind -30% haridustöötajatele üle Eesti 151,20 eurot
Grupi suurus:
16 inimest
Koolitusjuht:
Inese Freimane,  (+372) 5565 5486, inese@opetajatemaja.ee

KOOLITUSE TEEMAD

  • Mis on Alexanderi tehnika? Tehnika kujunemine, kasutamine, printsiibid.
  • Räägime rühist. Õpime läbi oma keha tundma mõisteid.
  • Teeme tutvust Alexanderi tehnika „heliredeli“- mõtteaktiivse poollamanguga.
  • Jätkame oma keha kaardistamist (body mapping), pöörame tähelepanu sellele, kuidas oma kehale mõelda, skelett, liigesed, lihased.
  • Tutvume tehnika teise põhitöövõtte – toolitööga.
  • Paneme tähele oma harjumuslikku kehakasutust ja reaktsioone, õpime neid teadlikult vältima ja suunama.
  • Tehnikate kasutamine erinevate eluliste tegevuste käigus – nt. raskuse tõstmine, laulmine, kirjutamine, telefoni- või arvuti käsitsemine, publiku ees esinemine vms.
  • Praktiseerime hingamist ja seonduvaid harjutusi.