Kunstigalerii

Meeldejääva elamuse nimel

Väärika maja klassitsistlikus stiilis galerii tõstab esile iga siin eksponeeritava maali. Oma loominguga on Õpetajate Maja galerii seinu kaunistanud nii tõusvad tähed kui ka juba tuntud kunstnikud.

 

 

Lahtiolekuaeg

Galerii asub hoone II korrusel ja on avatud kõigile tasuta
Suveperioodil oleme avatud vastavalt majas toimuvatele sündmustele

 

Hetkel galeriis:

Kunstnikerühmituse REM 6 maalinäitus

 

Võta ühendust

Kui soovid meie maja galeriipinda rentida, palun kirjuta
info@opetajatemaja.ee

 


 

Galerii ajaloolisest taustast

Tallinna Õpetajate Maja galerii nime all alustasime tööd 01. oktoobril 2002. Enne seda kandis galerii nime Tokko & Arraku Galerii, hiljem ka Raatuse Galerii.

Oma töid on eksponeerinud Tiina Tammetalu, Airi Luik, Ilmar Kruusamäe, Orest Kormašov, Lilian Mosolainen, Renee Aua, Silvi Lepparu, Vilja Promet, Esti Kittus, Ülle Linnuste, Krista Perli, Vivian Vaher, Helga Voog, Laura Koržets, Tiiu Esnar, Oivi Tulve, Aapo Pukk, Tiiu Übi, Ülo Sarapuu, Avo Paistik, Siima Škop, Lev Vassiljev.

Noored kunstnikud Grete Ulman, Mirjam Mölder-Mikfelt ning Aleksei Šatunov, Aleksander Lefbard, Dmytro Dobrovolsky, Mainori kõrgkooli tudengid ja õppejõud, Eesti Maalikunstnike Liit (Enn Tegova, Juss Piho, Margus Tiitsmaa (Sorge), Albert Gulk, Kätlin Stahl, Tiina Tammetalu, Owe Büttner, Kai Kaljo, Heli Tuksam), Eesti Nahakunstnike Liit, Narva kunstnike ühendus jpt.

Fotokunsti on meie galeriis eksponeerinud Mare Iknojan ja Tunne Kelam, keraamikat Ilona Gaidukova ja tekstiili Astri Müüli jpt. Siin on toimunud ka Läti tuntud kunstniku Jurgis Skulme juubelinäitus ja Peterburi noorema põlvkonna kunstniku Filipp Kazaki maalide näitus jpt.

 

Varasemad näitused

Tallinna Õpetajate Maka kunstigaleriis läbi aegade toimunud näitustega saad tutvuda siin: