Tiiu Piiburi näitus “Abstraktsionism ja kujutava kunsti sümbioos”05.12.2022–31.12.2022

Detsembri kuu vältel näeb Tallinna Õpetajate Maja galeriis Tiiu Piiburi näitust “Abstraktsionism ja kujutava kunsti sümbioos”

Maalid on õli tehnikas ja valminud kogu loomingu perioodi vältel.

Siin on vaid murdosa nendest teostest mis on sündinud erilises seisundis olles. Loomekoridoris kogen aja ja

ruumi suhteliselt suhtelisust, kõik on subjektiivne ja täidetud kohalolu ainu hetkega mis on.

Kogu pika ajaloo vältel on kunstnikud püüdnud jäljendada nähtavat maailma. Post-impressionistide loominguga hakkas aga looduse otsene

kujutamine tagaplaanile jääma. Kui kubistide ja futuristide maalidel on veel olemas side reaalse maailmaga, siis abstraktsionistide piltidel on see täiesti kadunud.

Abstraktne kunst ei püüagi kujutada midagi meid ümbritsevas maailmas olemasolevat, vaid on täiesti omaette nähtus, kuid siin näitusel on kõik põimunud ühte suuremasse tervikusse. Siin segunevad erinevad

käsitlusvormid, mis annavad edasi psüühhikas toimuvat pildikeeles edasi. Teosed puudutavad sinu alateadvust ja viivad sind uute neuronite otsingule. Kuigi kõikidel maalidel on täiesti oma enda eriline narratiiv, on kõik ühises tervikus ka koos. See on teekond veel mitte tallatud radadel.

Selles protsessis mil maal valmib pole hinnangutel ega ka subjektil mingit tähtsust. Loeb vaid andunud kohalolu kõigega koos, eristada ei saa kes loob ja keda mida luuakse. Sellesse seisundisse püüan ka oma õpilasi viia, kes on aru saanud millega tegu, tahavad seda taas ja taas kogeda. Ajus vabanevad uued ruumid, mille olemas olust ei ole teatud veel. Kõigil on need erinevad ja eri kulgemisega.
Pildikeel on see mis annab sinu teadvuses toimuvast edasi informatsiooni. Naudi värvinguid ja lase neid oma ellu.

Head näituse kogemist teile.

Maalid on soovikorral ka müügiks.

www.tiiupiibur.com

SaadaSaada päring