Toomas Pikhofi näitus “MA PÕLEN. Suudlemata suudlused”05.01.2023–26.02.2023

Toomas Pikhofi maalide seeria tutvustab tundeid ja emotsioone, mis on jäädvustatud abstraktsetesse akrüülmaalidesse.

Kunstnik on näituse teele saatnud sõnumiga: „Armastus on pärit sinu seest. Armastus ei tähenda omamist, vajamist, kontrollimist, saavutamist või millegi saamist. Sa ise ja teised inimesed tunnetavad sinu armastust, sest see on energia, mis kiirgab sind ennast. See energia on vabastatud läbi sinu emotsionaalse eneseaktsepteerimise ja sinu avardunud teadlikkuse. Armastus on reaalsuskogemus. Pisarad ja valu võimestavad armastust ja neid pole vaja karta. Kui otsid sisemise tühjuse täitmist väljastpoolt, ei tunne sa kunagi täitumust. Armastus on juba sinu sees olemas, praegu, sellisena, nagu sa oled. Täida ennast armastusega ja suudlemata suudlused põlevad reaalsuskogemusena leegitsevas armus”.

Toomas Pikhof on õpetaja, koolijuht, kunstnik ja luuletaja. Külastajatele on välja pandud väike osa autori viimase 7 aasta loomingust, millega on illustreeritud ka tema 2023. aastal avaldatud luuleraamat „Ma põlen. Suudlemata suudlused“.
Nii kunsti kui teksti loomes on autori põhifookuseks emotsionaalne ja vaimne teekond läbi tundmuste. Oma loomingus keskendub ta inimteadvuses peituva potentsiaali äratamisele ja tajumispiiride avardamisele läbi hoolivuse ja armastuse.
Toomas Pikhof viib läbi ka loovustreeninguid, mille eesmärgiks on aidata inimestel avastada enese tõelist olemust.

E-post: toomas.pikhof@pmg.edu.ee

SaadaSaada päring