Pelgulinna Gümnaasiumi 11. ja 12. klasside õpilastööde näitus: “Suvi”24.10.2023–30.11.2023

Olete oodatud Tallinna Õpetajate Maja galeriisse vaatama Pelgulinna Gümnaasiumi 11. ja 12. klassi kunstisuuna õpilaste maale ja joonistusi. Kõik tööd on valminud sel suvel ja kooli kunsti suvepraktika kursuse raames. Joonistasime ja maalisime Pelgulinna tänavatel, Läänemaal Villem Madise villas, Alatskivil, Kakumäe sadamas, Lasnamäel, Tallinna vanalinnas ja kodude ümbruses. Uurisime värske pilguga erinevaid Tallinna ja Eesti piirkondi, et panna end proovile ja õppida kujutama maailma enda ümber.

Näitusel on esitatud ka meie suvepraktika iseseisvad kompositsioonid teemal „Töö ja puhkus”, kus tuli mõtestada lahti suhe töö ja puhkuse vahel. Tänapäeval on töö ja puhkus ka meie elus nii ühte põimunud, et selle mõistmine, erinevuste ja sarnasuste otsimine läbi kunstiliste kujundite osutus parajaks väljakutseks.

Kasutasime oma suvemeeleolude ja suviste paikade talletamiseks erinevaid tehnikaid: söe- ja pliiatsijoonistust, õli-, akrüül-, akvarell- ja guaššmaali, visandasime erinevate markerite, vildikate ja pliiatsitega. Oleme paigutanud kõrvuti visandlikke ja viimistletumaid töid erinevates formaatides, sest suvi oli kirju ja jäädvustatavad hetked erineva pikkusega. Meid juhendasid meie Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiõpetajad Anete Lomp, Annika Tonts, Tiia Põldmets, Merily Lempu ja Kadi Kriit.

Tere tulemast meie näitusele ja tagasi suvistesse hetkedesse!

Näituse kuraatorid Milana Barovskaja, Andra Press ja Taira Sarri Pelgulinna Gümnaasiumi 11k klassist.

Näitus jääb avatuks 30. novembrini. Tallinna Õpetajate Maja galerii on avatud E-R 9:00-16:30

Galerii

SaadaSaada päring