Noorte kunstnike grupinäitus “Otsides ilu” Tallinna Õpetajate Majas!19.02.2024–31.03.2024

Kutsume teid vaatama meie kooli noorte kunstnike näitust Tallinna Õpetajate Majas, mida saab nautida märtsi lõpuni. Näitus "Otsides ilu" esitleb Lasnamäe Gümnaasiumi nelja andekat noort kunstnikku: Vladimir Berežnoi (11.b), Jeva Bondarenko (11.b), Maria Šlaitas (10.a) ja Darja Zagorodnaja (10.a)

Näitusel on võimalik näha rohkem kui 27 tööd. Mõned neist on vaatajale juba tuttavad tänu eelmistele näitustele, aga on ka palju uusi töid. Erilist tähelepanu tasub pöörata kunstnik Maria Šlaitase debüüdile, kelle töid pole varem näitustel olnud.

Näitusel saab näha nii väiksemaid töid, mis on joonistatud pliiatsitehnikas, kui ka suuri õlimaale. Piltidel võime näha Eesti loodust, Tallinna vanalinna vaateid, muinasjutulike metsa- ja merevaateid, Jaapani animest võetud tegelaste kujutlusi, samuti portreemaale.

Projekt “Noor kunstnik” sai alguse aastal 2021. Iga 1-2 kuu tagant valmistame ette uue näituse, mis traditsiooniliselt asub kooli esimese korruse koridoris. Mõnikord on see ühe kunstniku isiku- või grupinäitus. Korraldatakse ka parimate võistlustööde näitusi, mis hõlmavad nii joonistusi kui ka fotosid.

Näituse avamisel, mis toimus 19. veebruaril 2024, osalesid Lasnamäe Gümnaasiumi juhtkonna esindajad, õpetajad, kooliõpilased ja kunstnikud. Tervitusega esines Lasnamäe Gümnaasiumi uus õppealajuhataja Julia Rozova. Samuti lugesid kolm põhikooli õpilast Tatjana Tolstokorova (9.b), Anna Roi (8.d) ja Gleb Gordatšev (8.d) kolmes keeles ilu kohta luuletusi.

Näitus jääb avatuks märtsi lõpuni, mida on võimalik külastada tööpäeviti kell 9.30–16.00.

Näituse ekspositsiooni ja kujunduse koostasid: õpetaja ja tuntud kunstnik Nina Dobrovolska, Õpilasesinduse liige ja kunstnik Vladimir Berežnoi (11.b), ning kooliprojekti “Noor kunstnik” kuraator Sofja Tkachenko.

Kutsume teid nautima head kunsti koos meiega!

Märkige meid Instagramis @lasgy12

Projekti kohta rohkem facebookis #noorkunstnik_lasgy

 

 

Galerii

SaadaSaada päring