Kunstigalerii

Väärika maja klassitsistlikus stiilis galerii tõstab esile iga siin eksponeeritava maali. Oma loominguga on Tallinna Õpetajate Maja Galerii seinu kaunistanud nii tõusvad tähed kui ka juba tuntud kunstnikud. Kunstniku teoseid külastab ühekuulise näituseperioodi jooksul ca 2000-4000 inimest.

 

Üldinfo

Lahtiolekuaeg: E-R 09:00-17:30

Aadress: Raekoja plats 14, teine korrus

Sissepääs: kõigile tasuta

E-post: info@opetajatemaja.ee 

Telefon: (+372) 554 8572 

 

Hetkel galeriis

Vilja Prometi näitus “Minu meri. Minu maa”

 

Näituseprojektide konkurss 2021

Kui soovid meie maja galeriipinnal oma näitust korraldada, võta osa konkursist

Tähtaeg: 30. september 2020

 

 


 

Galerii ajaloolisest taustast

Tallinna Õpetajate Maja Galerii nime all alustasime tööd 01. oktoobril 2002. Enne seda kandis galerii nime Tokko & Arraku Galerii, hiljem ka Raatuse Galerii.

Oma töid on eksponeerinud Tiina Tammetalu, Airi Luik, Ilmar Kruusamäe, Orest Kormašov, Lilian Mosolainen, Renee Aua, Silvi Lepparu, Vilja Promet, Esti Kittus, Ülle Linnuste, Krista Perli, Vivian Vaher, Helga Voog, Laura Koržets, Tiiu Esnar, Oivi Tulve, Aapo Pukk, Tiiu Übi, Ülo Sarapuu, Avo Paistik, Siima Škop, Lev Vassiljev.

Noored kunstnikud Grete Ulman, Mirjam Mölder-Mikfelt ning Aleksei Šatunov, Aleksander Lefbard, Dmytro Dobrovolsky, Mainori kõrgkooli tudengid ja õppejõud, Eesti Maalikunstnike Liit (Enn Tegova, Juss Piho, Margus Tiitsmaa (Sorge), Albert Gulk, Kätlin Stahl, Tiina Tammetalu, Owe Büttner, Kai Kaljo, Heli Tuksam), Eesti Nahakunstnike Liit, Narva kunstnike ühendus jpt.

Fotokunsti on meie galeriis eksponeerinud Mare Iknojan ja Tunne Kelam, keraamikat Ilona Gaidukova ja tekstiili Astri Müüli jpt. Siin on toimunud ka Läti tuntud kunstniku Jurgis Skulme juubelinäitus ja Peterburi noorema põlvkonna kunstniku Filipp Kazaki maalide näitus jpt.

 

Varasemad näitused

Tallinna Õpetajate Maja Galeriis läbi aegade toimunud näitustega saad tutvuda siin: