Irina Runa ja Santa Zukker’i maalinäitus “North/South”24.01.2022–28.02.2022

Tallinna Õpetajate Maja galeriis on alates 24. jaanuarist avatud Irina Runa ja Santa Zukker’i võluvate maalide näitus, mis on keskendunud poolustele ning nende mõjule inimhingele ning kunstile.

Runa/ Lõuna: Teema on seotud lõunakaare, päikese ja Vana-Egiptuse päikesemüütidega. Päike kui peamine eluenergia allikas maa peal on alati sümboliseerinud inimese vaimu, eluandvat energiat ja jumalikku sädet. Vana-Egiptuses oli üks suurimaid päikesekultusi. Nad uskusid ühte Päikesejumalat, kellel oli palju kehastusi ja et kõiges maa peal on osake Päikest. Igaühes meist on Päike sees. Jumalik tuli põleb kõigis. Lihtsalt lase endal särada.

Santa/Põhi: Põhi on lõunakaare vastassuund. Põhi asub roosikompassil esiletõstetud joonel. Ta on küll vastand lõunale, kuid ilma põhjata ei eksisteeriks lõunat ning me ei tunneks selle võimsust ning variatsoone. Põhi on seotud külmaga, madala energiataseme ning elujõu kaotanud maaga. Paljudes Mesoameerika keeltes tähendab põhjaosa ka “üles”. Ainuke võimalus on liikuda üles. Minu jaoks tähendab aga põhjamaine maa, taevas ning meri, oma jaheda ja võimsa tuulega energiaallikat. Valguskiir kõige taustal representeerib lootust.

Näituse pidulik algus on 05. 02 kell 17.00

Tallinna Õpetajate Maja galeriid saab külastada E-R 09-16. Sissepääs tasuta

SaadaSaada päring