Evi Tihemets-Viirese ja Epp Viirese teoste näitus “PÜHENDUS UKRAINALE. KEVADE HINGUS” Tallinna Õpetajate Majas04.04.2023–28.04.2023

Evi Tihemets-Viires (sündinud 1932, lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1958.aastal) on silmapaistev eesti graafik, Kristjan Raua ja Eduard Wiiralti preemiate laureaat, kes valdab suurepäraselt nii sügavtrükitehnikaid kui ka litograafiat ning on värvilise graafika, eriti värvilito kauaaegne meisterlik viljeleja. Värvilise graafika kõrval on teda juba 1960.aastatel köitnud ka maalikunst. Viimastel aastatel on kunstiavalikkus avastanud selle tahu tema loomingus. Ühtaegu on Evi Tihemets olnud avatud uutele tehnikatele graafikas ja uutele kunstižanridele , nt graafilisele installatsioonile. Näitusel eksponeerib ta oma installatsiooni “Rist” (1992, kuivnõel) , pühendades nii selle kui ka rea uuemaid töid oma vabaduse eest võitlevale Ukrainale.

Epp Viires, Evi Tihemets-Viirese tütar (sündinud 1973, lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 1999. aastal, 2001.aastast magister), on maalija, kes on loonud ka figuraalseid kompositsioone, ent kelle loomingus on viimastel aastatel  domineerinud  nägemuslik maastik ja abstraktsioon. Ta on esmajoones erksa ja isikupärase värvitunnetusega kolorist, kelle teoste ekspressiivses mõjus etendab suurt osa ka rütmikas  pintslikäsitlus.

Evi Tihemets-Viirese ja Epp Viirese ühisnäitus pole esmakordne. Märkimisväärne oli nt. nende näitus Pärnu Uue Kunsti Muuseumis 2005.aastal.

SaadaSaada päring