Ettelugemise võistlus

Armsad õpetajad!

Oktoobris tähistatakse Eestis juba 29. korda ettelugemise päeva ja traditsiooniliselt toimub selle tähistamiseks vabariiklik ettelugemise võistlus, millest võtavad osa 4. klasside õpilased.

Sel korral pühendame 4. klasside ettelugemise võistluse armastatud lastekirjanik Aino Pervikule, kes tähistas kevadel oma juubelisünnipäeva. Selle tähtsa sündmuse puhul kannab võistlus pealkirja „Ühes väikeses Perviku raamatus“ ning üheskoos loeme jutte ja lugusid lastekirjaniku loomingust. Nimekirja Perviku teostest näeb lastekirjanduse keskuse kodulehel olevalt autori profiililt. Aino Pervik on ka ise rõhutanud ettelugemise olulisust ning toonud esile selle tähtsust lapse empaatiavõime arendamisel: „Väikesele unejutu kuulajale selgub, et sõnadega saab muudki ette võtta kui lausuda: ära tee! või: ei taha! Selgub, et sõnadest võivad tekkida kujutluspildid sellest, mida käega katsuda ei saagi. Siit saab alguse ka empaatiavõime, mis on üks inimese meeldivamaid omadusi.“

Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Tallinna Õpetajate Maja korraldavad Tallinna koolide 4. klassi õpilastele võistulugemise kolmapäeval, 19. oktoobril 2022 kell 14.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73).

 

Igast koolist on oodatud üks osaleja koos õpetajaga.

Õpilane

  • valib ühe tervikteksti või katkendi raamatust
  • valmistub valitud teksti ette lugema

NB! Ettelugemiseks on maksimaalselt 3 minutit (pika tervikteksti puhul vajalik teksti vähendamine nii, et mõte ei kaoks ja aega mahuks).

Raamatu väärtustamiseks palume võimalusel ette lugeda otse raamatust.

Üritus kestab orienteeruvalt 2,5 tundi.

Esinejaid hindab žürii.

Parim ettelugeja esindab Tallinna linna üleriigilisel 4. klasside õpilaste võistulugemisel laupäeval, 22. oktoobril 2022 kell 12.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

 

Palume registreeruda hiljemalt teisipäevaks, 12. oktoobriks 2022 SIIN.

 

Registreerumisel on vaja teada osaleva õpilase ja õpilast juhendanud õpetaja nime.

 

Küsimuste korral kirjutada võistulugemise Tallinna vooru ühe korraldaja Kaia Riksoni meiliaadressile kaiarikson@gmail.com.

NB! Palume tähtaegadest kinni pidada, hilisemaid pretensioone ei arvestata