Ettelugemise võistlus

Eesti Lastekirjanduse Keskus

Armsad õpetajad!

Oktoobris tähistatakse Eestis juba 28. korda ettelugemise päeva ja traditsiooniliselt toimub selle tähistamiseks vabariiklik ettelugemise võistlus, millest võtavad osa 4. klasside õpilased.

Sel korral pühendame 4. klasside ettelugemise võistluse juttudele metsast ja pealkirjaks sobib võistlusele hästi vanasõna „Ega mets tühi ole“.

Oleme harjunud nimetama end metsarahvaks – mets on meile antud eelnevatelt põlvkondadelt, meie peame hoidma metsa väärikust ja andma selle rikkuse edasi.
Metsa teemat leiab nii lastekirjandusest kui ka folkloorist hulgaliselt. Metsas tegutsevad loomad, linnud, üleloomulikud ja loomulikud tegelased. Metsas matkatakse, seigeldakse, hoolitsetakse kõhutäie eest, elatakse… Me ei piira jutuvalikut ühegi soovitusnimekirjaga.

Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Tallinna Õpetajate Maja korraldavad Tallinna koolide 4. klassi õpilastele võistulugemise reedel, 22. oktoobril 2021 kell 14.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73).

Igast koolist on oodatud üks osaleja koos õpetajaga.

 

Õpilane:
• valib ühe tervikteksti või katkendi raamatust
• valmistub valitud teksti ette lugema
NB! Ettelugemiseks on maksimaalselt 3 minutit (pika tervikteksti puhul vajalik teksti vähendamine nii, et mõte ei kaoks ja aega mahuks).

Raamatu väärtustamiseks palume võimalusel ette lugeda otse raamatust.
Üritus kestab orienteeruvalt 2,5 tundi.
Esinejaid hindab žürii.
Parim ettelugeja esindab Tallinna linna üleriigilisel 4. klasside õpilaste võistulugemisel laupäeval, 23. oktoobril 2021 kell 12.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

 

Palume registreeruda hiljemalt teisipäevaks, 12. oktoobriks 2021 SIIN.

Registreerumisel on vaja teada osaleva õpilase ja õpilast juhendanud õpetaja nime.

Küsimuste korral kirjutada võistulugemise Tallinna vooru ühe korraldaja Kaia Riksoni meiliaadressile kaiarikson@gmail.com.
NB! Palume tähtaegadest kinni pidada, hilisemaid pretensioone ei arvestata.

Mõnusat lugemist!