Ettelugemise võistlus

Eesti Lastekirjanduse Keskus

Armsad õpetajad!

See viiruslik aasta on olnud eriline ja lükanud meid hooga digimaailma. Samas on käimas eesti rahvajutu aasta, mis tuletab meelde, et meie tagataskus on midagi ammust ja ajatut. Selle tundega lähemegi vastu sügisesele üleriigilisele ettelugemise võistlusele „Minu vanaisa nägi, kuidas kerkis Munamägi...“ *.

Rahvajutu aastast ajendatuna on pühendatud 4. klasside ettelugemise võistlus muistenditele. Muistend** on lühike rahvajutt, mis annab tavapäraselt edasi mingi tõeks (uskumisväärseks) peetud sündmuse või olukorra. Erinevalt muinasjuttudest on muistendid ühenduses kindla koha, aja, hõimu, tegelase, uskumuse või kombega.

Kutsume lapsi ette lugema rahvajutte, mis räägivad ammustest aegadest alates maailma loomisest, oma kodukoha erilisusest või hoopis põnevatest loodusnähtustest.

Võistlusega ei kaasne sel aastal lastekirjanduse keskuselt raamatute soovitusnimekirja, sest muistendeid leiab väga paljudest raamatutest ja igasugune nimestik teeks valiku vaid ahtamaks.

Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Tallinna Õpetajate Maja korraldavad Tallinna koolide 4. klassi õpilastele võistulugemise neljapäeval, 15. oktoobril 2020 kell 14.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73).
NB! Ettelugemise võistlus toimub juhul, kui olukord viiruse levikuga Tallinnas seda lubab.

Igast koolist on oodatud üks osaleja koos õpetajaga.

Õpilane

  • valib ühe tervikteksti või katkendi raamatust
  • valmistub valitud teksti ette lugema

NB! Ettelugemiseks on maksimaalselt 3 minutit (pika tervikteksti puhul vajalik teksti vähendamine nii, et mõte ei kaoks ja aega mahuks).

Raamatu väärtustamiseks palume võimalusel ette lugeda otse raamatust.

Üritus kestab orienteeruvalt 2,5 tundi.

Esinejaid hindab žürii.

Parim ettelugeja esindab Tallinna linna üleriigilisel 4. klasside õpilaste võistulugemisel laupäeval, 17. oktoobril 2020 kell 12.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Palume registreeruda perioodil 1.-9. oktoobril 2020 järgmisel lingil http://bit.ly/ettelugemine2020

Registreerumisel on vaja teada osaleva õpilase ja õpilast juhendanud õpetaja nime.

Küsimuste korral kirjutada võistulugemise Tallinna vooru ühe korraldaja Kaia Riksoni meiliaadressile kaiarikson@gmail.com.

NB! Palume tähtaegadest kinni pidada, hilisemaid pretensioone ei arvestata.

Mõnusat  lugemist!

* Ettelugemisvõistluse pealkiri on inspireeritud Ira Lemberi luuletusest „Munamägi“

** entsyklopeedia.ee