Tallinna Õpetajate Maja esitleb uut Indrek Hargla „Apteeker Melchiori“ sarja kriminaalromaanide ainetel loodud mängu!

Mõtisklesime kevadel meeskonnaga, et nii meil kui ka paljudel teistel on „koroonaväsimus“. Pikk kodukontoris ja pidevates zoomi koosolekutes veedetud aeg oli kurnav. Me igatsesime vaheldust, lõbusat ühistegevust ja midagi mängulist. Olukord oli siiski jätkuvalt ärev – nakkusohu vältimiseks eelistasime kogunemisi pigem värskes õhus. See pani mõtlema, mis võiks olla paindlik lahendus, ühtepidi meeskonda liitev, kuid mida oleks võimalik läbi viia ka distantsi hoides.

Ajurünnaku tulemusena jõudsime Apteeker Melchiorini – tegelaskujuni, keda paljud tunnevad menukatest kriminaalromaanidest. Tundus lahe idee siduda värskes õhus liikumist vanalinnas, põnevate loo tegelaskujude ja -paikadega. Nii jõudsimegi otsuseni luua Melchiori seiklusmäng! Selleks tuli aga teha natuke eeltööd – 7 köidet vajasid lugemist ja läbitöötamist, kuid see oli pigem boonuseks, kui lisakohustuseks, sest tegemist on tõesti väga haaravate lugudega! Selle perioodi vältel sai nii mõnigi kord meeskonnaga jagatud põnevaid fakte ja seikasid keskaja elukorraldusest, mida avastasime tänu romaanidele. Näiteks, kas teadsite, et gildid korraldasid õllemaitsmisvõistluseid, kus valiti välja aasta parim õlu? Või kuidas keskajal linnakodanikud avalikus saunas käisid? Või millised olid linna timuka privileegid? Seda kõike saab teada Indrek Hargla romaanidest ja ka meie uuest mängust.

Meie uue meeskonnamängu abil on meeskondadel võimalik pärast pikka koroona- ja ka puhkuste perioodi meelde tuletada, millist suurt väärtust loob meeskonnavaim ja koostegutsemine. Apteeker Melchiori mäng annab selleks võimaluse läbi mängulise liikuva ühise koostegutsemise, mis tuleb kasuks nii vaimsele tervisele, kui toimetulekule tööalaste väljakutsetega.

Ka meie proovisime ise järele – hea tuju ja värskes õhust liikumisest roosad põsed garanteeritud!

Foto: Larisa Kogan, Fotostuudio Medieval Photo

 

Mõned faktid mängu kohta:

  • Mängida saab üksi või meeskondades
  • Leiab aset Tallinna vanalinnas (mängu algus ja lõpp on Raekoja platsis)

Mänguks läheb vaja:

  • Internetiühendusega nutiseade (mugavuse huvides kõrvaklapid audiofailide kuulamiseks)
  • Loquiz äpp (saab tasuta alla laadida Google Play või AppStore kaudu)
  • Mugavad jalanõud ja tähelepanelik meel, et vanalinna tänavatel mitte komistada
  • Umbes tund aega
  • Huvi keskaja Tallinna elu ja kommete kohta

Mängu käigus suunatakse teid erinevatesse Apteeker Melchiori romaanides kirjeldatud paikadesse. Kui olete jõudnud õigesse kohta, kuvatakse küsimus – õigesti vastates saate teenida punkte. Nii õige, kui vale vastuse puhul saate lugeda või kuulata veidi asjakohast infot seoses asukoha või küsimuse sisuga. Kui olete terve teekonna läbi käinud ja vastanud viimasele küsimusele, olete edukalt mängu läbinud! Põnevat seiklemist!

 

Kui Melchiori mäng pakub teie meeskonnale huvi, palun võtke ühendust!

Vaata kõiki postitusi