
Tuhanded inimesed tunnevad, et tahaksid olla õnnelikumad ja saavutada elus rohkem. Oled ehk nii tundnud sinagi? Saad ohjad enda kätte haarata ja soovitud suunas liikuma asuda, kui paned senisest suuremat rõhku enesearengule. Meie sügishooaja uued kursused on sulle selles abiks.
Avame uksed tööalasele arengule
Töö moodustab meie elust päris suure osa, sest sageli veedame töötades suurema osa enda päevast. Seetõttu on tööalane areng üheks heaks eneseteostuse väljundiks. Paljud meist on tundnud, et sooviksid tööalaselt edukamad olla, kuid ei tea, kuidas oma unistused täide viia. Uuel hooajal oleme selle teema luubi alla võtnud.
Tööõnne spetsialisti ja karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaa koolitus „Teekond rahuldust pakkuva eneseteostuse leidmiseni“ aitab sul mõista, mis on sinu tõelised tugevused ja millised valdkonnad sulle üldse sobivad. Kui teed praegu palgatööd, ehk on ettevõtlus sinu jaoks hoopis õigem? Või vastupidi?
Äri ja ettevõtlusega on lihtsam ja vähem hirmutav tutvust teha pärast ettevõtja Sirle Truutsi äriplaani koostamise koolitust, mis annab vajalikud tööriistad isegi neile, kes igapäevaselt veel palgatööga hõivatud. Rahalise vabaduse suunas aitab liikuda investor ja nelja rahateemalise raamatu autor Jaak Roosaare. Jaagu kursusel õpid, kuidas tekitada endale passiivne rahavoog, millega tulevikus katta kõik igapäevased elamiskulud.
Kuidas tööalaste muutustega toime tulla, aitab lahti mõtestada pikaaegse personalijuhi kogemusega Lea Kalda. Avatud ja „kastist välja“ mõtlemise olulisusest räägib oma disainmõtlemise kursusel selle ala Eesti kuulsaim ekspert Rasmus Pedanik.
Tervem mina, vähem stressi
Vaimne tervis on teema, mis saab ühiskonnas üha rohkem tähelepanu. Sisemine õnnetunne just sellest alguse saabki. Ja kas pole just õnnetunne rahuldust pakkuva elu alus?
Vaimse tervise eest hoolitsemisele oleme oma programmis tähelepanu pööranud varemgi. Alati särtsaka Ruth-Kaja Peki juhendatav kursus „Psühhoterapeudiks iseendale“ jätkub selgi hooajal. Samuti on endiselt kavas Rita Rätsepa mõttemustrite positiivsest mõjust rääkiv kursus. Kuid uuel hooajal läheme psühholoogia ja enesearenguga veelgi kaugemale.
Õpime, kuidas tulla toime tugevate emotsioonidega ja kuidas end tõeliselt armastama hakata. Uurime lähemalt emotsionaalse ja sotsiaalse intelligentsuse rolli ning teeme tutvust tõeliselt põneva teraapiavormiga psühhodraama. Selles kõiges aitavad meid mitmed hinnatud psühholoogid ja koolitajad, teiste seas näiteks Piret Bristol, Helle Kahro ja Anu Parts.
Paneme rõhku headele suhetele
Suhted pereliikmete ja töökaaslastega on osa meie igapäevasest elust. Kui suhted on head, pakuvad need meile palju rõõmu. Kuid kuidas tulla toime siis, kui suhted pingeliseks kisuvad?
Jaanus Kangur on selles valdkonnas tõeline spetsialist, kes juhendab sel hooajal koguni kolme suhtlusteemalist kursust. Jaanuse abiga õpime toime tulema keeruliste suhtlusolukordadega, pidama läbirääkimisi ja ära tundma sotsiaalseid kiskjaid. Konfliktide tulemusliku lahendamise oskusi lihvime aga coach’i Jaana S. Liigand-Juhkami käe all.
Avastame moodsaid lastekasvatamise teooriaid
Kuid mis muu on ka lapsevanemaks olemine, kui mitte oskus hoida oma lastega häid suhteid ja pakkuda neile igas arenguetapis just sellist tuge, nagu nad vajavad. See on aina suurem väljakutse, sest maailm on pidevas muutumises ja kasvatusmeetodid, mis varem toimisid, ei pruugi täna enam tõhusad olla.
Teismelistega suhtlemise kunsti aitavad omandada vaimse tervise valdkonna koolitaja ja TÜ doktorant Merle Purre ning kogemusnõustaja Hedvig Madisson. Selles, kas lapsevanemate ülesanne on oma lapsi õpetada või on lapsed saadetud siia hoopis oma vanematele midagi õpetama, aitab selgust saada psühholoogiline nõustaja ning Gordoni perekooli koolitaja Kaileen Mägi.
Teadlikkust ja lapsevanemaks olemist aitab ühendada nõustaja ja koolitaja Kersti Türk. Ka laste käitumise lahti mõtestamises ütleb sõna sekka eelpool mainitud psühholoog ja näitleja Rita Rätsepp.
Mis uuel hooajal veel muutub?
Lisaks koolitusprogrammile puudutavad head uudised ka uuenenud registreerumis- ja maksetingimusi. Nüüd on võimalik kursusele registreeruda, tasudes osalustasu kohe täies mahus läbi pangalingi või arve alusel 14 päeva jooksul registreerumise hetkest.
Kuid uuel hooajal ei saa mitte kõik olema täiesti uus. Mitmed Õpetajate Maja klientide poolt armastatud koolitajad ja kursuste juhendajad jätkavad head tööd ka uuel hooajal. Nii on võimalik endiselt osaleda näiteks Margus Prangli „Näitlejameisterlikkuse kursusel“, Eva Püssa „Alexanderi tehnika“ koolitusel ja Anne Türnpu „Häälekursusel“.
Tutvu uue hooaja koolitusprogrammiga: kursused eesti keeles ja vene keeles.
Kohtumiseni meie inspireerivas koolituskeskuses, otse Raekoja platsi ääres.