
Uuel õppeaastal alustame uudse koolitusformaadiga haridustöötajatele – Kogemuste Kooliga!
Kogemuste Kool on erineva fookusega kohtumiste ja asutuste külastuste sari parimate praktikate ja inspiratsiooni jagamiseks koolide ning lasteaedade töötajatele. Vali mõni üksik endale huvipakkuv teema või osale kõikidel kohtumistel ja saa õppeaasta lõpus uhke Kogemuste Kooli tunnistus!
Koolide haridustöötajatele suunatud Kogemuste Kool stardib juba septembris! Keeleõppekuul läheme külla Tartu Annelinna Gümnaasiumisse, kus koolijuht Hiie Asser jagab kogemusi teises keeles õpetamise metoodikast, ainete ja keeleõppe lõimimisest, rändetaustaga õpilaste integreerimisest ja muust põnevast. Saab tutvuda ka kooli õppekeskkonnaga ja osaleda tunnivaatlusel.
Koolidele on veel plaanis 6 kohtumist uuel aastal: jaanuaris külastame Südalinna kooli, kus jagatakse häid praktikaid multikultuurse koolikeskkonna teemal. Sõnakunstikuul (märtsis) jagab Rahumäe Põhikooli tiimi häid praktikaid dramaturgiast ja keeleõppest ning Euroopa keelte kuul (mais) külastame Tallinna Euroopa kooli. Lisaks jagame muuhulgas rahvusvahelist kogemust! Veebikohtumiste kaudu saab osa Hispaania LAK programmide kogemusloost ja Itaalia kaasava hariduse rakendamisest. Mõlema riigi haridusvaldkonna eluga oli Tallinna Õpetajate Maja meeskonnal võimalus tutvuda, külastades neid riike Erasmus+ projekti raames.


Samuti on lasteaedade haridustöötajatele oma Kogemuste Kool, mis alustab oktoobrist!
Esimesel kohtumisel käime külas Meelespea Lasteaia tegusal meeskonnal, kes jagavad häid praktikaid lugude jutustamisest ning narratiivse lähenemisviisi rakendamisest lasteaias. Novembris võõrustab meid Kihnu Lasteaed, mille meeskond tutvustab põnevaid võimalusi ning lihtsaid ideid erinevast kultuuriruumist laste ja perede kaasamiseks õppe- ja kasvatustöösse. Uuel aastal ootab veelgi rohkem põnevat! Mitmekultuurilisuse kuul räägib Rännaku Lasteaia meeskond, kuidas nad koostöös MTÜ Mondo-ga osalesid maailmaharidusliku õppematerjali „Amanda ja Maailm“ väljatöötamisel (juhendmaterjal “Amanda ja maailm” on õppevahend alushariduse õpetajatele maailmahariduslike teemade käsitlemiseks lasteaedades) ja kuidas nad seda oma töös rakendavad. Nutikuul käime inspiratsiooni ammutamas Paekaare Lastaias ja Liikuri Lasteaias, seal käsitleme näiteks seda, kuidas nutivahenditega ja uuenduslike õppevormidega lasteaias keelt õpetada. Ja ka lasteaiad ei jää rahvusvahelisest kogemusest ilma! Ees on ootamas kohtumised Soome lasteaiaõpetajaga Soome lasteaia praktikate jagamiseks!


Täpsem info ja registreerimine esimestele kohtumistele:
Koolidele – https://opetajatemaja.ee/opetajakoolitused/kogemuste-kool-loimitud-keeleoppe-korraldus-ja-vaartuskasvatus/
Lasteaedadele – https://opetajatemaja.ee/opetajakoolitused/kogemuste-kool-lasteaedadele-lugude-jutustamine-ning-narratiivne-lahenemisviis-lasteaias/
Ootame Teid Kogemuste Kooli!