Tallinna päeva tähistamine kontaktivabalt!

Tallinna Õpetajate Maja kutsub kõiki tallinlasi liituma 15. mail Tallinna päeva tähistamisega, seekord kontaktivabalt!

15. mail möödub 772 aastat hetkest, kui Tallinn sai Lübecki linnaõiguse ning aastast 2002 tähistame seda päeva, mõeldes meie kodulinnale. Tavapäraselt toimub pidulik Tallinna päeva avamine Raekoja platsil, kus avasõnad ütleb Tallinna heerold Jüri Kuuskemaa.

Tallinna Õpetajate Maja hoonel on oluline koht linna ajaloos, sest vanim teade hoonest pärineb 1333. aastast. Tänu sellele ning auväärsele asukohale vanalinna südames on meil eriti hea meel jagada teiega videot, kus saate koos hr Kuskemaaga piiluda meie maja sisemusse:

 

  • Tallinna päeva raames kutsume teid üles osalema ülelinnalisel e-etteütlusel 15. mail kell 12. Etteütluse teema on alati olnud seotud Eesti kirjanduse ja kultuuriga ning Tallinna ajalooga. Seekordne etteütlus on pühendatud legendaarsetele tallinlastele Jaan Krossile ning Georg Otsale, kelle 100. sünniaastapäeva me tänavu tähistame. Etteütluse teksti loeb näitleja Märt Avandi. TV teeb üritusest otseülekande Tallinna Facebook’i lehel, Youtube’is ja etteütluse veebilehel.

 

  • Tallinna Õpetajate Maja uksed on hetkel riigis kehtestatud eriolukorra tõttu veel suletud, kuid pakume teile võimaluse tutvuda maja galeriis oleva näitusega täiesti ohutult ja mugavalt siinsamas lehel. Kunstnikerühmitus REM 6 on kuuest naisest koosneva harrastusmaalijate sõpruskond, kelle ühistest maalilaagritest Käsmus on välja kasvanud näitus. Näitusel on esindatud erinevad maalitehnikad: natüürmort, maastikumaal, portree. Ühise nimetajana õhkub teostest pastelsust, salapära, naiselikkust, õrnust ja Käsmu kivise mereranna soolast õhku. Rühmitusse REM 6 kuuluvad Tiiu Paas, Laura Koržets, Riina Ernesaks, Kristel Tammeleht, Reet Reinok ja Ene Karolin.

 

Vaata kõiki postitusi