Tallinna Õpetajate Majas toimus lasteaedade tervisemeeskondade inspiratsioonipäev 2023

Tervisemeeskondade inspiratsioonipäev 2023

Pildil: tantsutreener Jorge Hinojosa, Haridusameti tervisedenduse spetsialist Age Tamm, Tallinna Õpetajate Maja koolitusjuht Risto Välling ja direktor Kristi Vimberg.

Tallinna Õpetajate Maja korraldas Tallinna Haridusametiga 11. mail juba traditsiooniks saanud lasteaedade tervisemeeskondade inspiratsioonipäeva. Kuna eelmine aasta oli sündmuse vastu suur huvi, siis sellel aastal toimus jätk. Tsiteerides Tallinna Haridusameti tervisedenduse spetsialisti Age Tamme sõnu: “Tervisemeeskondade inspiratsioonipäevad on tulnud selleks, et jääda”.

Inspiratsiooni, rõõmu ja positiivset energiat jagus terveks päevaks. Inspiratsioonipäeva eesmärk oli toetada lasteaedade tervisemeeskondade võrgustiku edendamist läbi parimate praktikate jagamise ning üksteiselt õppimise.

Päev algas hoogsates Salsa Rengue rütmides, mida vedas tantsutreener Jorge Hinojosa.

Kohtumisel toimus neli töötuba, mille eestvedajateks olid Tallinna kolme lasteaia tervisemeeskondade liikmed, neljandaks töötoaks oli naerukoolitus. Iga osaleja sai endale valida 2 töötuba, millest osa võtta.

Epp Priimägi naerukoolitusel said osalejad kogeda erinevaid naeruharjutusi, mängulisi tegevusi ning lõdvestava vaba naeru seanssi.

Töötoas “Toit kui tervise ja hariduse osa” juhendasid Kristin Pae ja Jelena Dinovski, kuidas luua Rännaku lasteaia näitel lapsekeskset õpikeskkonda läbi kokanduse tegevuste. Osalejad valmistasid ka ise maitsvaid ja tervislikke võileibu ning smuutit.

Jana Süvingu ja Merili Graubergi töötoas “Loodusmatkad koos peredega läbi nelja aastaaja” arutleti, milline on hästi planeeritud ja läbimõeldud perematk läbi nelja erineva aastaaja. Tehti oma plaane, mida kujundati inspireerivaks visuaaliks.

Neljandas töötoas “Loodustegevused ja praktikad Lasteaias Ojake“, mida viisid läbi Svetlana Agerova, Agnessa Jakobson ja Irina Melnikova, tutvuti idandamise alustega ning tehti ise maitsetaimedest tervislikku teed, mida sai nautida kõigi meeltega.

Töötubade vahepeal lõunapausi ajal oli osalejatel võimalus läbida virgastav seiklusmäng vanalinnas, mille sisu oli inspireeritud riigis kehtivast liikumisaastast ja Tallinnas kehtiva teema-aasta teemast – loodus ja keskkonnahoid.

Päevale kohaselt oli Tallinna Õpetajate Maja sisetrepp kujundatud inspiratsiooni trepiks. Tallinna Kullatera Lasteaia ja Tallinna Rännaku Lasteaia laste kunstitööde vahele oli sisse põimitud keskkonna teema-aastale kohaseid mõtteterasid ning liikumist ergutavaid harjutusi.

Päeva võtsime kokku sellise mõttepilvega, kõik said kirjutada märksõna, mis neile kogemusest meelde jäi ning mida kaasa võtsid.

Täname kõiki osapooli, kes tegid sellise sündmuse korraldamise võimalikuks.

Kohtumiseni ja uute inspireerumisteni!

Fotod: Inese Freimane

Vaata kõiki postitusi