Tallinna Õpetajate Maja panustas vanalinna päevade programmi

2.–4. juunini toimusid juba 41. korda Tallinna vanalinna päevad. Selle aasta programmist võttis Tallinna Õpetajate Maja kollektiiv osa kahe sündmusega: 2. juunil toimus avatud uste päev ning lisaks sellele said kõik huvilised osaleda seiklusmängus Tallinna vanalinnas. Meie maja – nagu ka Tallinna vanalinngi – kubiseb värvikatest lugudest, erineva ilmega suursugustest kohtadest ning detailidest. Sellepärast avasime kõigile külastajatele üheks õhtuks oma maja uksed.

Külalistel oli õhtu jooksul võimalus tutvuda pea kõikide meie maja ruumidega. Igas ruumis võttis külalisi vastu üks meeskonnaliige, kes tutvustas mõnda Tallinna Õpetajate Maja ajalooperioodi ja jutustas selle ruumi salapäraseid lugusid.

Meie maja naiskollektiiv oli ennast ajastutruult riietanud eelmise sajandi elegantseteks daamideks.

Teine programmi osa oli spetsiaalselt selleks sündmuseks loodud mobiilirakendusele põhinev seiklusmäng Tallinna vanalinnas. Mängida oli võimalik endale sobival ajal kogu nädalavahetuse vältel, kuid eelregistreeritud võistkonnad said reedese päeva jooksul omavahel mõõtu võtta ja õhtu lõpus toimus ka parimate autasustamine.

Mängu lõpetuseks koguneti Tallinna Õpetajate Maja Kroonisaali, kus osalejad said kuulata giidi kommentaare mängu teekonna ajalooliste objektide kohta. Mängijad kiitsid, et oli põnev ja hariv üritus.

Kokkuvõttes jäime sündmusega ka ise rahule, sest saime kohtuda väga erinevate ajaloohuviliste inimestega, kellega oli põnev vestelda. Selgus, et ajaloohuvilisi on igasuguseid – nii noori kui vanu, erinevate rahvuste ja erialade esindajaid. Nii näiteks oli üheks külaliseks kirjanik Andres Tamm, kes kinkis meile oma kolm raamatut. Soovime panustada ka järgmise aasta vanalinna päevade programmi.

Uute kohtumisteni Tallinna Õpetajate Majas!

Vaata kõiki postitusi