Tallinna Õpetajate Maja koolitas Tallinna lasteaedade juhtide kevadkonverentsil

13.–15. juunini toimus Tallinki laeval Baltic Queen Tallinna lasteaedade juhtidele mõeldud kevadkonverents “Kuidas motiveerida, kui motivatsiooni pole”. Koolituspäevade eesmärk oli pakkuda osalejatele väärtuslikku aega tähelepanu, mälu, motivatsiooni, õppimise ja õpetamise parendamise teemadel arutlemiseks ning kasulikke nõuannete saamiseks.

Esimest päeva alustas Tauri Tallermaa mälu, aju ja õppimise koolitusega. Edasi võttis lava üle Tallinna Õpetajate Maja meeskond, kui alustati õpiampsudega, mis koondusid teema alla “Koostöö erinevate käitumisstiilide vahel ja meie erinevad motivaatorid”.

Koolitusjuhid Inese ja Risto ning direktor Kristi tutvustasid DISC käitumisstiilide mudelit, selleks et mõista paremini enda ja oma meeskonnaliikmete motivaatoreid ning muuta omavahelist koostööd veelgi efektiivsemaks.

Kolme päeva kestel toimus nii mõndagi. Rääkisime sellest, mis on DISC mudel ja millised erinevad käitumisstiilid. Et oma käitumisstiil teada saada, täitsime lühike DISC enesehindamise küsimustik. Selleks, et teooria praktikasse kinnistada, osalesime Stockholmis motivatsiooni-fotojahil. Lõpptulemuseks sai erinevate käitumisstiilide motivaatorite esitlus piltide, videote ja kollaažide kujul viimasel päeval.

Konverentsi kokkuvõtmiseks tegime veidi kunsti – saime laeva pildile jäädvustada kõike, mida kolmest päevast kaasa võtsime.

Kolme päeva tulemusel täienes juhtide tööriistakohver uute nippidega mälust, õppimisest, ajust ning DISC käitumisstiilide vahenditega inimeste koostöö ja suhtluse edendamiseks.

Täname kõiki osalenud lasteasutuste direktoreid, Tallinna Alushariduse Juhtide Ühendust ning loomulikult Tallinna Haridusametit kutse eest. Oli suur rõõm need kolm päeva teiega koos veeta!

Vaata kõiki postitusi