Tallinna Õpetajate Maja ja Tallinna Rahumäe Põhikooli koostöö tulemusel sündisid maja uued viitesildid

Tallinna Õpetajate Maja ja Tallinna Rahumäe Põhikool
Tallinna Rahumäe Põhikooli külastus

Pildil: Tallinna Rahumäe Põhikooli direktor Kairi Jakobson, kaunite kunstide õpetaja Milvi Korela ja terve Tallinna Õpetajate meeskond.

Tallinna Õpetajate Majas hinnatakse kauneid kunste ja koostööd erinevate haridusasutustega. Pikalt oli kollektiivis küpsenud idee vahetada väärika hoone paberist viitesildid välja millegi püsivama vastu. Materjaliks sai valitud savi.

Edasi sai koostööpartneriks Tallinna Rahumäe Põhikool, kus toimub vilgas huvitegevus, eriti kaunite kunstide valdkonnas, mille puhul on koolil selja taga pikk ajalugu. Lisaks seob Tallinna Rahumäe Põhikooli direktorit Kairi Jakobsoni ja Tallinna Õpetajate Maja direktorit Kristi Vimbergi tulemuslik mentorlussuhe.

Tallinna Rahumäe Põhikooli külastus

Külaskäigul Tallinna Rahumäe Põhikooli jagas direktor Kairi Jakobsoni kooli erinevaid praeguseid väljakutseid ning rõõme. Saime ringkäigul ülevaate kooli ruumidest ning huvitegevusest, mille poolest kool tuntud on.

Peale seda suundusime kaunite kunstide õppeklassi, kus õpetaja Milvi Korela juhendamisel voolisime savist uued viitesildid.

Tallinna Rahumäe Põhikooli külastus

Nii nagu kõik Tallinna Õpetajate Majas, kannavad ka uued viitesildid oma asukohapõhist lugu endas. Siltide taustamuster sai otseselt üle võetud maja pärli – Kroonisaali seinamaalingute kroonõite stilistikast.

Tallinna Rahumäe Põhikooli külastus

Uuringud ja meie varasemad töökogemused kinnitavad seda, et kui lasta õpilastel või kollektiivil oma töökohta ise luua, suurendab see seotust ning omanditunnet – viimane tähendab, et seda hoitakse ja väärtustatakse rohkem.

Tallinna Rahumäe Põhikooli külastus

Lõpuks oli jäänud vaid viimase etapina siltide glasuurimine. Lõpptulemus sai selline.

Tallinna Rahumäe Põhikooli külastus

Täname Tallinna Rahumäe Põhikooli siltide loomise võimaluse eest. Oleme õnnelikud, et saime oma kätega midagi püsivamat majale anda.

Kohtumiseni Tallinna Õpetajate Majas, kus saate silte oma silmaga näha!

Vaata kõiki postitusi