Turunduspraktikandi kogemus Õpetajate Majas

Meil on hea meel jagada meie juures sotsiaalmeedia praktikal viibinud Helle kogemust:

“Veebruari lõpus oli mul õnn alustada õpinguid BCS koolituskeskuses sotsiaalmeedia turunduse erialal, mille viimaseks etapiks oli kuu aega kestev praktika. Praktikakoha valikul olin ma hästi kriitiline, otsides kohta kus on samad väärtused, mis minulgi ning kus saaksin areneda omas tempos ja õpiksin võimalikult palju. Õnneks üks väljasaadetud kirjadest oli Tallinna Õpetajate Majja, kuhu ma varsti ka praktikakohtumisele läksin.
Õpetajate Majja jõudes hakkas esimese asjana silma kogu kollektiivi suhtumine – kõik olid sõbralikud, avalad ja otsekohesed. Ka vestlus kulges samas vaimus – kui enamus kohtades räägiti, mida ma saaks nende jaoks teha, siis Õpetajate Majas uuriti minult, kuidas ja kas nad saaksid vastata minu praktikaootustele, mis mind kõige rohkem huvitab ja millises suunas ma ise liikuda tahaksin. Lisaks sain ma kohe aru, et Õpetajate Maja peamine eesmärk ongi inimestele hariduse pakkumine, tänu millele suurenes veelgi mu huvi. Peale mitmel intervjuul käimist sain ma aru, et kõige rohkem klappisid minu väärtused just Tallinna Õpetajate Majaga ja peagi olin ma sinna praktikale teel.

Juba esimesel praktikanädalal sai mulle selgeks, et olingi teinud täiesti õige valiku – iga päev õppisin midagi uut ja huvitavat, praktikaülesandeid olid väga erinevad, aga minu maailmapilti avardavad. Sain erineva nurga alt harjutada suhtlust klientidega, osaleda koosolekutel, pildistada näituse avamisel, Õpetajate Maja turunduspõhimõtetega tutvuda ja ise kätt proovida. Lisaks oskas mu praktikajuhendaja Romet Järvela edasi suunata mind, et saaksin tulevikus iseseisvalt end täiendada. Sain ka lähemalt tuttavaks Õpetajate Maja koolitusjuhtide tööga, mis minu jaoks oli vägagi huvitav. Lisaks arvestati ka alati minu huvide ja ootustega.

Kõige meeldejäävam osa praktikast oli aga Tallinna Õpetajate Maja kollektiiviga tutvumine. Vahet polnud kas oli tegu sünnipäevade, koolituste ettevalmistamisega või lihtsalt keegi palus abi – kõik hoidsid alati kokku ja üritasid alati üksteist aidata, ka mulle oldi praktikaülesannetega toeks. Eriti huvitav oli jälgida koosolekuid kõrvalt, mitte keegi ei kartnud enda arvamust jagada ja lahendused üritati leida koos. Tänu sellele oli ka näha, et tiimitöö sujus hästi ja kõik jäid rahule.

Minu kuu Õpetajate Majas möödus liigagi ruttu. Päevad olid alati täis uusi ja huvitavaid tegevusi ja alati õppisin ma midagi uut, nii turundus kui ka koolitusvaldkonnas. Ma olen väga rahul, et praktikakoha valikuks osutus just Tallinna Õpetatajate Maja, sest terve praktika jooksul tundsin ma pidevat arengut, lisaks sain ma tutvuda ka vägagi huvitate inimestega. Ma olen enamgi kui kindel, et tänu sellele praktikale jõuan ma oma sihtidele palju ligemale.”

Vaata kõiki postitusi