Õpetajate maja pakub taas diskorikoolitust

Õpetajate majas saab uuel hooajal valida kodu ja aia, kunsti ja loomingu, söögi ja joogi, näite- ja kõnekunsti, käsitöö õpitubade ja joogakursuste vahel.

“Paljud seostavad Õpetajate maja rangelt pedagoogide täiendõppe ja kooliteemadega, kuid tegelikult pakume meie ajaloolises hoones laias valikus tänapäevaseid kursusi inimestele alates kuueteistkümnendast eluaastast,” ütles direktor Allan Kaljakin.

Kokku pakutakse uuel hooajal kuni maikuuni 43 kursust. Noorte lemmikuks on kujunenud näiteks kunstniku ja DJ Tarrvi Laamanni õpituba, mis õpetab tundma diskorite töövõtteid. “DJ õpituba osutus nii populaarseks, et kordame seda alanud aastal,” lausus Kaljakin. “Neile, kes juba sügisel alustasid ja kel eelteadmised olemas, korraldame jätkukursuse. Noortele sobivad ka stilistikakursus ja moejoonistamise kursus.”

Valida võib kodu ja aia, kunsti ja loomingu, söögi ja joogi, näite- ja kõnekunsti, lõdvestumise ja eneseabi, käsitööõpitubade ja joogakursuste vahel. Joogakursused alustavad juba jaanuaris. 4. märtsil algav psühholoog Helena Väljaste kursus “Aeg iseendale” õpetab oma akusid laadima ning väljuma enesekriitilisuse ja -vaenulikkuse õelast ringist.

Sel aastal täitub Õpetajate majal 60. tegutsemisaasta haridus- ja kultuurikeskusena. Muu hulgas saab Õpetajate maja veebruaris uue, senisest moodsama kodulehekülje. “Uus kodulehekülg tuleb varasemast kasutajasõbralikum ning maja eri võimalused, nagu kunstigalerii ja koolitused, on seal paremini esile toodud,” rääkis Kaljakin. “Hooaeg lõpeb maikuus, kuid plaanime ka suvel koolitusi korraldada, siis juba laagristiilis, majast väljas.”

29. jaanuarini saab Õpetajate majas vaadata tekstiilikunstnik Pilvi Blankin Jonesi suuremõõtmeliste gobeläänide näitust “Punkt Värv Pind”. Paljud tema gobeläänid on leidnud koha riigiasutustes ja erakollektsioonides ning jõudnud mitmetele rahvusvahelistele näitustele Bergenist ja Pariisist Nordnorskeri ja Kyotoni.

“Õpetajate maja on kunstnike seas väga populaarne, broneeringud on tehtud juba 2018. aastani,” nentis Kaljakin. “Näitused vahetuvad iga kuu ja neid saab uudistada tööpäeviti maja lahtiolekuaegadel kella 9-17.30, aga ka muudel aegadel, kui meie maja on sündmuste tõttu avatud.”
Õpetajate maja asub aadressil Raekoja plats 14.

Pealinn, Kai Maran,

 

Vaata kõiki postitusi