Õpetajate maja koolitab tänavu ka ettevõtjaks

Õpetajate maja juhendab tänavu leidma töötavaid ärimudeleid nii ettevõtete kui ka iseenda jaoks, samuti õpetab vanemaid paremini lapsi kasvatama.

“Uue hooaja märksõna on eneseareng,” lausus Õpetajate maja direktor Allan Kaljakin. “Kuigi oleme oma koolitustes varemgi enesetäiendusele rõhku pannud, toob algav hooaeg huvilisteni tööalased arenguvõimalused. Kui tööandja kursused on valdavalt suunatud teatud erioskuse arendamisele, siis meie kursused õpetavad inimesi muutustega kohanema. Märksõnaks on ettevõtlikkus, nii näiteks saab meie majas, aadressil Raekoja plats 14 nüüd õppida ka iseendale äriplaani koostamist.”

Avatud ja n-ö kastist välja mõtlemist tutvustab uutel kursustel innovatsioonidisainer Rasmus Pedanik. “Kursus annab nii teoreetilise ülevaate kui ka praktilise kogemuse, kuidas kõigile vajalikku teenust luua,” ütles Pedanik. “Õpetame kliendi vajaduste mõistmist ja sellest lähtuvat tegutsemist. Kaasame uue teenuse või toote loomisse kohe alguses ka need inimesed, kelle vajadust see lahendama hakkab. Näiteks erivajadustega inimeste jaoks uusi teenusemudeleid välja töötades alustame sellest, et kaardistame koos asjaosalistega nende reaalsed eluvajadused. Räägime erivajadustega inimeste endiga, nende lähedastega ja ekspertidega, samuti teeme eluolulisi vaatlusi.”

Kuidas seada piire?

Uudisena pakub Õpetajate maja nüüd koolitusi lastevanematele. “Sest miks üldse inimestel koolitusvajadus tekib? Eks ikka sellest, et mõnes elulises valdkonnas ei lähe asjad päris soovi kohaselt,” selgitas Kaljakin. “Ja lastega oleme seotud kõik – kui endal lapsi pole, siis on sõbrannade ja tuttavate või sugulaste lapsed. Lastekasvatuse teemal on terve plokk kursusi, nii näiteks räägib nõustaja Kaileen Mägi, kumb õigupoolest teist kasvatab, kas laps vanemat või vastupidi, ehk kuidas seada piire.”

“Loengus jagame teadmisi sellest, miks lapsed oma vanematele n-ö pähe istuvad ning kuidas taolistest olukordadest välja tulla,” ütles Mägi. “Jagame oskusi, mida teha, kui lapse käitumine mingil põhjusel emotsionaalse temperatuuri väga kõrgele ajab. Toome palju näiteid elust ning teeme praktilisi harjutusi, et osata efektiivselt piire seada. Juttu tuleb ka laste aju eakohasest arengust.”

Automaatsed arved

Kaljakini sõnul toob uus hooaeg ka vormilise uuenduse. “Varem tegid koolitusjuhid arveid ise ja käsitsi, nüüd aga läksime üle Tallinna linna uuele maksekeskkonnale,” selgitas ta. “Kui nüüd inimene leiab endale sobiva kursuse, on tal võimalus osalustasu ka kohe läbi pangalingi tasuda või arve tellida.”

Artikkel ilmus: http://www.pealinn.ee/arhiiv/opetajate-maja-koolitab-tanavu-ka-ettevotjaks-n244993

Vaata kõiki postitusi