10. märtsil toimus Õpetajate Majas “Koolitusjuhi käsiraamatu” esitlus

10. märtsil toimus Tallinna Õpetajate Majas äsja ilmunud „Koolitusjuhi käsiraamatu“ esitlus ja kogemuslugude kirjutamise koolitus.

Hiljuti ilmunud ja kõigile tasuta kättesaadav koolitusprotsessi juhtimise veebipõhine käsiraamat on suunatud kõigile, kes oma rollis puutuvad kokku koolitus- ja arendustegevusega organisatsioonis. EPALE veebikeskkonnas avaldatud õppevara räägib koolitusprotsessist kui tervikust, mille all mõeldakse erinevaid organisatsioonisiseseid koolitus- ja arendustegevusi ning annab häid nõuandeid, millega protsessi juhtimisel arvestada.

 

Käsiraamatu loomisesse panustasid Helina Kibari eestvedamisel mitu koolitusjuhti, andragoogi ja täiskasvanute koolitajat: Georgi Skorobogatov, Külli Meier, Merilin Metsma ning Tallinna Õpetajate Maja koolitusjuhid Inese Freimane ja Sander Kiviloo.

Käsiraamatu esitlusel sai kohtuda kõigi käsiraamatu autoritega ja esitada neile küsimusi, sh sai teada, mida käsiraamat sisaldab, selle kujunemise eellugu, kuidas autorite valimine ja käsiraamatu kirjutamise protsess kulges, miks tehti just selliseid valikuid ja kuidas saab igaüks panustada käsiraamatu täiendamisesse kogemusloo näol. Kogemuslugude kirjutamise paremaks sujumiseks, rääkis Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi kauaaegne loovkirjutamise lektor, kirjanik ja koolitaja Jan Kaus lugude kirjutamise põhitõdedest. Kõik osalejad said kätt proovida ja soovi korral oma lugusid teistele esitada.

Lisaks tutvustati käsiraamatu materjali baasil varsti valmivat e-kursust ning käsiraamatul põhinevat mais eesseisvat koolitust „Koolitus- ja arendusprotsessi juhtimine organisatsioonis.

 

On rõõm tõdeda, et Tallinna Õpetajate Maja on kohtumispaigaks kõigile, kelle kireks on õpetamine ja koolitamine! Vaata galeriid:

Vaata kõiki postitusi