Tallinna Haridusamet koostöös Tallinna Õpetajate Majaga korraldasid esmakordselt juhtimishäkatoni

22. ja 23.novembril toimus Telliskivis Erinevate Tubade Klubis 20. juhtimiskonverents, seekord täiesti uues kuues. Juhtimishäkatoni pealkirjaks ja motoks oli „Haridus tuleviku ükssarvikutele“. Häkaton on rühmatöö formaat, kus tullakse kokku lühikeseks ajaks, et leida innovaatiline lahendus mõnele olulisele probleemile või kitsaskohale – nii said ka haridusasutuste juhtimismeeskonnad päeva jooksul otsida ja leida lahendusi ühele kuuest väljakutsest:

  • Töö ja juhtimiskultuur post-covidi maailmas / Vaimne tervis ja läbipõlemine
  • Tööandja bränd, värbamisväljakutsed ja väärtuspakkumine
  • Tuleviku haridus – kuhu oleme teel?
  • Multikultuurne õppe- ja töökeskkond – kuidas kohaneda?
  • Õppiv organisatsioon praktikas – kuidas leida aega jm ressurssi?
  • Haridusliku erivajadusega laps

 

Selleks, et meeskonnad saaksid inspiratsiooni ka teiste valdkondade heast praktikast, kutsusime appi mentorid. Mentoritena osalesid häkatonil 16 tipp-tegijat nii avalikust- kui erasektorist: tööstusettevõtte Estanc personalijuht Lilian Kuuslap, Ehituse ABC personalijuht Mari Oks, Mari Koort Coop Eesti personalitiimist, PPA peadirektori asetäitja varade alal (kauaaegne personali eest vastutav) Janne Pikma, Ida-Tallinna Keskhaigla personalijuht Helen Utsar, Tartu erakooli koolijuhid Marjeta Venno ja Urmo Uiboleht, Cleveroni Akadeemia koordinaator Laido Valdvee, rahvusvahelise IT ettevõtte Perforce Software HR business partner Gerli Jõgi, Riigikaitse karjäärikeskuse värbamisjuht Sigrid Sinnep, Olympic Entertainment Group Eesti personalijuht Kristiina Lõhmus, Elisa personalipartner Riina Ilves ja kvaliteedi- ja protsessijuht Mari-Liis Mets, Käo tugikeskuse kvaliteedijuht Jane Langemets ja Käo põhikooli direktor Liina Pihol ning Rae valla kaasava hariduse spetsialist Nele Pilman. Suur tänu mentoritele panuse eest!

 

Häkatoni modereerisid Tallinna Õpetajate Maja koolitusjuhid Inese Freimane ja Sander Kiviloo.

Kõikide meeskondade päevatööst valmis ka lühike videokokkuvõte, millega saavad varsti kõik huvilised tutvuda Haridusameti kodulehel. Tallinna Haridusamet toetab ka parimate tegevuskavade elluviimist, tulemused avalikustatakse haridusjuhtide jõuluüritusel 14.12.2022.

 

Kohtumiseni aastal 2023!

Piltide autor Pirgit Pedaja (Tallinna Haridusamet)

Vaata kõiki postitusi