Ivar Kaasiku maalinäitus „Voina i mir“ 30.11.21-03.01.22 Tallinna Õpetajate Majas galeriis

Õpetajate Maja galeriis on 30. novembrist avatud Ivar Kaasiku maalinäitus „Voina i mir“

 

Näitusel on väljas kunstniku viimase kümne aasta jooksul valminud abstraktsed maalid. Näituse pealkiri on laenatud Lev Tolstoi romaani „Sõda ja rahu“ venekeelsest pealkirjast. Tolstoi ajalooline romaan käsitleb inimsuhteid 19. sajandi alguse Venemaal. Ivar Kaasiku rahuteemaline seeria (mir) kujutab maailma ja inimsuhteid.

„Need on pildid meid ümbritsevast igapäevaelust. Seltskondlik hierarhia, sümpaatiad, enesereklaam ja -keeldumine, tutvusvõrgustik, kohustuslikud küllakutsed, diskussioonid võõrastega võõrastes keeltes,“ kirjeldab Ivar Kaasik.

Sõjateemalises seerias (voina) on esile toodud abstraktsed kujundid piirist, piiritarast, migratsioonist ja põgenikelaagtitest, võõristavad tunded ja sisemise tasakaalu kaotanud inimene ning teda ümbritsevad ühiskondlikud struktuurid. „Tunnete ja mõistuse konflikt, lõhe iseenda arusaamade vahel, hingeilu vs vaimuvalgus. Kognitiivne dissonants nagu hinge kraapiv tunne, soov käituda teisiti kui ise tegelikult tahaks, vastuolu mõtete ja tegude vahel,“ loetleb kunstnik käsitletavaid teemasid.

Maalid ei ole esitatud kronoloogilises järjekorras ning kõik kirjeldused, analüüsid ja reaalselt eksisteerivad vormid on esitatud fiktiivsel kujul. Motiivid maalidel on kui jutustavas vormis kirjeldused läbi erinevate perspektiivide, mis on segatud ehtsa dokumentaalsuse ja fantaasiaga. Nad tekitavad filosoofilise keskpunkti, mille alguses ja lõpus on autor ise – tema mõtted ja mõlgutused iseendast ja maailmast, inimelust ja selle ületamatustest vastuoludest.

 

Galerii üldinfo

Näitus on avatud: 30.11.21-03.01.22

Külastusaeg: E-R 09:00-17:00

Aadress: Raekoja plats 14, teine korrus

Sissepääs: kõigile tasuta, näitusele pääseb helistades numbrile (+372) 5850 5087

E-post: info@opetajatemaja.ee

 

Kunstnik Ivar Kaasik, ivarkaasik@gmail.com, tel +4917634574451

Vaata kõiki postitusi