Erasmus+ projektikohtumine Itaalias

22.-26. mai osalesid Tallinna Õpetajate Maja direktor Kristi, koolitusjuht Risto ja Tallinna Õismäe Vene Lütseumi õpetaja Ekaterina Erasmus+ projektikohtumisel Itaalias, Sitsiilia saarel.

Balestrate linnas ja Palermos kohtuti projektipartneritega – õpetajahariduskeskuste esindajatega Itaaliast, Poolast, Hispaaniast. Koostöö arendamiseks külastati mitmeid Itaalia projektipartnerite koostöökoole Balestrate, Trapiano ja Camporeale linnades.

Kohalikku kultuuri ja erinevaid õppeaineid tutvustati läbi kogemusliku laboratoorium õppe (inglise keeles laboratory teaching). Selleks kasutati näiteks keemilisi eksperimente klassiruumis, kokkupandud videomaterjali kohalike elanike ja ettvõtjatega intervjuudest ning juhendatud matka koos giidi kommentaaridega kohalikus rahvuspargis.

Lisaks kohtuti Palermo Ülikooli esindajatega ning külastati Sitsiilia õpetajate tasemeõppe keskust CESPED. Nii Palermos kui kohalikes koostöökoolide linnades tervitasid delegatsioone linnapead ja linna administratsiooni töötajad.

Vastu võeti iga delegatsioon koolides rahvusvärvides lippudega ning isegi rahvushümni mängides. Lisaks esitleti meile kohalikku rahvatantsu.

Projekti raames töötatakse välja rahvusvahelisi e-koolitusi õpetajatele, toetatakse nende digitaalsete oskuste ja pädevuste arengut ning edendatakse kaasavat haridust. Viimane projektikohtumine toimub sügisel Hispaanias.

Vaata kõiki postitusi