Maalikunstnike Liidu näitus “Tõe ja õiguse inimesed”

tallinna opetajate maja ruumide rent seminar konverents vastuvott pulmad peoruumid sunnipaev peokoht klassiruum umarlaud gala ohtusook uritus sundmus

Näitus on pühendatud A. H. Tammsaare “Tõe ja Õiguse” I osa juubelile – Eesti kirjanduse suurteose I osa ilmumisest 1926.a. möödub tänavu 30. oktoobril 90 aastat.

Tammsaare “Tõe ja Õiguse” I osa –  meie kirjanduse tüvitekste – ning selle kirjandusteose tegelaskujud ja sündmused on antud näituseprojekti vundamendiks ja ankruks. Just Tammsaare ehe tekst “T&Õ” I osas on selleks tuumaks ja raskuskeskmeks, millele kogu näituse visuaalia toetub, mille kaudu selle näituse pilte nö loetakse ja mõistetakse. Eesti Maalikunstnike Liidu näitusena teeb selle näituse teiste seas eriliseks kontseptsioonis toodud range nõue tekstipõhisusele. Tugev seotus kirjandusliku originaaltekstiga ei tähenda siin siiski mitte ainult pelka illustreerimist, vaid annab professionaalsetele visuaalkunstnikele võimaluse isikupärasteks tõlgendusteks meie rahvuskirjanduse suurteosele nö vabakunsti võtmes ja meediumites, kuhu iga autor on kaasa toonud linke ja allusioone omaenda väga isiklikest lugudest.

Osalevad:  Enn Tegova, Juss Piho, Margus Tiitsmaa (Sorge), Albert Gulk, Kätlin Stahl, Tiina Tammetalu, Owe Büttner, Kai Kaljo, Heli Tuksam. Näituse töörühmas osales ka Tiina Büttner, abi osutas TÕM galerist Marina Laidla.

Näitus on avatud E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.
Näitus on avatud kuni 31. oktoober 2016.

Vaata GALERIID ja VIDEOT.

Pildil: Juss Piho “Lingvistiline probleem” (Pearu ja Andres, üks tuleb huntide juurest ja teine elab nüüd huntide keskel) Õhtuleht, Toomas Tatar

Vaata kõiki postitusi