Eve Viidalepa akvarellmaalinäitus 01.03 – 17.03.2023 Tallinna Õpetajate Maja galeriis

Kes on see, kes minus loob. Eks ikka meie nähtamatu allikas, kogub ja korjab, et oluline pinnale tõuseks ja omanäoliseks kunstiväljenduseks vormitaks – kes muu, kui sisemine looja loob…… Muutused identiteedis viivad edasi – Eve Viidalepa töö praegune periood on uurida, mida ta alateadlikult naudib graafikas/joones/ või maalis-, akvarellis…… ja info seestpoolt välja, et ideed… Loe rohkem »

Valgusküllane äriruum “Diele” ootab rendihuvilisi

Tallinna Õpetajate Maja rendib välja eraldi sissepääsuga esimese korruse äriruumid nr 1, 2 ja 4, üldpinnaga 49,5 m², mis asuvad vanalinna südames: aadressil Apteegi tn 6. Ruum nr 4 on eraldi sissepääsuga koridor, ruum nr 2 WC ja ruum nr 1 esipildil olev äriruum ise. Dieleks nimetati hiliskeskaegse elamu tänavapoolset eeskoda. See oli tööruumiks käsitöölistele… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja võõrustas Erasmus + projekti raames külalisi Poolast, Itaaliast ja Hispaaniast

6. veebruarist kuni 10. veebruarini võõrustas Tallinna Õpetajate Maja ERASMUS+ projekti raames kolme erinevat õpetajate haridusasutust: Cesped (Itaalia), CEP Almería (Hispaania), Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu (Poola). Projekti raames töötatakse välja rahvusvahelisi koolitusi õpetajatele, arendatakse nende digitaalseid oskuseid ja pädevusi ning edendatakse kaasavat haridust. Esimene päev algas koosolekuga, kus panime paika nädala tööplaani ja… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja koostöine meeskond on saanud värskendust. Liitus uus koolitusjuht ja tugiteenuste juht.

Hannes ja Risto liitusid meeskonnaga veebruari algusest, eesmärgiga arendada Õpetajate Maja kaasaegseid koolitusvõimalusi ning selget kommunikatsiooni. Varasemalt on mõlemad tegelenud lisaks muule põnevale haridusvaldkonnas ja inimeste arendamisega erinevates organisatsioonides, omades mitmekülgset praktilist kogemust. Risto on teenindus- ja koolitusvaldkonnas tegutsenud nüüdseks 12 aastat. Ristol on ajalooalane bakalaureuse kraad Tallinna Ülikoolist, ärijuhtimise magistrikraad Estonian Business Schoolist ja… Loe rohkem »

Toomas Pikhofi näitus “MA PÕLEN. Suudlemata suudlused” 05.01 – 26.02.2023 Tallinna Õpetajate Maja galeriis

Toomas Pikhofi maalide seeria tutvustab tundeid ja emotsioone, mis on jäädvustatud abstraktsetesse akrüülmaalidesse. Kunstnik on näituse teele saatnud sõnumiga: „Armastus on pärit sinu seest. Armastus ei tähenda omamist, vajamist, kontrollimist, saavutamist või millegi saamist. Sa ise ja teised inimesed tunnetavad sinu armastust, sest see on energia, mis kiirgab sind ennast. See energia on vabastatud läbi… Loe rohkem »

Tagasivaade aastale 2022 Tallinna Õpetajate Majas

Väike tagasivaade aastale 2022, mis oli Tallinna Õpetajate Maja jaoks tõesti tegus aasta. Oleme valmis koos SINUGA uuteks seiklusteks ja suurteks tegudeks aastal 2023!  

Tallinna Õpetajate Maja meeskond otsib koolitusjuhti

Tallinna Õpetajate Maja meeskond ootab endaga liituma koolitusjuhti, kelle igapäevatööks on koolitus- ja arenguprogrammide väljatöötamine ja disainimine, partnerlussuhete ja koostöövõrgustiku edendamine, finants- ja sisuaruannete koostamine, eelarvestamine, müügitegevused, dokumentatsioon. See töö meeldib Sulle, kui: Oled meeskonnamängija, avatud ja sõbralik Julged otsustada ja ka vastutada, oled abivalmis ja kaasamõtleja Suudad mõelda loovalt ning leida uudseid ideid ja lahendusi… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja meeskond otsib turundusspetsialisti (asenduskoht)

Tallinna Õpetajate Maja meeskond ootab endaga liituma turundusspetsialisti, kelle igapäevatööks on asutuse brändikuvandi hoidmine ja arendamine, turundustegevuste planeerimine ja elluviimine, asutuse infokanalite haldamine (nt koduleht, sotsiaalmeedia kanalid, uudiskiri, Tallinna e-teeninduskeskkond), reklaamkampaaniate korraldamine (sh lepingulistele partneritele sisendi andmine kampaaniate elluviimiseks), sisuturunduse- ja reklaammaterjalide kujundamine / küljendamine ja trükitööde organiseerimine, pildi- ja videomaterjali loomine asutuse sündmuste kajastamiseks,… Loe rohkem »

Tiiu Piiburi näitus “Abstraktsionism ja kujutava kunsti sümbioos” 5.12 kuni 31.12 Tallinna Õpetajate Maja galeriis

Detsembri kuu vältel näeb Tallinna Õpetajate Maja galeriis Tiiu Piiburi näitust “Abstraktsionism ja kujutava kunsti sümbioos” Maalid on õli tehnikas ja valminud kogu loomingu perioodi vältel. Siin on vaid murdosa nendest teostest mis on sündinud erilises seisundis olles. Loomekoridoris kogen aja ja ruumi suhteliselt suhtelisust, kõik on subjektiivne ja täidetud kohalolu ainu hetkega mis on…. Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja meeskond aitas kaasa lasteaedade õppejuhtide inspiratsioonipäevade läbiviimisel

Tallinna lasteaedade õppejuhtide aktiivgrupp ja Tallinna Haridusamet korraldasid 29.-30.novembril lasteaedade õppejuhtide inspiratsioonipäevi. Inspiratsioonipäevade eesmärgiks oli mõtestada õppejuhi roll ja kohustused koolieelses lasteasutuses ning panna koostöös paika õppeaasta 2022/2023 tegevuskava.   Teema lahti mõtestamisel juhendasid esimesel päeval õppejuhte Ekke Sööt ja Maarika Lember (OÜ Change Partners) ning rahatarkuse teemal jagas nõuandeid Kristi Saare (Kristi investeerib OÜ). Päeva… Loe rohkem »

Tallinna Haridusamet koostöös Tallinna Õpetajate Majaga korraldasid esmakordselt juhtimishäkatoni

22. ja 23.novembril toimus Telliskivis Erinevate Tubade Klubis 20. juhtimiskonverents, seekord täiesti uues kuues. Juhtimishäkatoni pealkirjaks ja motoks oli „Haridus tuleviku ükssarvikutele“. Häkaton on rühmatöö formaat, kus tullakse kokku lühikeseks ajaks, et leida innovaatiline lahendus mõnele olulisele probleemile või kitsaskohale – nii said ka haridusasutuste juhtimismeeskonnad päeva jooksul otsida ja leida lahendusi ühele kuuest väljakutsest:… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja koostöö Hispaania, Itaalia ja Poola õpetajahariduskeskustega Erasmus+ projekti raames

Tallinna Õpetajate Maja alustas Hispaania, Itaalia ja Poola õpetajahariduskeskustega Erasmus+ projekti toel koostööd. Esimene projektikohtumine toimus Andaluusia piirkonnas, Hispaanias, kus osales direktor Kristi Vimberg ja koolitusjuht Inese Freimane. Nädala jooksul külastati Almeria Ülikooli, mägikülades asuvaid üldhariduskoole, õpetajahariduskeskuseid ja kogeti huvitavat loodust-kultuuri. Koostöös teiste õpetajakeskustega disainitakse projekti käigus e-õppeks didaktilisi materjale riigikeelest erineva emakeelega õpilaste õpetamiseks…. Loe rohkem »

Täiskasvanud Õppija Nädal Tallinna Õpetajate Majas

Täiskasvanud Õppija Nädala (TÕN) raames olid Õpetajate Maja uksed avatud kõigile haridusasutustele, haridustöötajatele ja ka kõigile huvilistele. Nädala jooksul on meie maja ja meeskonnaga tutvumas käinud Tallinna Mahtra Põhikooli, Kopli Lasteaia ja Tallinna Õismäe Vene Lütseumi töötajad. Üheskoos arutasime arengu- ja koostöövõimalusi ning kuidas saame õppe- ja arengudisaineritena olla toeks haridusasutustele ja -töötajatele. Täname kõiki… Loe rohkem »

Ukraina lapskunstnik Sasha Putrya (1977-1989) tööde näitus 05.11-30.11.2022 Tallinna Õpetajate Maja galeriis

Nooruke Ukraina kunstnik Sashenka Putrya sündis Ukrainas Poltava linnas 2. detsembril 1977 ja lahkus elust 24. jaanuaril 1989 raske haiguse tagajärjel kõigest 11 aastasena. Tema loominguline pärand on tohutu: 2280 joonistust ja kompositsiooni. Aastail 1989 kuni 2021 toimus enam kui 230 Sasha Putrya personaalnäitust 11 riigis. Eestis eksponeeritakse tema töid esmakordselt. Sasha püüdis oma kunstiga… Loe rohkem »

Pühadeaeg on saabumas, rõõmusta sõpru või kolleege põneva ja meelelahustusliku ajaveetmisega

Meeskonnamängud on hea viis põgeneda korraks argipäevast, puhata meelt ja vaimu ning kogeda midagi uut. Pakume Sulle ja Sinu tiimile selleks kolm meeskonnamängu: Detektiivmäng “1918” Ajaloolisel sündmustikul põhinev detektiivmäng meeskondadele ajaloolistes Eesti Ajutise Valitsuse ruumides. Mängijate eesmärk on ettenähtud aja jooksul lahendada mõistatus, tuginedes olemasolevatele asitõenditele ja faktidele. Pange proovile oma meeskonnatöö-, analüüsi- ja loogilise… Loe rohkem »

19. oktoobril toimus Tallinna koolide ettelugemise võistlus

Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Tallinna Õpetajate Maja eestvedamisel toimus järjekordne Tallinna koolide ettelugemise võistlus, mis kandis nime „Ühes väikeses Perviku raamatus“. Ettelugemise võistlus oli sel korral pühendatud armastatud lastekirjanik Aino Pervikule, kes tähistas kevadel oma juubelisünnipäeva. Igast Tallinna koolist sai osaleda üks 4. klassi õpilane, kes luges ette enda valitud Aino Perviku teosest tervikteksti või katkendi…. Loe rohkem »

Tallinna Haridusamet kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise

Tallinna Haridusamet kuulutab välja Tallinna Õpetajate Maja (Raekoja plats 14 // Apteegi tn 6 // Vene tn 5) esimesel korrusel asuvate, Apteegi tn 6 eraldi sissepääsuga äriruumide nr 15, 16 ja 17 (inv pl) üldpinnaga 51,02 m² kasutusse andmiseks avaliku  kirjaliku enampakkumise. Äriruumid antakse üürilepinguga kasutusse kolmeks aastaks.  Äriruumide kasutusotstarve on büroo, ateljee, koolitusele, jaekaubandusele, olmeteenindusele või toitlustusele suunatud tegevus. Äriruumide üüri… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja pälvis ETKA Andrase Tallinna aasta õpitegu 2022 tunnustuse

Tallinna Õpetajate Maja pälvis ETKA Andrase Tallinna aasta õpitegu 2022 tunnustuse “Tegevused klassijuhatajate töö toetamiseks” eest. 2020/2021 õppeaasta oli Tallinna haridusasutustes klassijuhataja teema-aasta. Aasta missiooni toetamisel töötas Tallinna Õpetajate Maja koostöös koostööpartneritega välja klassijuhatajate töö toetava terviklahenduse, mis koosnes klassijuhatajate õpikodadest, supervisioonigruppidest haridustöötajatele ning kogumiku “Võimalusi klassijuhataja töö toetamiseks” väljaandmisest. Koostööprojekti raames sai loodud ja tugevdatud klassijuhatajate võrgustikke,… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja meeskond käis Raadio 4 saates

6. oktoobril käisime Raadio 4 stuudios, kus tutvustasime venekeelsele kuulajaskonnale meie maja ning tegevusi. Rääkisime põgusalt maja ajaloost ning teenustest (k.a vene keeles), mida pakume haridustöötajatele ja kõigile huvilistele laiemalt. Kutsusime kõiki huvitatuid Täiskasvanud Õppija Nädala raames 12.10-23.10.2022 meie maja ja meeskonnaga tutvuma.     Kuula R4 saadet:

Eesti Moekunstnike Ühenduse aastanäitus “PEALT ÜKS – SEEST TEINE” 5.10 – 31.10.2022 Tallinna Õpetajate Maja galeriis

Oktoobris on Õpetajate Maja galeriis avatud Eesti Moekunstnike Ühenduse aastanäitus “PEALT ÜKS – SEEST TEINE“. Näitus analüüsib eetilist ja moraalset allakäiku tänapäeva maailmas. Kui siiani on tavaline olnud petmine lähisuhetes, siis nüüd oleme liikunud olukorda, kus meile valetavad ka avaliku elu tegelased, keda peaksime usaldama. Meedia abil tekitatakse nii hirme kui ihasid, et käituksime nii,… Loe rohkem »