Alustab Filmiklubi koostöös BFM-iga

Rõõm jagada teiega veel üht uut koolitusformaati, mille algatame keele- ja kultuuri aastal koostöös Balti filmi, meedia ja kunstide instituudiga. Filmiklubi on suunatud kõigile õpetajatele, kes soovivad kasutada teadlikumalt filmi – ning multimeedia vahendeid enda õppetöös. Plaanis on neli Filmiklubi kohtumist järgmistel teemadel: Filmiklubi kohtumised toimuvad Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis (Narva… Loe rohkem »

Toetame alustavate õpetajate sisseelamist

Uuel õppeaastal käivitus uus pilootprogramm. Tihedas koostöös disainisid Tallinna Haridusamet ja Tallinna Õpetajate Maja Tallinna alustavatele õpetajatele sisseelamisprogrammi. Programm kestab läbi kogu õppeaasta ja koosneb neljast kontaktõppe moodulist, e-õppe kursustest, supervisiooni sessioonidest ning kohtumistest oma koolipoolse mentoriga. Programmi eesmärgiks on toetada sisseelamist õpetaja ametisse ja vajalike kompetentside väljakujunemist ning õpetajakutse omandamist, tugevdades seeläbi õpetajate järelkasvu… Loe rohkem »

Eestimaa Rahvuste Ühenduse kunstnike näitus Tallinna Õpetajate Majas 14.09.–10.10.2023

Eestimaa Rahvuste Ühenduse kunstnike näitus Õpetajate Majas 14.09. – 10.10.2023 Anna Daniela Rodgers (Leedu kunstnik) Inge Teslikova (Rannarootslaste kunstnik) Zhanna Toht (Mari kunstnik) Gunta Randla (Läti kunstnik) Šamil Alijev (Aserbaidžaani kunstnik) Nina Honcharuk (Ukraina kunstnik) Näitus on valminud tänu Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti toetusele. Näituse korraldaja: Eestimaa Rahvuste Ühendus Näitus jääb avatuks 10. oktoobrini. Tallinna… Loe rohkem »

Koolitasime Toomkooli õpetajaid teemal “Aktiivõppe meetodid 21. sajandi õpiruumis”

Tallinna Õpetajate Maja direktor Kristi Vimberg ja koolitusjuht Inese Freimane viisid Tallinna Toomkooli õpetajaskonnale läbi koolitust teemal: “Aktiivõppe meetodid 21.sajandi õpiruumis”. Koolituse eesmärgiks oli ühiselt analüüsida, kuidas õpikeskkonna kujundamise ja aktiivõppemeetodite abil soodustada õpilaste kaasatust õppeprotsessi ning tulevikuoskuste omandamist. Meie koolitused on interaktiivsed ning õpetajad saavad kõik omal nahal läbi proovida. Seekord said läbi kogeda… Loe rohkem »

Koolitasime Sisekaitseakadeemia Suveakadeemia raames loovat probleemilahendust

23. augustil toimus Viimsi Artiumis Sisekaitseakadeemia töötajate Suveakadeemia, mille fookuseks oli sellel korral loovuse temaatika. Tallinna Õpetajate Maja koolitusjuhid Inese Freimane ja Risto Välling viisid sel korral erinevatele Sisekaitseakadeemia juhtidele ning spetsialistidele sündmusel läbi koolitust teemal: “Loovad probleemilahendusoskused“. Koolitusel said kõik osalejad esmalt välja valida reaalelulise probleemi, seejärel selle selgemaks rääkida ning lõpuks valideerida ning… Loe rohkem »

Tule lasteaedade või koolide Kogemuste Kooli!

Uuel õppeaastal alustame uudse koolitusformaadiga haridustöötajatele – Kogemuste Kooliga! Kogemuste Kool on erineva fookusega kohtumiste ja asutuste külastuste sari parimate praktikate ja inspiratsiooni jagamiseks koolide ning lasteaedade töötajatele. Vali mõni üksik endale huvipakkuv teema või osale kõikidel kohtumistel ja saa õppeaasta lõpus uhke Kogemuste Kooli tunnistus! Koolide haridustöötajatele suunatud Kogemuste Kool stardib juba septembris! Keeleõppekuul… Loe rohkem »

Õpetajate Kirjandusklubi

Meil on hea meel jagada teiega veel üht uut koolitusformaati, mille algatame keele- ja kultuuri aastal koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega – Kirjandusklubi. Kirjandusklubi koosneb neljast kohtumisest, millest igal kohtumisel on oma sihtgrupp: Saad valida endale ühe või mitu kohtumist – nii kuidas ise soovid. Kirjandusklubi kohtumised toimuvad võluvates ja inspireerivates Lastekirjanduse Keskuse ruumides Pikk 73…. Loe rohkem »

Kohtumine Tallinna abilinnapea ja Tallinna Haridusameti meeskonnaga 

Tallinna Õpetajate Maja kutsus endale külla Tallinna abilinnapea Andrei Kante ja Tallinna Haridusameti juhataja Kaarel Rundu oma meeskonnaga.  Kohtumise eesmärgiks oli arutada läbi ootused üksteisele ning kavandada koostöiselt Tallinna õpetajaskonnale arenguvõimalusi. Päevakorras olid mitmed teemad, alustades Tallinna Õpetajate Maja hetkeseisust ja eesmärkidest ning lõpetades edasiste plaanide ja väljakutsetega. Oma kohtumisel tõime välja meie plaanidest ja… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja meeskond otsib koolitus- ja dokumendihalduse spetsialisti (asenduskoht)

Tallinna Õpetajate Maja otsib uut meeskonnaliiget koolitus- ja dokumendihalduse spetsialisti ametikohale. Meie maja on rohkem kui lihtsalt koolituskeskus – see on ajalooline, inspireeriv ja innovatiivne kompetentsikeskus. Kui oled valmis panustama elukestva õppe edendamisse ning olema osa meie missioonist luua parim õpikeskkond, siis oled oodatud meiega liituma! NB! Tegemist on asenduskohaga (lapsehooldusel oleva töötaja asendamine). Kandideeri, kui sinu… Loe rohkem »

Võrgustike juhtide tänusündmus Anija mõisas

19. juunil toimus Tallinna Õpetajate Maja õpetajate võrgustike juhtide tänusündmus Anija mõisas, mille eesmärk oli motiveerida võrgustike eestvedajaid ning vaadata peale nii sellele kui ka järgmisele õppeaastale.   Päeva esimeses pooles toimus võrgustike sisuanalüüs järgmistest fookustest lähtuvalt:tagasivaade, edasivaade, koostöö ning võrgustikujuhtide heaolu ja areng. Toodi välja, misläks hästi ja millega kindlasti jätkatakse uuel õppeaastal. 2023/24. õppeaastal… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja koolitas Tallinna lasteaedade juhtide kevadkonverentsil

13.–15. juunini toimus Tallinki laeval Baltic Queen Tallinna lasteaedade juhtidele mõeldud kevadkonverents “Kuidas motiveerida, kui motivatsiooni pole”. Koolituspäevade eesmärk oli pakkuda osalejatele väärtuslikku aega tähelepanu, mälu, motivatsiooni, õppimise ja õpetamise parendamise teemadel arutlemiseks ning kasulikke nõuannete saamiseks. Esimest päeva alustas Tauri Tallermaa mälu, aju ja õppimise koolitusega. Edasi võttis lava üle Tallinna Õpetajate Maja meeskond,… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja pälvis aasta tervisetegu 2023 tiitli

Teisipäeva, 6. juuni õhtul toimus Kultuurikatlas pidulik vastuvõtt, kus Tallinn tänas oma haridusasutusi õppeaasta jooksul tehtud töö eest ning tunnustas hariduskonkursside võitjaid. Tallinna Õpetajate Maja tunnustati “aasta tervisetegu 2023” tiitliga. Tallinna Õpetajate Maja eestvedamisel toimusid läbi 2022/2023 teema-aasta „Tervis, liikumine ja koolisport“ õpetajatele võimestavad koolitused ja inspiratsioonipäevad. Teema-aastal oli kokku 29 koolitust ja koolitustel osales… Loe rohkem »

Erasmus+ projektikohtumine Itaalias

22.-26. mai osalesid Tallinna Õpetajate Maja direktor Kristi, koolitusjuht Risto ja Tallinna Õismäe Vene Lütseumi õpetaja Ekaterina Erasmus+ projektikohtumisel Itaalias, Sitsiilia saarel. Balestrate linnas ja Palermos kohtuti projektipartneritega – õpetajahariduskeskuste esindajatega Itaaliast, Poolast, Hispaaniast. Koostöö arendamiseks külastati mitmeid Itaalia projektipartnerite koostöökoole Balestrate, Trapiano ja Camporeale linnades. Kohalikku kultuuri ja erinevaid õppeaineid tutvustati läbi kogemusliku laboratoorium… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja panustas vanalinna päevade programmi

2.–4. juunini toimusid juba 41. korda Tallinna vanalinna päevad. Selle aasta programmist võttis Tallinna Õpetajate Maja kollektiiv osa kahe sündmusega: 2. juunil toimus avatud uste päev ning lisaks sellele said kõik huvilised osaleda seiklusmängus Tallinna vanalinnas. Meie maja – nagu ka Tallinna vanalinngi – kubiseb värvikatest lugudest, erineva ilmega suursugustest kohtadest ning detailidest. Sellepärast avasime… Loe rohkem »

Tallinna Kopli Ametikooli õpilastööde näitus „Käsitöös peitub vägi“

Tallinna Õpetajate Maja galeriis on võimalik näha Tallinna Kopli Ametikooli käsitöö suuna õpilaste töid, mis on valminud kangakudumise, sepa-, tekstiil-, nahk- ja puukäsitöö eriala tundides. Kuigi kooli käsitöö erialade õpilaste seas on väga erinevas vanuses inimesi, siis valdav enamus on noored, kes vanematelt kaaslastelt elutarkust ammutavad ja läbi selle ka käsitööd rohkem väärtustavad. Juhendajateks on… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja ja Tallinna Rahumäe Põhikooli koostöö tulemusel sündisid maja uued viitesildid

Pildil: Tallinna Rahumäe Põhikooli direktor Kairi Jakobson, kaunite kunstide õpetaja Milvi Korela ja terve Tallinna Õpetajate meeskond. Tallinna Õpetajate Majas hinnatakse kauneid kunste ja koostööd erinevate haridusasutustega. Pikalt oli kollektiivis küpsenud idee vahetada väärika hoone paberist viitesildid välja millegi püsivama vastu. Materjaliks sai valitud savi. Edasi sai koostööpartneriks Tallinna Rahumäe Põhikool, kus toimub vilgas huvitegevus,… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Majas toimus lasteaedade tervisemeeskondade inspiratsioonipäev 2023

Pildil: tantsutreener Jorge Hinojosa, Haridusameti tervisedenduse spetsialist Age Tamm, Tallinna Õpetajate Maja koolitusjuht Risto Välling ja direktor Kristi Vimberg. Tallinna Õpetajate Maja korraldas Tallinna Haridusametiga 11. mail juba traditsiooniks saanud lasteaedade tervisemeeskondade inspiratsioonipäeva. Kuna eelmine aasta oli sündmuse vastu suur huvi, siis sellel aastal toimus jätk. Tsiteerides Tallinna Haridusameti tervisedenduse spetsialisti Age Tamme sõnu: “Tervisemeeskondade… Loe rohkem »

Eksklusiivsete lõhnade ja maalide näitus: “Amber Wings”

Kuni mai lõpuni saab Tallinna Õpetajate Maja galeriis vaadata näitust „Merevaigust tiivad“, kus põimuvad Rita Talalaeva ja Pavel Seliunini maalid ja Olha Avdieieva parfümeeria. Saab näha eksklusiivset lõhnakollektsiooni ja disainerehteid ning parfüümidest inspireeritud maale. Külastajad saavad kohtuda asjatundliku parfümeeri ja kunstnikega ning õppida palju põnevat. Kõik näitusel olevad lõhnad ja esemed on ainulaadsed ning neid… Loe rohkem »

Aitasime Viimsi kooli juhtimismeeskonnal arenguplaane teha

Tallinna Õpetajate Maja kui haridusasutusena soovime olla teistele meeskondadele arengupartneriks – mõtleme rõõmuga kaasa ja leiame lahenduse iga meeskonna arenguvajadusele. Seekord avanes Tallinna Õpetajate Maja koolitusjuhil Inesel ja tugiteenuste juhil Ristol võimalus veeta meeskonna arengupäev koos Viimsi kooli juhtimistiimiga hubases Viimsi raamatukogus. Päev oli täis positiivset energiat ning inspiratsiooni. Abistava tööriistana sai arengupäeval rakendatud DISC… Loe rohkem »

Evi Tihemets-Viirese ja Epp Viirese teoste näitus “PÜHENDUS UKRAINALE. KEVADE HINGUS” Tallinna Õpetajate Majas. 04.04 – 28.04.2023

Evi Tihemets-Viires (sündinud 1932, lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1958.aastal) on silmapaistev eesti graafik, Kristjan Raua ja Eduard Wiiralti preemiate laureaat, kes valdab suurepäraselt nii sügavtrükitehnikaid kui ka litograafiat ning on värvilise graafika, eriti värvilito kauaaegne meisterlik viljeleja. Värvilise graafika kõrval on teda juba 1960.aastatel köitnud ka maalikunst. Viimastel aastatel on kunstiavalikkus avastanud selle tahu tema… Loe rohkem »