Tallinna Õpetajate Maja meeskonnaga on liitunud õppelogistik

Õpetajate Maja meeskonnaga on liitunud Maris Uusküla, kelle peamisteks ülesanneteks õppelogistikuna on õpetajate võrgustiku ja õpilasvõistluste koordineerimine, kolleegide toetamine ning maja tegevuste sujuvana hoidmine. Enamasti on Maris tegutsenud noorte valdkonnas. Õppis 3 aastat noorsootööd rakenduskõrghariduses ja 2 aastat noorsootöö korraldust magistris. Seejärel töötas 5 aastat Valdeku noortekeskuses noorsootöötajana ja aasta Tabasalu Koolis sotsiaalpedagoogina. Lisaks kuulub… Loe rohkem »

Aitame gümnasistidele luua oma keskaja-temaatilist tõsimängu

15. septembril toimus Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis Neitsitorni lektooriumis Keskajaloopäev gümnaasiumiõpilastele, kes soovivad osa võtta mängustsenaariumi kirjutamise konkursist  “Retk läbi keskaegse Tallinna”, kus paneeldiskussioonis osalesid Apteeker Melchiori filmide stsenarist Olle Mirme, ajaloolane Inna Põltsam-Jürjo ja Tallinna Õpetajate Maja koolitusjuht Inese Freimane, kes jagas kogemust „Apteeker Melchiori seiklusmängu“ loomisest.   Tallinna Linnamuuseum kutsub gümnasiste välja mõtlema… Loe rohkem »

Pilguheit juunis toimunud koostöösündmusele õpetajate võrgustiku juhtidele

10. juunil toimus Tallink Spa & Conference Hotellis koostöösündmus Tallinna õpetajate võrgustiku juhtidele, kust võtsid osa ka Haridusameti ja Tallinna Õpetajate Maja meeskonnad. Visuaalse mõtlemise koolitaja Kati Oravaga eestvedamisel analüüsisime esimest koostööperioodi ja kavandamise sügishooaja plaani, kasutades praktilisi visuaalse lihtsustamise tehnikaid. Käesoleval sügisel on plaanis Tallinna õpetajate võrgustiku juhtidel korraldada vastavalt õppeainele koolitusi ja muid sündmusi,… Loe rohkem »

Õppimise vaimus podcast #9. Eva Püssa Alexanderi tehnikast

“Õppimise vaimus” podcasti üheksanda osa külaliseks on näitleja ja koolitaja Eva Püssa, kes tutvustab Alexanderi tehnikat. Tegu on mõttetehnikaga harjumusliku reaktsiooni tuvastamiseks, et ennast parimal optimaalsel moel kasutada. Tehnika aitab tuvastada harjumusi, mis võivad olla ebaefektiivsed või kehale kahjulikud. Saatejuht ja produtsent: Sander Kiviloo   Kuula podcasti “Õppimise vaimus” #9. Eva Püssa Alexanderi tehnikast: Kui… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja pidas 2. septembril oma 65. juubelit

2. septembril 2022. aastal täitus Tallinna Õpetajate Majal hariduskeskusena 65 aastat. Juubeli puhul korraldati pidulik õhtusöök ja koosviibimine 1920-40ndates Õpetajate Maja hoones tegutsenud ohvitseride kasiino stiilis. Külaliste seas olid endised töötajad, Õpetajate Maja koostööpartnerid ja koolitajad ning ka Tallinna abilinnapead Vadim Belobrovtsev ja Joosep Vimm. Õhtu täitis muusikaga Tallinna Politseiorkestri svingbänd, kes esitas muuhulgas 1939…. Loe rohkem »

Kutsume tutvuma Praktikali füüsika õppevahenditega

Praktikal on loodusainete õpetamise ökosüsteem, mille abil luuakse inspireeriv käed-külge terviklahendus koolidele, mis teeb õppimise ja õpetamise põnevaks. Lahendus koosneb neljast osast: õppematerjalid, katsekomplektid, tarkvara ja kogukond. Praktikali asutajad on pikaaegne füüsikahariduse edendaja Kaido Reivelt ja teaduse populariseerija Omari Loid. Praktikali arendamises osalevad aktiivselt mitmed õpetajad, aga põhimeeskonnas on kaasatud näiteks 8. klassi õpiku autor… Loe rohkem »

(Tõsi)mängud, mida organisatsioonid mängivad

Ivo Linna laulis kunagi, et mäng on väikese inimese töö. Väga väga tõsine töö. Kas mängul on oma koht ka täiskasvanud inimeste tööelus? “Ega meil pole aega lollustele raisata, oleme kõik tõsised professionaalid. Ei mingit tilu-lilu!” Sellele levinud arvamusele vaatamata väidab teadus vastupidist. Just mäng võib olla üks tõhusamaid tööriistu organisatsioonikultuuri sõnumite levitamiseks ja käitumise… Loe rohkem »

Tiia Külv kunstistuudio näitus “Igaüks maalib omaette” 1.-30.08.2022 Tallinna Õpetajate Majas

Õpetajate Maja galeriis saab augustis vaadata Tiia Külvi kunstistuudio näitust. Tiia on lõpetanud ERKI (EKA) raamatuillustraatorina. Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja Eesti Maalikunstnike Ühenduse liige. “Pilt ja maalimine – värv – on osa inimesest, osa meist kõigist. Kujund ja värv annavad lõputuid kooslusi – nii tuttavaid kui vähem tuttavaid. Kujundid ja… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja meeskond otsib õppelogistikut

Tallinna Õpetajate Maja meeskond ootab endaga liituma õppelogistikut, kelle igapäevatööks on maja põhitegevuste sujuvana hoidmine, suhtlemine klientide ja koostööpartneritega ning õpetajate võrgustike ja õpilasvõistluste korraldustegevuse koordineerimine. See töö kindlasti meeldib Sulle, kui  naudid vaheldusrikkaid ülesandeid ja suhtlemist oled lahenduste leidja igas olukorras Sind ei hirmuta kontori- ja esitlustehnika ning juhtmete ühendamine oled kiire õppija ja meeleldi… Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja direktoriks kinnitati Kristi Vimberg

Meil on väga hea meel, et Tallinna Õpetajate Maja uueks direktoriks valiti Kristi Vimberg, kes alustas tööd meie meeskonnas koolitus- ja arendusjuhina 2020. aastal. Kristi on lõpetanud Tartu Ülikoolis kasvatusteaduste eriala, kõrvalerialadeks sotsiaalpedagoogika ja inimeseõpetus ning Tallinna Ülikoolis haridusjuhtumise eriala. Ta on haridusvaldkonnas ja noorsootöös kandnud erinevaid rolle, töötanud erisuurustes organisatsioonides ja täitnud eritahu ja… Loe rohkem »

Õpetajate Maja sai Tallinna Haridusameti konkursi “Koostööprojekt 2022” laureaadiks

Tallinna Õpetajate Maja pälvis tunnustust konkursil “Koostööprojekt 2022” projekti “Tegevused klassijuhatajate töö toetamiseks” eest. 2020/2021 õppeaasta oli Tallinna haridusasutustes klassijuhataja teema-aasta, et tõsta senisest rohkem esile klassijuhataja ametit ning mõtestada tema tööd, rolli ja vastutust iga õppija arengu toetajana. Aasta missiooni toetamisel töötas Tallinna Õpetajate Maja koostöös koostööpartneritega välja klassijuhatajate töö toetava terviklahenduse, mis koosnes… Loe rohkem »

Õppimise vaimus podcast #8. MTÜ Noorteühing Tugiõpilaste Oma Ring Eestis (TORE): noorte kaasamine koolielu parandamisse

“Õppimise vaimus” podcasti 8. saate külalisteks on TORE programmi (MTÜ Noorteühing Tugiõpilaste Oma Ring Eestis) arendusjuht Marju Jaanimäe ja TORE tugiõpilane Kairit Kolk. TORE on Eesti koolides üle kahekümne aasta toimuv programm, mille raames toimub süsteemne noorte kaasamine koolielu parandamisse. TORE missioon on suurendada koolides nende inimeste hulka, kes kannavad ja levitavad inimsõbralikku, õppimist ja… Loe rohkem »

12. mail toimus Õpetajate Majas lasteaedade tervisemeeskondade inspiratsioonipäev

Neljapäeval toimus Õpetajate Majas maailmakohviku formaadis viimane lasteaedade tervisemeeskondade inspiratsioonipäev, mille eesmärk oli toetada lasteaedade tervisemeeskondade võrgustiku edendamist läbi parimate praktikate jagamise ja üksteiselt õppimise. Päeva raames toimus neli töötuba, mille eestvedajateks olid Tallinna nelja lasteaia tervisemeeskondade liikmed. Magdaleena Lasteaia töötoas “Töövaev või töörõõm” jagati nippe, mõtteid ja kogemusi, et tööl jääks alles töörõõm läbipõlemise… Loe rohkem »

Õpetajate Maja toetab õpetajaid liikumisõpetuse ainekavale üleminekul

„Liikumise, tervise ja koolispordi“ teema-aasta raames on Tallinna Õpetajate Majas suurt tähelepanu pööratud uuenevale kehalise kasvatuse ainekavale. Nimelt kehaline kasvatus on uuenemas liikumisõpetuseks. Liikumisõpetus on kohustuslik õppeaine nii põhikoolis kui ka gümnaasiumis. Selle eesmärk on, et õpilased saaksid koolist oskused, teadmised ja motivatsiooni aktiivseks eluviisiks. Kui senine kehalise kasvatuse ainekava tõi konkreetselt välja spordialad, mida koolid… Loe rohkem »

27. aprillil toimus Õpetajate Majas kooli tervisenõukogude viimane inspiratsioonipäev

Eile toimus Õpetajate Majas kooli tervisenõukogude viimane inspiratsioonipäev, kus jagati tervisenõukogude kogemusi ja praktikaid teema-aastaga seonduvalt poolaasta kuuteemadest lähtuvalt. Kohtumiste eestvedajateks olid koolide tervisenõukogude liikmed, kelle meeskonnad on koolielus aktiivselt tegutsevad ning olnud oma praktikates tulemuslikud. Inspiratsioonipäevade eesmärk oli toetada tervisenõukogude võrgustiku edendamist läbi parimate praktikate jagamise ja üksteiselt õppimise. Päeva raames toimus 4 töötuba…. Loe rohkem »

Õppimise vaimus #7. Ukraina põgenike lapsed Eesti koolides. Oksana Joganson ja Kadri Killing

“Õppimise vaimus” podcasti 7. saates räägime meie haridussüsteemi jõudvatest Ukraina lastest ja nendega seonduvatest väljakutsetest koolielus. Saate külalisteks on Lasnamäe Gümnaasiumi gümnaasiumiastme õppealajuhataja Oksana Joganson ja Tallinna Kunstigümnaasiumi lõimija Kadri Killing, kes räägivad, millised on olnud nende esimesed kogemused Ukraina lastega koolis, õppetöö korraldusest, keelekümblusest ja muust. Saatejuht ja produtsent: Sander Kiviloo   Kuula podcasti… Loe rohkem »

Koolitusjuhi 10 surmapattu

Oled just lõpetanud oma hommikukohvi ja nosid tükikest šokolaadi, kui su kabineti uksest imbub sisse mõni su töökaaslane ja ütleb, et nüüd on jama ning on koolitust vaja. Täis otsustavust ning vankumatut töötahet asud tegutsema. Olles navigeerinud oskuslikult Exceli ja e-posti rägastikus ning peale ohtraid koopajooniseid su märkmikus on su šedööver valmis. Kõik kulgeb 100%… Loe rohkem »

Õpetajate Maja galeriis: Tallinna Vaba Waldorfkooli õpilastööde näitus “Hingega kogetud maailm”

Õpetajate Maja galeriis on aprillis avatud Tallinna Vaba Waldorfkooli õpilastööde näitus “Hingega kogetud maailm“. Pildid on hoolikalt valitud, arvestades järgmist teema-aastat “Loodus ja keskkonnahoid”. Õpilased on ammutanud inspiratsiooni looduskeskkonnast. Gümnaasiumi noor otsib vastust küsimustele – kes mina olen? Missuguses maailmas ma elan? Mis on minu võimalus selles maailmas? Kunstiprojektidega töötamine, näiteks erinevate portreede joonistamine, ka… Loe rohkem »

Õpetajate Maja Kroonisaalis toimusid ajalooliste seinamaalingute konserveerimistööd

Märtsis viisid EKA tudengid läbi Õpetajate Maja Kroonisaali seinamaalingute konserveerimise. Tööde käigus avastati huvitavaid leide, näiteks Kroonisaali seinu kattev neorenessanslik ornamentaalne maaling, mis oli esialgu dateeritud 19. sajandi II poolde, hindasid restauraatorid hoopis 50 aasta vanemaks. XX sajandi alguses krohviti uhked seinamaalingud üle ning taasavastati alles 1989. aastal. 1996. aastal OÜ Vana Tallinna poolt läbi… Loe rohkem »

10. märtsil toimus Õpetajate Majas “Koolitusjuhi käsiraamatu” esitlus

10. märtsil toimus Tallinna Õpetajate Majas äsja ilmunud „Koolitusjuhi käsiraamatu“ esitlus ja kogemuslugude kirjutamise koolitus. Hiljuti ilmunud ja kõigile tasuta kättesaadav koolitusprotsessi juhtimise veebipõhine käsiraamat on suunatud kõigile, kes oma rollis puutuvad kokku koolitus- ja arendustegevusega organisatsioonis. EPALE veebikeskkonnas avaldatud õppevara räägib koolitusprotsessist kui tervikust, mille all mõeldakse erinevaid organisatsioonisiseseid koolitus- ja arendustegevusi ning annab… Loe rohkem »