Eve Luige personaalnäitus “Alates Algusest” Tallinna Õpetajate Maja galeriis 18.10.-29.11.2021

Näituse pealkiri ,,Alates Algusest’’ osutab väljapaneku ülevaatelisele iseloomule, varaseim töö aastast 1987, uuemad aastast 2021. Ekspositsioon jagab nauditava ekspressiivsuse ja avatusega seda läbi aastakümnete jätkunud mitmekesiste otsingute ja katsetuste buketti, sealjuures keskendudes just maaliloomingule. Eve Luige loomingu üheks keskseks mõisteks on kindlasti ‘ILU’, ja keskseks väljendusvahendiks dünaamiline JOON. Ilu on muidugi siinjuures komplitseeritud. Autor on… Loe rohkem »

“Õppimise vaimus” podcast #5. Jaanus Kangur koolitamisest ja koolitaja olemisest

“Õppimise vaimus” podcasti viienda saate külaliseks on kahekordne aasta koolitaja, religiooniantropoloog, suhtlemistreener ning nõustaja Jaanus Kangur. Räägime Jaanusega koolitamisest ja koolitaja olemisest, koolitusest kui rituaalist ning koolitaja tööst kui loomeprotsessist. Millised on koolitaja inspiratsiooni allikad? Saatejuht ja produtsent: Sander Kiviloo Kuula podcasti “Õppimise vaimus” #5. Jaanus Kangur koolitamisest ja koolitaja olemisest Tallinna Õpetajate Maja ·… Loe rohkem »

Meie meeskonna “Õpitund 2021”

06. – 15. oktoobrini toimub traditsiooniline täiskasvanud õppija nädal (TÕN), mida koordineerib ETKA Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Kolmapäeval toimus üle-eestiline täiskasvanuhariduse sündmus “Õpitund 2021”. Muidugi ei saanud ka Tallinna Õpetajate Maja meeskond õppimata olla! Otsustasime oma õppimise siduda Tallinna teema-aastaga “Liikumine, tervis ja sport” ja õppisime üksteiselt, kuidas oma vaimset ja füüsilist tervist toetada…. Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja esitleb uut Indrek Hargla „Apteeker Melchiori“ sarja kriminaalromaanide ainetel loodud mängu!

Mõtisklesime kevadel meeskonnaga, et nii meil kui ka paljudel teistel on „koroonaväsimus“. Pikk kodukontoris ja pidevates zoomi koosolekutes veedetud aeg oli kurnav. Me igatsesime vaheldust, lõbusat ühistegevust ja midagi mängulist. Olukord oli siiski jätkuvalt ärev – nakkusohu vältimiseks eelistasime kogunemisi pigem värskes õhus. See pani mõtlema, mis võiks olla paindlik lahendus, ühtepidi meeskonda liitev, kuid… Loe rohkem »

Täiskasvanud Õppija Nädal (TÕN) Tallinna Õpetajate Majas

Täiskasvanud Õppija Nädalaks on Õpetajate Majas valmis saanud kogumik klassijuhatajate töö toetamiseks. Kogumik sisaldab kovisiooni mudeleid, nõuandeid kassijuhatajalt klassijuhatajale, klassijuhatajate töös esile kerkinud juhtumeid ja palju muud kasulikku. Kogumiku esitamine toimub Tallinna Õpetajate Majas 24. novembril 2021 kell 15.00-18.00, katsetame ühiselt läbi erinevaid kogumikus sisalduvaid mudeleid ja meetodeid. Osalejad saavad endale e-kogumiku.   Täiskasvanud Õppija… Loe rohkem »

Liikumise ja sportimise teema-aasta Tallinna Õpetajate Majas: kõnnikoosolekud

Liikumise ja sportimise teema-aasta raames jagame oma kogemust kõnnikoosolekute läbiviimisel. Tallinna Õpetajate Maja meeskond on harrastanud kõnnikoosolekuid käesoleva aasta jaanuarist. Mai ja juunikuu tegutsesime vaid kõnnikoosolekute formaadis, sh viisime läbi sisekoolitusi õues.   Miks on kõnnikoosolekud meile siiani meeldinud: Täitis meeskonna energiaanumad ning tõi naeratuse näole. Kolleegid said üksteist üllatada – iga kord sai keegi… Loe rohkem »

“Õppimise vaimus” podcast #4. Kati Tikenberg: suhtlemisest ja suhtlusolukordadest, mis võivad viia konfliktideni

“Õppimise vaimus” podcasti neljanda saate külaliseks on koolitaja, andragoog ja psühholoog Kati Tikenberg, kellega vestleme suhtlemisest ja suhtlusolukordadest, mis võivad viia konfliktideni. Miks konfliktid tekivad? Mis vahet on teemakesksel ja isiksustevahelisel konfliktil? Saatejuht ja produtsent: Sander Kiviloo   Kuula podcasti “Õppimise vaimus” #4. Kati Tikenberg suhtlemisest ja konfliktsetest suhtlusolukordadest Tallinna Õpetajate Maja · Õppimise vaimus… Loe rohkem »

Lugemist: Vana maja uued naelad – ajaloolisest koolituskeskusest kaasaegseks õpikeskkonnaks

Tekst: Tallinna Õpetajate Maja koolitusjuhid Inese Freimane ja Sander Kiviloo Aastaid, nüüdseks juba 20, tagasi kingiti ühele alustavale koolile tükk natuke koitanud ja pisut ka pehkinud puitu, mille sisse oli löödud uus sepa nael. Selle kunstiteose nimeks oli „Uus vanas“. Ma alati arvasin, et see sümboliseeris vana maja ja uut kooli selles. Nüüd, olles ise… Loe rohkem »

“Õppimise vaimus” podcast #3. TÜ sotsiaalteadlane Marko Uibu: laste vähesest liikumisest ja Liikuma Kutsuva Kooli programmist

“Õppimise vaimus” podcasti kolmandas saates vestleme Tartu Ülikooli sotsiaalteadlase Marko Uibuga, kes on ka TÜ liikumislabori ja Liikuma Kutsuva Kooli programmi esindaja. Tänapäeva lapsed ja noored ei liigu piisavalt, sest nendel on üha rohkem ekraaniaega. Räägime Markoga sellest, kuidas vähene liikumine mõjutab õppimise võimet ja noorte vaimset tervist. Marko tutvustab, milliseid muutusi Liikuma Kutsuva Kooli… Loe rohkem »

Tallinna Haridusamet kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise

Vene tn 5 (Tallinna Õpetajate Maja) I , II ja III korrusel asuvate äriruumide nr 57, 63, 64, 17, 58-62, 65-68, 83-85 ja 87 (inv pl) üldpinnaga 218,80 m² üürile andmiseks. Äriruumide kasutusotstarve on toitlustusele suunatud tegevus. Äriruumid antakse üürilepinguga kasutusse 5 aastaks. Loe rohkem siit

Tallinna Õpetajate Maja kutsub Harjumaa koolide 7.-9.klasside ja gümnaasiumi õpilasi loovtööde konkursile!

Tallinna Õpetajate Maja kutsub tuleva juubeliaasta raames õpilasi koostama pannoosid maja väärika ajaloo kohta. Tallinna Õpetajate Majal on pikk ajalugu kultuuri- ja hariduskeskusena, mis loodi siia juba 1957. aastal. Tänane Õpetajate Maja hoone on mänginud Tallinna linna arenguloos olulist rolli alates 13. sajandist. Konkursile on oodatud Harjumaa koolide 7.-9.klasside ja gümnaasiumi õpilased. Osalemissoovist teatada hiljemalt… Loe rohkem »

Pildigalerii: Klassijuhatajate Majakas – meeleolukas punkt klassijuhataja teema-aastale

Reedel 10. septembril panime Tallinna klassijuhataja teema-aastale meeleoluka punkti. Õpetajate Majast sai selleks päevaks Klassijuhatajate Majakas ning nagu majakale ikka kohane püüdsime näidata suunda uude teema-aastasse, mis on pühendatud liikumisele, tervisele ja koolispordile. Maja oli sel päeval mõnusalt melu täis: õpetajad osalesid 7 erinevas õpitoas, tutvusid teema-aastale ja maja ajaloole pühendatud “rääkivate seintega”, jäädvustasid ennast… Loe rohkem »

“Õppimise vaimus” podcasti teises osas räägivad Allan Kaljakin ja Karl Teichmann supervisioonist ja selle rollist haridustöötajate tööelus

“Õppimise vaimus” teise saate külalisteks on turundaja Karl Teichmann ja Tallinna Õpetajate Maja direktor Allan Kaljakin, kes on mõlemad läbimas coachi-superviisori väljaõpet. Supervisiooni üks eesmärkidest on aidata reflekteerida oma igapäevatööd ja toetada professionaalse identiteedi kujunemist. Külalised räägivad täpsemalt, mis on supervisioon ja kuidas see aitab haridustöötajatel oma tööga paremini toime tulla. Saatejuht ja produtsent: Sander… Loe rohkem »

Soovime inspireerivat kooliaastat ja kutsume 10. septembril osa saama Klassijuhatajate Majakast!

Armas Tallinna õpetaja! Kutsume Sind osa saama 10. septembril klassijuhataja teema-aastat kokkuvõtvast sündmusest! Päev algab Tallinna Õpetajate Majas, millest saab selleks päevaks hariv ja meeleolukas Klassijuhatajate Majakas (tutvu päevakavaga siit) Osalejatele on avatud sel päeval mitmed inspireerivad õpiampsud, osaleda saab põnevates vanalinna orienteerumismängudes, kehakinnitust saab Raekoja platsil asuvast kohvikualast, kus taustaks mängib meeldiv elav muusika…. Loe rohkem »

Tallinna Haridusamet kuulutab välja avaliku kirjaliku enampakkumise

Raekoja plats 14 (Tallinna Õpetajate Maja) sissepääsuga Raekoja plats 14 I korrusel asuvate äriruumide nr 31 ja 32, üldpinnaga 16,7 m² üürilepingu alusel kasutusse andmiseks üheks aastaks. Loe rohkem siit Pildikogu

Õpetajate Maja vaimu toitva podcasti esimeses osas arutletakse möödunud veebiõppeaasta väljakutsetest

Tallinna Õpetajate Maja alustab vaimu toitva podcastide sarjaga “Õppimise vaimus“, mille eesmärk on pakkuda harivat ja inspireerivat kuulamist enesearengu ja täiendusõppe teemast huvitatutele. Esimese saate külaliseks on Eesti üks kogenumaid mõtlemis-, kõne- ja väitlusoskuste koolitajaid Margo Loor, kellega vestleme möödunud veebiõppeaastast ja sellega seonduvatest väljakutsetest ning kuidas nendega hakkama saada.   Kuula podcasti “Õppimise vaimus”… Loe rohkem »

QBA reisimaalide näitus “Maalima Vaated vol.2” Tallinna Õpetajate Majas 05.08.-30.08.2021

Näitusel saab näha viimaste aastate teoseid meilt ja piiri tagant. Vaatamiseks on väljas viimase talve kunstiresidentuuri teosed Jamaikalt, maalimisreisidelt Taimaale, Itaaliasse, USA-sse jne. Kunstnik Kaares vürtsitab teie tajusid verivärske 34 teosega, mis on sündinud kas sihtkohtades kohapeal või hiljem ateljees üles maalituna. On nii merd kui päikest, trööstitust kui uhket arhitektuuri, värve ja loodust, mis… Loe rohkem »

Õpetajate Maja meeskond suundub kollektiivpuhkusele 03.07-25.07.2021

Järjekordne tegus ja tulemusterohke õppeaasta on möödunud. Õpetajate Maja meeskond suundub rõõmsameelselt kollektiivpuhkusele, mis kestab 03.07-25.07.2021.   Soovime Teile kõigile toredat ja meeleolukat suve!   Pildil meie säravad direktor Allan Kaljakin ja arendusjuht Kristi Vimberg

Tallinna Õpetajate Maja konkursil “Tallinn tänab ja tunnustab”

Käesoleval õppeaastal oli Tallinnas klassijuhataja-aasta, mille raames töötas Tallinna Õpetajate Maja koostöös Tallinna Haridusametiga välja klassijuhatajatele õpikoja formaadi, kus õppeaasta jooksul klassijuhatajad said ühiselt lahendada tööalaseid olukordi ja juhtumeid ning õppida kovisiooni meetodeid. Õpikoda on uudne ja osalejad kaasav õppimise viis, kus lahendatakse üheskoos erinevaid tööalaseid olukordi, väljakutseid, probleeme, kasutades seal õpitud metoodikaid. Õpikojad toimusid… Loe rohkem »

Tallinna Vanalinnamäng – Sinu meeskonnaüritus Tallinna Õpetajate Majalt

Tallinna Õpetajate Maja pakub meeskondadele põnevaid ja harivaid meeskonnakoolitusi ja -üritusi, mille seas on ka menukas Tallinna Vanalinnamäng “Sajandeid põnev”. Meelelahutusliku ja seiklusliku orienteerumismängu eesmärk on Tallinna vanalinna avastamine ning läbi võistlusmomendi oma teadmiste proovile panemine ja läbi võistlusmomendi meeskonnatunnetuse arendamine. Vanalinnamäng pakub  suurepärast võimalust veeta põnevalt aega oma meeskonnaga UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvas Tallinna vanalinnas…. Loe rohkem »