Irina Runa ja Santa Zukker’i maalinäitus “North/South” 24.01.-28.02.2022 Õpetajate Maja galeriis

Tallinna Õpetajate Maja galeriis on alates 24. jaanuarist avatud Irina Runa ja Santa Zukker’i võluvate maalide näitus, mis on keskendunud poolustele ning nende mõjule inimhingele ning kunstile.   Runa/ Lõuna: Teema on seotud lõunakaare, päikese ja Vana-Egiptuse päikesemüütidega. Päike kui peamine eluenergia allikas maa peal on alati sümboliseerinud inimese vaimu, eluandvat energiat ja jumalikku sädet. Vana-Egiptuses oli… Loe rohkem »

Klassijuhataja eneseanalüüsimudel – uus metoodiline vahend oma töö analüüsimiseks

6. jaanuaril toimus Tallinna Õpetajate Majas Tallinna Haridusameti ja Tartu Ülikooli eetikakeskuse eestvedamisel klassijuhataja eneseanalüüsimudeli tutvustamine, mis on mõeldud klassijuhataja ameti mõtestamiseks kõigile Eesti klassijuhatajatele ja kooliperedele. Klassijuhataja tänase ja homse rollist rääkisid seminaril koolijuhid Imbi Viisma (Kadrioru Saksa Gümnaasium) ja Kairi Jakobson (Tallinna Rahumäe Põhikool) ning Tallinna Haridusameti klassijuhataja teema-aasta eestvedaja Katrin Parve. Tartu Ülikooli… Loe rohkem »

Kutsume kõiki haridustöötajaid üle Eesti registreeruma kevadhooaja koolitustele

Kevadhooaja koolituskalendri fookuses on liikumine ja tervislik toitumine, ootame koolitustele haridustöötaiad üle Eesti. Vaata koolituskalendrit siit  

Head vana aasta lõppu ja edukat uut aastat!

Väike pilguheit aastale 2021, ees ootavad aga uued väljakutsed. Tallinna Õpetajate Maja meeskond soovib kõigile edukat uut aastat!  

Tallinna Õpetajate Maja Jõulutervitus 2021

Tallinna Õpetajate Maja soovib kõigile kauneid ja rahulikke jõule!

Kogumik klassijuhatajate töö toetamiseks nüüd müügis!

Novembri lõpus toimunud klassijuhatajate kogumiku esitlus sai kajastuse Õpetajate Lehes: “…Kovisiooni meetodi abil saab võtta kasutusele kogu grupi teadmised, kogemused ja oskused. Tarkust ei otsita väljastpoolt, vaid võetakse kasutusele iga grupiliikme teadmised ja kogemused ning kokkulepitud metoodika abil konstrueeritakse uusi taipamisi, ideid ja lahendusi. Lühidalt öeldes on see kolleegide omavaheline kogemuste jagamine, piltlikult kohvinurgajutt, aga… Loe rohkem »

Ivar Kaasiku maalinäitus „Voina i mir“ 30.11.21-03.01.22 Tallinna Õpetajate Majas galeriis

Õpetajate Maja galeriis on 30. novembrist avatud Ivar Kaasiku maalinäitus „Voina i mir“   Näitusel on väljas kunstniku viimase kümne aasta jooksul valminud abstraktsed maalid. Näituse pealkiri on laenatud Lev Tolstoi romaani „Sõda ja rahu“ venekeelsest pealkirjast. Tolstoi ajalooline romaan käsitleb inimsuhteid 19. sajandi alguse Venemaal. Ivar Kaasiku rahuteemaline seeria (mir) kujutab maailma ja inimsuhteid. „Need on… Loe rohkem »

Järelvaatamine: Klassijuhatajate kogumiku esitlusürituse paneeldiskussioon 24.11.21

24. novembril 2021 toimus klassijuhatajate kogumiku veebiesitlus. Paneeldiskussiooni käigus rääkisid kogumiku autorid coach ja superviisor Signe Vesso, Tallinna Õpetajate Maja arendus- ja koolitusjuht Kristi Vimberg ja õpetaja-praktik Margit Randver kogumiku sünniloost ja sisust, kuidas kogumikku kasutada ning kuidas toetada klassijuhatajaid kogumikus sisalduvate kovisiooni mudelite abil. Vaata järele:

24. novembril toimus klassijuhatajate kogumiku esitlus

Esitlusüritus algas paneeldiskussioonist, kus kogumiku autorid coach ja superviisor Signe Vesso,  Tallinna Õpetajate Maja arendus- ja koolitusjuht Kristi Vimberg ja õpetaja-praktik Margit Randver rääkisid kogumiku sünniloost ja sisust, kuidas kogumikku kasutada ning kuidas toetada klassijuhatajaid kogumikus sisalduvate kovisiooni mudelite abil. Seejärel viidi läbi praktilised töötoad, kus kogumiku autorid, Tallinna Õpetajate Maja direktor Allan Kaljakin, coach ja superviisor Elliko Konno… Loe rohkem »

Jõuluturu eripakkumine: Apteeker Melchiori seiklusmäng Raeapteegi külastusega

Tallinna Õpetajate Maja koostöös Raeapteegi ja Olde Hansa restoraniga kutsub kõiki huvilisi jõulueelsel perioodil mängima uut ja põnevat Apteeker Melchiori seiklusmängu! Tegemist on Indrek Hargla „Apteeker Melchiori“ sarja kriminaalromaanide ainetel loodud meelelahutusliku orienteerumismänguga Tallinna vanalinnas. Teid ootab palju liikumist vabas õhus, põnevad ajaloolised faktid ja haarav lugu! Seiklus algab Euroopa vanimas järjepidevalt siiani tegutsevas apteegis, kus… Loe rohkem »

Kutsume 24.novembril kl 15.00-18.00 kovisiooni mudeleid koondava kogumiku esitlemisele (veebis)

Kutsume kõiki, kes on huvitatud klassijuhatajate töö võimestamisest 24.novembril kl 15.00-18.00 kovisiooni mudeleid koondava kogumiku esitlemisele. Üritus toimub veebis. Kogumik sisaldab kovisiooni mudeleid, nõuandeid kassijuhatajalt klassijuhatajale, klassijuhatajate töös esile kerkinud juhtumeid ja palju muud kasulikku. Esitlemisel katsetame ühiselt läbi erinevaid kogumikus sisalduvaid mudeleid ja meetodeid. Osalejad saavad endale e-kogumiku.   Päevakava: 15.00 – 15.15 sissejuhatus 15.15 – 15.45… Loe rohkem »

Traditsioonilise ettelugemise päeva raames toimus 22. oktoobril Tallinna koolide 4. klasside õpilaste ettelugemise võistlus

Oktoobris tähistatakse Eestis juba 28. korda ettelugemise päeva ja traditsiooniliselt toimus selle tähistamiseks Eesti Lastekirjanduse Keskuses vabariiklik ettelugemise võistlus, millest võtsid osa Tallinna koolide 4. klasside õpilased. Sel korral oli võistlus pühendatud juttudele metsast, inspiratsiooni andis vanasõna „Ega mets tühi ole“. Igast koolist oodati üks osaleja koos õpetajaga. Esikohad jagunesid järgmiselt: I koht – Alfons… Loe rohkem »

Eve Luige personaalnäitus “Alates Algusest” Tallinna Õpetajate Maja galeriis 18.10.-29.11.2021

Näituse pealkiri ,,Alates Algusest’’ osutab väljapaneku ülevaatelisele iseloomule, varaseim töö aastast 1987, uuemad aastast 2021. Ekspositsioon jagab nauditava ekspressiivsuse ja avatusega seda läbi aastakümnete jätkunud mitmekesiste otsingute ja katsetuste buketti, sealjuures keskendudes just maaliloomingule. Eve Luige loomingu üheks keskseks mõisteks on kindlasti ‘ILU’, ja keskseks väljendusvahendiks dünaamiline JOON. Ilu on muidugi siinjuures komplitseeritud. Autor on… Loe rohkem »

“Õppimise vaimus” podcast #5. Jaanus Kangur koolitamisest ja koolitaja olemisest

“Õppimise vaimus” podcasti viienda saate külaliseks on kahekordne aasta koolitaja, religiooniantropoloog, suhtlemistreener ning nõustaja Jaanus Kangur. Räägime Jaanusega koolitamisest ja koolitaja olemisest, koolitusest kui rituaalist ning koolitaja tööst kui loomeprotsessist. Millised on koolitaja inspiratsiooni allikad? Saatejuht ja produtsent: Sander Kiviloo Kuula podcasti “Õppimise vaimus” #5. Jaanus Kangur koolitamisest ja koolitaja olemisest Tallinna Õpetajate Maja ·… Loe rohkem »

Meie meeskonna “Õpitund 2021”

06. – 15. oktoobrini toimub traditsiooniline täiskasvanud õppija nädal (TÕN), mida koordineerib ETKA Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Kolmapäeval toimus üle-eestiline täiskasvanuhariduse sündmus “Õpitund 2021”. Muidugi ei saanud ka Tallinna Õpetajate Maja meeskond õppimata olla! Otsustasime oma õppimise siduda Tallinna teema-aastaga “Liikumine, tervis ja sport” ja õppisime üksteiselt, kuidas oma vaimset ja füüsilist tervist toetada…. Loe rohkem »

Tallinna Õpetajate Maja esitleb uut Indrek Hargla „Apteeker Melchiori“ sarja kriminaalromaanide ainetel loodud mängu!

Mõtisklesime kevadel meeskonnaga, et nii meil kui ka paljudel teistel on „koroonaväsimus“. Pikk kodukontoris ja pidevates zoomi koosolekutes veedetud aeg oli kurnav. Me igatsesime vaheldust, lõbusat ühistegevust ja midagi mängulist. Olukord oli siiski jätkuvalt ärev – nakkusohu vältimiseks eelistasime kogunemisi pigem värskes õhus. See pani mõtlema, mis võiks olla paindlik lahendus, ühtepidi meeskonda liitev, kuid… Loe rohkem »

Täiskasvanud Õppija Nädal (TÕN) Tallinna Õpetajate Majas

Täiskasvanud Õppija Nädalaks on Õpetajate Majas valmis saanud kogumik klassijuhatajate töö toetamiseks. Kogumik sisaldab kovisiooni mudeleid, nõuandeid kassijuhatajalt klassijuhatajale, klassijuhatajate töös esile kerkinud juhtumeid ja palju muud kasulikku. Kogumiku esitamine toimub Tallinna Õpetajate Majas 24. novembril 2021 kell 15.00-18.00, katsetame ühiselt läbi erinevaid kogumikus sisalduvaid mudeleid ja meetodeid. Osalejad saavad endale e-kogumiku. [maxbutton id=”2″ ]… Loe rohkem »

Liikumise ja sportimise teema-aasta Tallinna Õpetajate Majas: kõnnikoosolekud

Liikumise ja sportimise teema-aasta raames jagame oma kogemust kõnnikoosolekute läbiviimisel. Tallinna Õpetajate Maja meeskond on harrastanud kõnnikoosolekuid käesoleva aasta jaanuarist. Mai ja juunikuu tegutsesime vaid kõnnikoosolekute formaadis, sh viisime läbi sisekoolitusi õues.   Miks on kõnnikoosolekud meile siiani meeldinud: Täitis meeskonna energiaanumad ning tõi naeratuse näole. Kolleegid said üksteist üllatada – iga kord sai keegi… Loe rohkem »

“Õppimise vaimus” podcast #4. Kati Tikenberg: suhtlemisest ja suhtlusolukordadest, mis võivad viia konfliktideni

“Õppimise vaimus” podcasti neljanda saate külaliseks on koolitaja, andragoog ja psühholoog Kati Tikenberg, kellega vestleme suhtlemisest ja suhtlusolukordadest, mis võivad viia konfliktideni. Miks konfliktid tekivad? Mis vahet on teemakesksel ja isiksustevahelisel konfliktil? Saatejuht ja produtsent: Sander Kiviloo   Kuula podcasti “Õppimise vaimus” #4. Kati Tikenberg suhtlemisest ja konfliktsetest suhtlusolukordadest Tallinna Õpetajate Maja · Õppimise vaimus… Loe rohkem »

Lugemist: Vana maja uued naelad – ajaloolisest koolituskeskusest kaasaegseks õpikeskkonnaks

Tekst: Tallinna Õpetajate Maja koolitusjuhid Inese Freimane ja Sander Kiviloo Aastaid, nüüdseks juba 20, tagasi kingiti ühele alustavale koolile tükk natuke koitanud ja pisut ka pehkinud puitu, mille sisse oli löödud uus sepa nael. Selle kunstiteose nimeks oli „Uus vanas“. Ma alati arvasin, et see sümboliseeris vana maja ja uut kooli selles. Nüüd, olles ise… Loe rohkem »