Visuaalne mõtlemine ja lihtsustamine
Visuaalne lihtsustamine on n-ö mõtlemine koos pliiatsiga, mis aitab Sul õpetaja või juhina tõhusamalt ja teistele arusaadavamalt oma mõtteid esitada ning selgitada lihtsasti alguses keerulisena näivaid ideid, informatsiooni, protsesse jne.
Paberile panemine aitab muuta nähtavamaks erinevaid seoseid ja paremini haarata suurt pilti, elavdada loovust ja loomingulisust ning olla efektiivsem mõtleja. Koolituse läbinuna oled Sa nii eestvedaja kui kaasajana tõhusam ning suudad isikliku eeskujuga innustada inimesi enda ümber - õpilased, õpetajad, lapsevanemad oskama kergemini näha tervikpilti, aga ka detaile, mis selle esmapilgul keerulisena näiva terviku moodustavad.

Koolitaja Kati Orav on visuaalne praktik ja haridusinnovaator, kelle suur kirg on mõtlemine koos pliiatsiga. Ta usub, et teadlik kritseldamine aitab kaasa efektiivsemale mõtlemisele, mis omakorda tähendab olla edukam õppimises, koostöös, juhtimises ja mis iganes protsessis, kuhu elu meid viib. Eelkõige on Kati huvi edendada oma valdkonda tõenduspõhiselt hariduse kontekstis. Tartu Ülikooli Haridusinnovatsiooni magistrandina on Kati suurim rõõm anda oma teadmised ja oskused edasi uuenenud õpikäsituse võtmes just õpetajatele ja haridusjuhtidele.
Kati tegemiste ja visuaalse lihtsustamise kohta saab rohkem lugeda kodulehelt: https://creativitycatcher.com/
Sihtgrupp:
Haridustöötajad
Õpiväljundid:
Edukas koolituse läbinu:
- on teadlik visuaalse lihtsustamise olemusest, taustast ning kasutusvõimalustest;
- oskab kasutada visuaalset lihtsustamist oma igapäevaelus ja viia seda oma õpilasteni;
- on omandanud lihtsamad joonistustehnikad;
- oskab struktureeritult kuulata ning märkmeid teha;
- oskab luua suurt pilti, visuaalseid esitlusi ning malle;
- on saanud läbi harjutuste kavandada mitmeid olulisi protsesse ning luua isikliku ikoonidevaramu.
Koolituse läbimiseks läheb vaja:
- valget paberit või valgete lehtedega kaustikut;
- musta tintelpenni või vildikat;
- soovitatavalt paar värvilist vildikat.