VAIMSE TERVISE ESMAABI ehk kuidas toetada lähedast ning iseennast? (vene keeles) GRUPP TÄIS
Puutume igapäevaelus kokku mitmete inimestega ja paljud meist teavad põhimõtteid, mille alusel pakkuda füüsilist esmaabi. Kuid sama oluline on teada, milliste põhisammude alusel. Koolituse tulemusel on osalejal teadmistel ja oskustel põhinev valmisolek pakkuda vaimse tervise probleemiga abivajajale esmast tuge ja infot ning rakendada enda vaimse tervise toetamiseks põhilisi eneseabivõtteid.

Koolitaja Tatiana Larina on lõpetanud Tartu Ülikooli psühholoogia magistriõppe, spetsialiseerumisega kliinilisele psühholoogiale. On läbinud Eesti Kognitiiv-Käitumisteraapia Assotsiatsiooni kognitiivse käitumisteraapia baaskursuse ja Eesti Psühhoanalüütilise seltsi psühhoanalüütilist algkoolitust. Pereteraapia baasteadmisi on Tatiana saanud pooleaastase erialase enesetäiendamise raames Moskvas, Riiklikus Uurimisülikoolis Kõrgem Majanduskool psühholoogia teaduskonnal. Ta on töötanud Põhja Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatrihaiglas nii polikliinikus kui ka statsionaaris ning Papaver nõustamis- ja koolituskeskuses. Praegu lisaks Marienthalile töötab Laste Vaimse Tervise keskuses söömishäirete osakonnas ning MTÜ Peaasjades.
Õpiväljundite omandamisel osaleja:
- mõistab häbimärgistamise mõju vaimse tervise häirega inimesele;
- kasutab vaimse tervise mure korral inimese esmaseks toetamiseks vaimse tervise esmaabi tegevuskava põhisamme;
- tunneb ära erinevatele vaimse tervise probleemidele viitava käitumise ja olulised riskifaktorid;
- kasutab mõnda vaimse tervise eneseabivõtet.
Varasemate “Vaimse tervise esmaabi” koolituste tulemusel on osalejad saanud selgeks esmaabi põhisammud kui ka oluliselt julgemaks abi osutamisel.