VAIMSE TERVISE ESMAABI ehk kuidas toetada lähedast ning iseennast? (lasteaiaõpetajatele)
Puutume igapäevaelus kokku mitmete inimestega ja paljud meist teavad põhimõtteid, mille alusel pakkuda füüsilist esmaabi. Kuid sama oluline on teada, milliste põhisammude alusel. Koolituse tulemusel on osalejal teadmistel ja oskustel põhinev valmisolek pakkuda vaimse tervise probleemiga abivajajale esmast tuge ja infot ning rakendada enda vaimse tervise toetamiseks põhilisi eneseabivõtteid.

Koolitaja Merilin Mandel on vanemahariduse ja vaimse tervise edendaja. Selja taga ja jalge all on aastad fotograafina, tõlgina, toimetajana, õpetajana, koolitajana, kirjanikuna ja nõustajana, taskus on kasvatuspsühholoogia MSc Bristoli Ülikoolist ning lõpusirgel on ka kasvatusteaduste MA Tallinna Ülikoolis. Lisaks formaalsele haridusele tegeleb Merilin süvitsi interdistiplinaarse feminismiga ning uurib tervisega seotud müüte ja stigmasid meditsiinilisest ja psühholoogilisest vaatevinklist, tuginedes kõige kaasaegsematele uuringutele ja kirjandusele.
Õpiväljundite omandamisel osaleja:
- mõistab häbimärgistamise mõju vaimse tervise häirega inimesele;
- kasutab vaimse tervise mure korral inimese esmaseks toetamiseks vaimse tervise esmaabi tegevuskava põhisamme;
- tunneb ära erinevatele vaimse tervise probleemidele viitava käitumise ja olulised riskifaktorid;
- kasutab mõnda vaimse tervise eneseabivõtet.
Varasemate “Vaimse tervise esmaabi” koolituste tulemusel on osalejad saanud selgeks esmaabi põhisammud kui ka oluliselt julgemaks abi osutamisel.