Teadlik ja ennastjuhtiv õpetaja I-V

Koolitus õpetab kasutama teadvelolekut (mindfulness) nii, et see toetaks õpetaja igapäevast kohalolu, emotsioonide ja mõtete juhtimise võimekust ning suhteid. Koolitusel kogeme mitmeid teadveloleku praktikaid, harjume neid oma elus ja töös kasutama ning tõstma seeläbi enesejuhtimise võimekust.

Mis saaks olla parem eeskuju noorele kui kohalolev, hooliv ja ennastjuhtiv täiskasvanu?

 

Koolitus on 5-osaline ja keskendub igal kohtumisel ühele teemale:

  1. Kohtumine. Kohalolu
  2. Kohtumine. Mõtted
  3. Kohtumine. Emotsioonid
  4. Kohtumine. Suhted
  5. Kohtumine. Tasakaal

 

Tagasiside eelmise hooaja koolitusel osalenud õpetajatelt:

  • "Oli väga huvitav koolitus, vastas täielikult ootustele. Helena Väljaste on lihtsalt super koolitaja."
  • "Temaatika ise on väga põnev ja oluline. Koolituselt kaasa saadud praktilised ülesanded ja nõuanded kõnetasid mind ja on aidanud mind nii professionaalses kui ka isiklikus elus."
  • "Suurepärane koolitaja. Sisukas, loominguline, jõustav ja inspireeriv koolitus."

 

Helena Väljaste on psühholoog ja teadveloleku õpetaja, kes on omandanud psühholoogia magistrikraadi (cum laude 2011) Tallinna Ülikoolis spetsialiseerumisega nõustamisele. Aastate vältel on Helena  end täiendkoolitanud erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (mindfulness), enesekaastunne (self-compassion), motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, sisemine ökoloogia, rännakuteraapia jt.). Erialaste teadmiste kõrval toetavad Helena arengut praktilised õpetused teadvelolekust, enesesõbralikkusest, Teadliku Muutuse Kunstist (TMK) ja iidsest krija jooga traditsioonist. Helena omab kümneaastast praktikakogemust mindfulnessi valdkonnas ja tegutseb terapeudi, psühholoogilise nõustaja, õpetaja ja koolitajana oma ettevõttes "Meelerahu" ning on kõrgelt hinnatud esineja konverentsidel, ärivaldkonnas, avalikus sektoris ning haridusasutustes.  Helena on ühtlasi ka meie koolides ja lasteaedades aina enam leviva Vaikuseminutite meetodi harjutustiku arendaja ning 8-nädalase Vaikuseminutite teadveloleku kursuse autor.

 

Koolituse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14. (Gertrudi tuba)
Aeg:
Koolitus on 5-osaline. Koolitus toimub iga kord kl. 13.00-16.00 (sisaldab 30. minutist pausi). Koolitus toimub Gertrudi toas neljapäeviti v.a. erandkorras 25.09 (kolmapäeval ja Magistri saalis). Koolitus toimub kuupäevadel: 19.09; 25.09 (erandkorras kolmapäev, Magistri saal); 3.10; 10.10; 17.10.2019.
Maht:
5 x 3h. Koolituse järgselt saadetakse igale osalejale elektroonne tunnistus.
Registreerumistasu:
Tasuta õpetajakoolitused on mõeldud Tallinna üldhariduskoolide lasteaedade ning koolide pedagoogilisele personalile õpetajast koolijuhini. Registreerudes palun mõelge läbi, kas saate osa võtta kõikidest koolitussessioonidest. Koolituskohast loobumiseks tuleb oma registreering iseseisvalt tühistada 7 päeva enne koolituse algust keskkonnas https://komake.tallinn.ee/
Grupi suurus:
kuni 20 inimest.
Koolitusjuht:
Hedvig Evert Tel. 615 51 64 Mob. 53 745 802 hedvig@opetajatemaja.ee

Koolituse teemad

Enesejuhtimine on teadvustatud protsess, mis aitab meil välja tulla automaatsete reageeringute küüsist ja õpetab juhtima oma käitumist soovipäraselt. Sedamööda, mida enam õnnestub meil valida arukas vastus mistahes olukorrale elus, kasvab meie enesejuhtimise võimekus. Võimalust valida vihastamise asemel rahumeelne vestlus, hinnangu andmise asemel neutraalne vaatlus ja karistava noomituse asemel toetav julgustus on võimalik kasutades teadveloleku tehnikaid (mindfulness).

Koolituste vahepealsel ajal on õpetajal soovitav pühenduda teadveloleku iseseisvale harjutamisele 20 minutit päevas - selle hõlbustamiseks saab õpetaja koolituselt kaasa nii kirjalikud kui audiomaterjalid.

  1. Kohtumine. Kohalolu
  • Kuidas saada oravarattast välja? Miks seda teha?
  • Kuidas juhtida oma tähelepanu? Teadvelolek praktikas ja teoorias.
  • Teadvelolek enesejuhtimise teenistuses.
  1. Kohtumine. Mõtted
  • Kuidas mitte uskuda iga oma mõtet?
  • Kas lood meie peades on reaalsus ise? Mõistuses toimuv nii praktikas kui teoorias.
  • Teadvelolek mõtetega suhestumisel.
  1. Kohtumine. Emotsioonid
  • Kuidas olla vähem juhitud emotsioonide poolt?
  • Mis paneb meid käituma nii, nagu me käitume? Emotsioonid praktikas ja teoorias.
  • Teadvelolek emotsioonidega suhestumisel.
  1. Kohtumine. Suhted
  • Kuidas olla hoolivalt kohal mitte ainult teiste vaid ka enda jaoks?
  • Heasoovlikkus suhetes
  • Enesesõbralikkus ja -kaastunne
  1. Kohtumine. Tasakaal
  • Kuidas hoida oma akud laetuna?
  • Tasakaal kurnavate ja kosutavate tegevuste vahel.
  • Kuidas end teadlikult kosutada ja keskenduda heale, mis juba olemas on?

* Kogu koolituse vältel harjutakse tooma teadvelolekut suhtlussituatsioonidesse.

Kohtumistele on iseloomulik aktiivne kaasatus, kogemuste jagamine ning õpitu seostamine oma eluga. Kursuse käigus on võimalik täiendada oma tööriistakohvrit töös iseendaga ja noortega.