Südame heaks: kuidas õpetajana toetada laste tervislike söömis- ja liikumisharjumiste kujunemist

Vaatame üheskoos tervisliku söömise ja liikumise põhimõtteid ning kuidas toitumine ja liikumine mõjutavad tervist ja toetavad õppimist. Pakume välja nippe, kuidas laste päeva tuua rohkem liikumist ja neid sõbralikult “müksata” tervislikuma toitumise poole. Jagame ideid, kuidas aktiivsete õppemeetodite abil neid teemasid lastega käsitleda nii lasteaia koolieelses rühmas kui ka põhikooli esimeses kooliastmetes.

 

Koolitaja Triinu Kalle on lõpetanud TÜ õigusteaduskonna ning TLÜ rekreatsioonikorralduse magistrantuuri. Pea 10 aastat töötanud Tervise Arengu Instituudis laste ja noorte liikumise ja toitumise valdkonnas ning töötab hetkel Vanalinna Hariduskolleegiumi eelkoolis inglise keele õpetajana.

 

Koolitaja Alice Haav on lõpetanud TLÜ Haapsalu Kolledži tervisejuhi erialal ja TLÜ rekreatsioonikorralduse magistrantuuri. On 4 aastat töötanud lasteaias õpetajana ja viimased 8 aastat töötanud Tervise Arengu Instituudis ja tegelenud laste ning noorte tervise edendamisega liikumise ja toitumise valdkonnas. Alice ja Triinu on toitumise ja liikumise teemadel koos koolitanud nii lasteaedade kui koolide õpetajaid.

 

Koolitusel osaleja:

  • Teab, kui palju peaksid lapsed ja noored päevas liikuma ning kuidas liikumine toetab laste ja noorte vaimset ja füüsilist tervist ning õppimist.
  • Teab olulisemaid tervisliku söömise põhimõtteid ning nende mõju tervisele ja heaolule.
  • Teab erinevaid võimalusi kuidas laste liikumist lasteaia/koolipäevas suurendada ning tervislikumaid söögivalikuid toetada.
  • Oskab käsitleda lastega tervisliku söömise teemasid aktiivseid õppemeetodeid kasutades.

 

Sihtrühm:

lasteaia koolieelse rühma õpetajad, algklasside õpetajad

 

Registreeru koolitusele Tallinna Haridusameti haldusalas oleva asutuse töötajana:

REGISTREERU

 

Registreeru koolitusele Tallinna erakooli õpetajana:

REGISTREERU

 

Registreeru koolitusele haridustöötajana väljastpoolt Tallinna:

REGISTREERU

Koolituse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja
Aeg:
19.04.2022 kell 10.00-16.00
Maht:
8 akadeemilist tundi
KOOLITAJA:
Triinu Kalle ja Alice Haav
Hind:
Koolitus on Tallinna haridusasutuste töötajatele tasuta, haridustöötajatele väljastpoolt Tallinna kehtib -30% soodushind 67,20 eurot
Grupi suurus:
kuni 24 osalejat
Koolitusjuht:
Sander Kiviloo (+372) 554 8572 sander@opetajatemaja.ee

Koolituse teemad

  1. Lapsed ja liikumine. Liikumissoovitused. Liikumise positiivne mõju lapse vaimsele ja füüsilisele tervisele ning õppimisele. Laste liikumisaktiivsuse hetkeolukord Eestis. Erinevad võimalused laste liikumise suurendamiseks – mida lasteaias ja koolis saab teha?
  2. Lapsed ja tervislikud toiduvalikud. Olulisemad tervisliku söömise põhimõtted ning nende mõju tervisele ja heaolule. Toitumise hetkeolukord. Õpetaja võimalused laste tervislikumate söögivalikute toetamiseks.
  3. Toitumise teemade käsitlemine aktiivseid õppemeetodeid kasutades. Erinevate aktiivsete meetodite praktiline läbi tegemine.