Stressivaba improsündmus haridusruumis

Koolitus-treening annab osalejatele praktilise kogemuse ning tööriistad lahenduskeskse mõtlemise igapäevaseks kasutamiseks haridusruumis. Koolitusel praktiseeritakse lahenduskeskset mõtlemist, kui meie tegevusruum muutunud oludes on piiratud. Leiame koos lahendusi küsimustele, kuidas tulla toime ootamatute olukordadega. Kuidas kaasata kogukonda ja kasutada olemasolevaid ressursse, saavutada kontakt, jõuda eesmärgini või ellu kutsuda sündmuseid olukorras, kus ei saa toetuda eelnevate aastate praktikatele ja traditsioonidele.

 

Kersti Kuusk on diplomeeritud laulja ja alushariduse pedagoog. Huvitegevusega on Kersti  kokku puutunud pikki aastaid. Alates 2008 on tegev alushariduse pedagoogina ning muusikaõpetajana. Töötab Tallinna Endla Lasteaias muusikaõpetajana. Kersti on välja andnud mitmeid lasteplaate ja -noote koos oma ōpilastega. Väga paljude Eestis tuntud laulude sõnade autor. 2021 ilmus Kerstil lasteraamat “Nupsu”. Kersti on aasta 2019 Tallinna Aasta Lasteaiaõpetaja ja Eesti Aasta Lasteaiaõpetaja.

Koolitaja Grüüne Ott Tallinna Endla Lasteaia direktor, tema juhitud haridusruumile on omistatud tunnustusi Tallinna Haridusuuendus 2018, Tallinna Tervisetegu 2019 “Laste maailma kohviku loomine”, Tallinna Parim Personaliprojekt 2018, PARE Parim Personaliprojekt 2019 “Multikultuurne õppiv kogukond”, TLÜ Eetikakeskuse - Väärtust edendav lasteaed 2019, "Aasta haridustegu 2020" jne.

 

Õpiväljundite omandamisel osaleja:

  • oskab kasutada olemasolevaid ressursse ja kaasata kogukonda sündmuste loomiseks
  • oskab luua stressivaba improsündmust haridusruumis
  • oskab kasutada enese- ja meeskonna suhete jõustamise tehnikaid

 

Õppemeetodid:

Loeng, rollimängud, grupitööd, arutelud

 

Sihtgrupp:

Haridusruumi sündmuste loojad eelkooliastmest kuni algklassideni, rühma õpetajad, algklasside õpetajad, huvi- ja loovjuhid, juhid

Koolituse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Tallinna Endla lasteaed
Aeg:
KOOLITAJA:
Kersti Kuusk, Grüüne Ott
Hind:
Tasuta (Koolitusel saavad osaleda AINULT Tallinna Haridusameti haldusalas olevate asutuste töötajad). Registreerumine koolitusele toimub läbi Tallinna Linna Töötaja portaali (LTP)
Grupi suurus:
kuni 24 osalejat
Lisainformatsioon:
COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks on koolitusele lubatud üksnes negatiivse testitulemusega (SARS-CoV-2 PCR või antigeeni test), COVID-19 haiguse läbi põdenud või vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed. Kiirtestimise võimalus kohapeal puudub.
Koolitusjuht:
Inese Freimane, (+372) 5565 5486, inese@opetajatemaja.ee

Koolituse teemad

  • 1. päev. Lahenduskeskse mõtlemise lähtekohtade avamine õpigrupis, ettevalmistavad tegevused improsündmuse loomisel ja kogemuste vahetus ning  võimalike praktikate noppimine
  • 2. päev. Praktiline päev: keskkonna vaatlus, praktilise improsündmuse töötuba