Seminar “Mulla 1000 saladust”

KOHAD ON TÄITUNUD!!

Seminaril "Mulla 1000 saladust" vaatleme mulda geoloogi perspektiivist. Muld saab alguse lähtekivimist, mis seob mulla tugevalt geoloogiaga. Kas tead, et mulda kui aku hoiab endas ca 500 MWh energiat ühe hektari kohta? Seminaril arutleme ja katsetame, kuidas kivimist tekib muld, mõõdame energiat mullas ja uurime võimalusi, mis viisil head mulda kiiresti tuksi keerata. Seminari eesmärgiks on saada uusi teadmisi mulla energiavahetusest ja õppida disainima katseid mulla omaduste ja-protsesside uurimiseks. Seminari lõpuosas jagatakse Tallinna geograafia ainevõrgustiku ja EGÜ aktuaalset infot geograafia õpetamisega seotud sündmustest ja õppevarast.

 

Eesmärgid:

Seminari põhiosas kiikame eluta ja elusa looduse piiril asuvasse mullamaailma. Vaatleme mulda geoloogi perspektiivist. Muld saab alguse lähtekivimist, mis seob mulla tugevalt geoloogiaga. Kas tead, et mulda kui aku hoiab endas ca 500 MWh energiat ühe hektari kohta? Seminaril arutleme ja katsetame, kuidas kivimist tekib muld, mõõdame energiat mullas ja uurime võimalusi, mis viisil head mulda kiirest tuksi keerata. Seminari lõpuosasse on planeeritud aktuaalne info geograafiaõpetajatele.

 

Õpiväljundid:

  • Õpetajal käsitleb mulda kui akumulaatorit.
  • Õpetaja seostab lähtekivimi mulla tekkega.
  • Õpetaja oskab selgitada mullaprotsesse ja -omadusi läbi praktiliste katsete.
  • Õpetaja oskab valmistada ette ja läbi viia mullaga seotud katseid.
  • Õpetaja on informeeritud aktuaalsetest geograafia õpetamisega seotud sündmustest ja õppevarast.

 

Sihtgrupp:

Tallinna geograafiaõpetajad, loodusõpetuse õpetajad, bioloogiaõpetajad

 

 

Koolitaja:

Sander Olo - geoloog ja geoloogia populariseerija. Ta on populaarteadusliku portaali Eesti geoloog üks asutaja ja toimetaja, töötanud Eesti loodusmuuseumis, kus loonud näituseid ja õppeprogramme. Vabakutseline ekspert, kes nõustab muuseume ja keskkonnaorganisatsioone.

 

Registreeru koolitusele Tallinna Haridusameti haldusalas oleva asutuse töötajana:

REGISTREERU

 

Registreeru koolitusele Tallinna erakooli või riigigümnaasiumi töötajana:

REGISTREERU

Koolituse detailid

Asukoht:
Tallinna Reaalkool (Estonia pst. 6)
Aeg:
28.november kell 15:30 - 17:45
Maht:
3 akadeemilist tundi
KOOLITAJA:
Sander Olo
Hind:
Tallinna haridusasutuste töötajatele tasuta.
Grupi suurus:
30
Koolitusjuht:
Tallinna Õpetajate Maja kontaktisik:           Maris Uusküla maris@opetajatemaja.ee,         tel 5434 0882 (korralduslikud küsimused) Võrgustiku juht: Piret Karu piret.karu@real.edu.ee (sisulised küsimused)