Konfliktide lahendamine taastava vestluse abil (GRUPP TÄIS)

Konfliktid on meie kõigi igapäevaelu üks osa. Konfliktolukordasid tekib nii koolis laste vahel, tööl töökaaslaste kui ka kodus pereliikmete vahel. Tihti oleme olukorras, kus konflikt toimub teiste inimeste vahel, kuid meie jaoks on oluline neid koostööle suunata. Kuidas aga läheneda nendes olukordades nii, et kõik osapooled tunneksid võrdset kohtlemist? Seda aitab teha taastav vestlus, kus kasutatakse taastava õiguse põhimõtteid. Koolitusel osaleja on teadlik enda rollist, konflikti lahendusvestluse läbiviimise põhimõtetest ning küsimustest, mida konflikti osapooltelt küsida.

 

Koolitaja Annegrete Johanson on ligi 20 aastat töötanud riskikäitumisega noorte ning nende peredega pannes suurt rõhku ennetusele (läbi nõustamise, koolituste, tänavatöö jne). Viimased aastad on Annegrete panustanud konfliktide vahendamisele ning selle metoodika arendamisele Eestis.

 

Õpiväljundite omandamisel osaleja:

  • teab taastava õiguse põhimõtteid;
  • on teadlik taastava õiguse sekkumisest (vahendus);
  • teab ja oskab rakendada taastavat vestlust.

 

Õppemeetodid:

Loeng, rollimängud, grupitööd, arutelud

 

Sihtrühm:

Juhid, tugispetsialistid, haridustöötajad ja kõik teised, kes puutuvad kokku konfliktidega kolmanda osapoolena

Koolituse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja, Raekoja plats 14
Aeg:
30.09.2021 kell 9.30-16.45
Maht:
8 akadeemilist tundi
KOOLITAJA:
Annegrete Johanson
Hind:
Tasuta (Koolitusel saavad osaleda AINULT Tallinna Haridusameti haldusalas olevate asutuste töötajad). Registreerumine koolitusele toimub läbi Linna töötaja portaali
Lisainformatsioon:
COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks on koolitusele lubatud üksnes negatiivse testitulemusega (SARS-CoV-2 PCR või antigeeni test), COVID-19 haiguse läbi põdenud või vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed. Kiirtestimise võimalus kohapeal puudub.
Koolitusjuht:
Inese Freimane, (+372) 5565 5486, inese@opetajatemaja.ee või Sander Kiviloo, (+372) 554 8572, sander@opetajatemaja.ee

Koolituse teemad

  • MIKS KONFLIKTID TEKIVAD JA KUIDAS NEILE LÄHENEDA? Esimesel kohtumisel avatakse konfliktide tekkimise tagamaad, tutvustatakse ühte konkreetset lähenemisviisi – taastavat vestlust ning selle põhimõtteid ja küsimusi, mida konflikti osapooltelt küsida.
  • TAASTAV VESTLUS. Teisel kohtumisel räägime sellest, millised on taastava vestluse erinevad sammud ning harjutame need läbi ka praktikas.