Jutuvestmise saladused: kuidas veenda, inspireerida ja harida läbi lugude jutustamise

Põnevaid lugusid, kaasavat arutelu ja uusi teadmisi andev 1-päevane õppekogemus. Koolitusel osaleja õpib meisterlike lugude jutustajate saladusi ja metoodikaid.

 

Koolitaja Jüri Preobraženski pühendas pärast keskhariduse omandamist järgnevad 10 aastat oma elust, et õppida müüki, turundust, jutuvestmist, ettevõtlust, psühholoogiat ja kirjandust. nTöötanud Tallinna ühe suurima kinnisvaraarendusettevõtte müügijuhina. Juhtinud 15-liikmelist kinnisvarabürood. Töötanud 5 aastat kinnisvaramaaklerina. Pakkunud koolituskogemusi enam kui 10 aastat. Koolitajana, kootsina ja vabakutselise kirjanikuna. Parim viis õppimiseks on isiklik kogemus. Sellest järgmine parim viis on jutustatud loo kuulamine või lugemine.

 

Õpiväljundite omandamisel osaleja kasutab oskusliku jutuvestmise tehnikaid, et:

  • võita kuulaja poolehoidu ja usaldust kiiremini
  • haarata kuulajate tähelepanu kiirelt ja hoida seda kauem
  • teha õpetatava materjali sisu paremini meeldejäävaks

 

Õppemeetodid:

Põnevad näidislood, kaasav arutelu, praktilised ülesanded ning võimalus jagada südantpuudutavaid lugusid teiste koolitusel osalejatega

 

Sihtrühm:

Kooliõpetajad, haridustöötajad

Koolituse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja
Aeg:
07.10.2021 kell 10:00 - 16:00
Maht:
7 akadeemilist tundi
KOOLITAJA:
Jüri Preobraženski
Hind:
Tasuta (Koolitusel saavad osaleda AINULT Tallinna Haridusameti haldusalas olevate asutuste töötajad). Registreerumine koolitusele toimub läbi Linna töötaja portaali
Grupi suurus:
16 osalejat
Lisainformatsioon:
COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks on koolitusele lubatud üksnes negatiivse testitulemusega (SARS-CoV-2 PCR või antigeeni test), COVID-19 haiguse läbi põdenud või vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed. Kiirtestimise võimalus kohapeal puudub.
Koolitusjuht:
Kristi Vimberg, (+372) 527 3422, kristi@opetajatemaja.ee

Koolituse teemad

  1. Sissejuhatus pedagoogilisse lugude jutustamisse. Uurime näidet, kuidas üks eesti õpetaja tänu meisterlikule jutuvestmisele sai oma kooli õpilaste armastatuimaks pedagoogiks.
  2. Lugude tüübid. Uurime, millised lood aitavad õpetajal võita õpilase usalduse ja südame kõige efektiivsemalt.
  3. Lugude leidmine. Uurime, millised 3 metoodikat aitavad õpetajal lihtsasti leida parimaid lugusid, mida oma sõnumi edasi andmiseks jutustada. Kasutame üht metoodikat praktilises harjutuses.
  4. Lugude loomine. Õpime, kuidas struktureerida lugu nii, et haarad kuulaja tähelepanu koheselt ning hoiad seda kuni oma loo lõpuni. Harjutame õpitut praktilises ülesandes.
  5. Emotsionaalne mõjutamine. Õpime, milliste jutuvestmise tehnikate abil panna kuulajat nutma, naerma või eluks ajaks mäletama sinu lugu.
  6. Lugude jutustamine suulisel teel. Õpime, kuidas lugusid meelde jätta ning kuidas neid ette kanda.
  7. Õpitu praktiline rakendamine. Proovime koolituspäeval õpitud tehnikaid rakendada ja harjutame omavahel jutuvestmist.