Alustava õpetaja supervisioon

Oled alustav või hiljuti kooli vahetanud (aine)õpetaja, kes soovib teadlikult tööalaselt kasvada? Sa oled õiges kohas!

Supervisioonigrupis on sul võimalus turvalises keskkonnas:

 • õppida tundma ja kasutama enda tugevusi;
 • lahendada õpetajatöös hingele jäänud olukordi;
 • luua selgust oma oleviku ja tuleviku osas ning planeerida järgmisi samme teekonnal.

Grupitöö formaadis reflekteerid enda kogemusi ja saad väärtuslikke kõrvalpilke teistelt sinuga sarnases kohas olijatelt. Eesmärk on toetada teineteist keerukamate juhtumite puhul ja koos rõõmustada kõige selle üle, mis juba hästi või lausa suurepärane on.

 

Mõningad teemad, mida supervisiooni käigus käsitleme:

 • Millised on minu seesmised tugevused õpetajana ja kuidas end nende abil võimestada?
 • Kuidas kuulata ja olla kuuldud ning näha ja olla nähtud?
 • Kuidas kasvada oma kollektiivis liidriks?
 • Kuidas tulla toime väsimusega?
 • Mismoodi toimida, kui emotsioonid üle pea kasvavad?
 • Kuidas anda õpilastele hinnanguvaba tagasisidet nii, et nad oleksid jätkuvalt uudishimulikud ja teadmishimulised?

Need teemad on üldisteks suunanäitajateks, millistega täpsemalt liikvele läheme, otsustame üheskoos esimesel kohtumisel sinu ja teiste vajadustest lähtuvalt.

 

Osaledes järjepidevalt supervisioonigrupis:

 • Omandad hinnanguvaba kõrvalpilgu iseenda ja teiste tegevustele, tänu millele hakkad teadlikumalt valima oma reageeringuid.
 • Koged grupi toetust ning teed selle abil väikseid ja olulisi samme oma karjääris.
 • Saad endale lubada turvalises keskkonnas eksimist ja katsetada uusi toimimisviise.
 • Saad enesekindlust, et oled õigel teel.
 • Leiad mõttekaaslasi teiste koolide kolleegide hulgast.

 

Krista Kiintok on lõpetanud Tartu ülikooli keemiateaduskonna keemiaõpetaja kutsega. Ülikoolijärgselt töötas ta 5 aastat keemiaõpetajana, mille jooksul kohtus paljude noorte inimestega, kelle sõprust peab oluliseks tänaseni. Samuti teab ta suurepäraselt, mida tähendab olla alustav õpetaja ja milliseid väljakutseid on tarvis ületada kooli vahetades.

Hetkel töötab Krista eraettevõttes raamatupidaja ning personalijuhina, kuid õpetajateadmisi rakendab praegugi nii oma laste kui ka nende sõprade ainealastele küsimustele vastates. Teadmisjanusena avastab ta ennast ikka ja jälle midagi uut õppimas ning praegu on tal lõpufaasi jõudmas coachingu ja supervisiooni õpingud ISCI 2,5-aastase programmis.

Superviisorina on Krista oma klientidele kirkaks peegliks, millesse vaadates nad oma isikupära ja tugevused üles leiavad.

 

Karl Teichmann on lõpetanud Tallinna ülikooli kultuuriteaduse eriala ning viimased 11 aastat töötanud turunduse valdkonnas, peamiselt professionaalse kirjutajana copywriteri ametis.

Teadlikku enesekasvatamise teed käib Karl aastast 2006, mille käigus on ta olnud kümneid kordi olukorras, kus tuleb taas otsast alustada või senist kurssi muuta. Üks suurimatest õpetajatest oli 4 aastat vabakutselisena töötamist, mis kulmineerus selle aasta augustis järjekordse uue algusega, nimelt palgatööle asumisega ühes kõhutervise valdkonnale pühendunud ettevõttes.

Paadunud elu- ja inimestehuvilisena on Karl õppimas coachiks-superviisoriks ISCI 2,5-aastases väljaõppes (lõpetamine 2022 suve hakul).

Superviisorina on Karl loominguline ja armastab katsetada erinevate meetoditega. Tema jaoks on oluline kliendile toetava ning turvalise keskkonna loomine, kus viimane saab jõuda taipamiste ja lahendusteni, mis on ka päriselus rakendatavad.

Koolituse detailid

Asukoht:
Tallinna Õpetajate Maja
Aeg:
8 kohtumist perioodil september 2021 - aprill 2022: 28.09, 19.10, 16.11, 14.12, 18.01, 15.02, 15.03, 12.04 kell 18.00-21.00
KOOLITAJA:
Krista Kiintok ja Karl Teichmann
Hind:
Tasuta (kõigile haridustöötajatele üle Eesti). Registreeruda saab ka läbi Tallinna Linnatöötaja Portaali (LTIP)
Grupi suurus:
kuni 12 inimest
Lisainformatsioon:
COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks on koolitusele lubatud üksnes negatiivse testitulemusega (SARS-CoV-2 PCR või antigeeni test), COVID-19 haiguse läbi põdenud või vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed. Kiirtestimise võimalus kohapeal puudub.
Koolitusjuht:
Sander Kiviloo (+372) 554 8572 sander@opetajatemaja.ee