Ühisnäitus „365 suvist päeva”

Meid on kuus. Me tegeleme kunstiga. Õpime joonistama, õpetame joonistamist. Lõpetasime Tallinna Ülikooli Kunsti teaduskonna, oleme kunstnikud ja kunstipedagoogika magistrid.

Reeglite järgi peaks suvi olema väljakannatamatult kuum aeg, mil hiigelsuur päikeseketas hõõgub erksinises taevas. Suvi peaks olema lämmatavalt palav ja lõhnadest tulvil aeg, mil tüütud liivaterad poevad su rannarätikusse, seljakotti ja kummikutaldade vahele. Meie põhjamaine suvi rikub aga igasuguseid reegleid: taevas on madal ja pilvine, maasikad hapud, meri külm ning ilmad sageli sajused. Meie suvi koosneb aasta jooksul ette tulevatest soojadest päevadest või kusagil soojal maal käimisest.

Üritame koguda midagi ka varuks, aga suve ikka napib.

Maalimine on üks lootusetult romantiline asi. Mingis mõttes, kui tahad luua kunstiteoseid ja investeerida maksimaalselt palju aega maalimisesse kui tegevusesse, siis sa lihtsalt pead olema romantik. Maalimine annab kunstnikule võimaluse midagi tõeliselt arendada. Kunstnikuna tahame luua midagi, mis on küsitav, midagi, mida on raske, kui mitte võimatu sõnadesse panna. Maalijana puudub tegelikult huvi sõnalise kommunikatsiooni vastu. Me suhtleme läbi maalimise, maalides on ohjad meie käes ja paradoksaalselt ka vabadus, mida see ohjamine meile annab. Maal ei sõltu heast või pahast joonistusest, vaid see on pigem metafüüsiline protsess, mis peab otsustama mida töö vajab ja millest peab loobuma.
Käesoleval näitusel võib märgata kahte alateemat: inimene ja suve soojus. Väljas on akvarell, akrüül ja guašš maalid.

Näitus on avatud 3.-31.08 E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.