QBA maalinäitus “MAAILMA VAATED”

QBA Maalinäitus Maailma vaated

Esmakordselt eksponeeritava näituse keskmes on stiliseeritud linna- ja maastikumaal ja seda kunstnikule omases pastelses värvigammas ning poolabstraktses võtmes. Näitusel leiab maalilisi vaateid maailma eri paigust, mida kunstnik on viimaste aastate jooksul külastanud.  Vaadete  jäädvustamiseks on kasutatud visandeid, fotosid ja kohapeal maalitud eskiise, mis saavad oma viimase stiiliseerimise ja viimistluse kunstniku ateljees Kadriorus.

Kunstniku ja DJ nime Qba all tuntud Martin Kaares (1980) on lõpetanud EKA stsenograafia eriala ning tegelenud viimased kümme aastat aktiivselt kunstinäitustega. Kui püüda kunstnikku ühe lausega iseloomustada, võiks teda kutsuda maalikunstnikuks, kes ei kasuta musta värvi. Ta viskab musta välja nii paletist, enesest, ennast ümbritsevast keskonnast, kompenseerides seda muude toonidega.

Vastupidiselt suurele osale tänapäeva kunstist, kus kunstnikud proovivad väljendada oma tundeid maneerlikus väljendusviisis – võrdlemisi ajastule omastes tumedates toonides, püüab QBA oma kunstis leida ilu ja elujoovastust. Seda leiab ka näituselt “Maailma vaated”, mis on omamoodi visuaalne reisipäevik kõigest positiivsest, mida maailm meile pakkuda suudab.

Näitus on avatud E-R 9.00-17.00  1.6.2018 – 30.6.2018 Õpetajate Maja galeriis (Raekoja plats 14)